Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélésnél lehet altatást...

Körülmetélésnél lehet altatást vagy villámaltatást kérni, nem fizetős helyen (Klinika, Debrecen)? Van TB-m.

Figyelt kérdés
nem fogom tudni kibirni, hogy összeszúrkálják meg vágdossák a péniszemet, miközben eszméletemnél vagyok.. már a gondolattól is émelygek. és emiatt nem tudom magam rávenni a műtétre, pedig már nagyon sürgős lenne, szűkület miatt. orvosok, légyszi írjatok!
2010. márc. 8. 08:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább nyugtatót kérj, az egyszerűbb.
2010. márc. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
milyen nyugtatót adnak ilyenkor? elég erős fajta? a nevét meg tudnád mondani?
2010. márc. 8. 09:53
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom megmodani, de ez nem étterem, hogy ilyet, vagy olyat kérsz. :) Elmodod, hogy nagyon ideges vagy, stb és szeretnél nyugatót kérni. Az orvos tudni fogja, hogy milyet adjon, mennyi ideig hatót, stb. emiatt ne aggódj, nem neked kell választani.
2010. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Elérzéstelenítik,és nem fogod látni az eseményt!Az egész másnap reggel lesz igazán kellemetlen,mert mereven,kötéssel,képzelheted!Én átestem rajta,fájni nem fáj a műtét,2-3 napig kellemetlen lehet ,míg megszokod.
2010. márc. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem jól gondold meg az egészet!


Engem körülmetéltek és nagyon sok problémám van miatta!


Szerintem nézz utána, hogy milyen egyéb megoldások léteznek a problémára, amit a körülmetéléssel akarnak "gyógyítani".

Szűkületről van szó?

Mert arra elég egy bemetszés is legtöbb esetben, ha meg keményebb eset van, akkor kellhet mondjuk plasztika, aminél meg biztos altatni is fognak, ha elvégzik.

A részleges metélést ajánlanám akkor, ha minden kötél szakad, szerintem igyekezz minél többet megtartani a fitymából, mert később már sajnos nincs visszatánc.


Előtte kell gondolkodni, ne hagyd, hogy a dokik diktáljanak, mert nekik a körülmetélés a legegyszerűbb módszer, neked viszont nem biztos, hogy az a legjobb, sőt!

2010. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 14:08-as!


Milyen problémád lett miatta? Én eddig csak pozitív hatásokról olvastam mindenhol...

2010. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Adnak tablettát is nyugtatónak (kb. Xanax vagy Rivotril), míg úgyis a helyi érzéstelenítők lesznek a lényeg a kényes helyen.
2010. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Hali!

Kedves Kérdező!



Megértem a problémádat.

Elmondom, hogy zajlik a dolog, és kérlek, most tedd félre az ellenszenvedet, undorérzetedet.



Nekem az egyik legjobb barátomat műtötték egy másik megyeszékhelyen. Mivel mindvégig vele voltam bátorítani őt, lelket önteni belé, így most én is elsőkézből tudok nyilatkozni a dologról.


Reggel bement az urológiára, jelentkezett a betegfelvételen. Ezt követően kapott egy hatágyas szobát, ahol várta a sorsát. Kegyetlenül izgult, ezért voltam vele mindvégig, hogy elvonjam a figyelmét.

A napi műtétkezdet előtt behívta a doki konzultációra.

kb. 9:45 körül a kiírt időpont (11:00) előtt max egy órával kapott 7,5 mg Dormicumot tablettában (elég erős altató-nyugtatószer, az utóhatása még másnap is némiképp érződött benne...) attól elég bágyadt lett és belassult. Izgult még, de ereje nem volt nagyon hozzá.

Aztán előbbre hozták a műtétjét, és úgy 10:30 felé már jöttek is érte, akkor levetkőztették meztelen alsótestre (póló maradt) és ágyastól betolták a műtőbe.


A műtőben aztán átmászott az ágyból a műtőasztalra, majd leborotválták csupaszra a szeméremszőrzetét és a zacsi tetejét, majd lefertőtlenítették az egész területet Betadine-nal, és izoláltak mindent steril kendőkkel, drapériákkal. Ezt követően a gyerek már annyira be volt lassulva a Dormicumtól, hogy a saját elmondása szerint alig érezte a szúrásokat, ill. nem is emléxik rá -- bár vékony tűvel adták -- annyira kába volt pedig 8-10-et kapott a fütyije tövébe.

Tudnod kell, hogy az ő esete súlyos volt, mert fertőzés miatt az egész fitymáját el kellett távolítani. (Igazolhatom, mert vizsgáltam a fertőzését, ellenben ő maga nem mert ránézni, még csak a fitymáját hátrahúzni sem, és a vizsgálatok is kínszenvedések voltak a számára.)


Ezt követően ő nem látott, se nem érzett semmit, esetleg néhány enyhébb fantomfájást, majdnem el is aludt, csak a doki tartotta szóval folyamatosan.

A műtét úgy egy órát tart6ott, azután kitolták, alig volt magánál, próbált pihenni. Kb. félóra-órával az érzéstelenítő hatása kezdett elmúlni, akkor már összehúzta magát és próbált lazítani, mert húzódott a seb. Azalatt szórakoztatni próbáltam kórtársaival együtt, hogy ne a fájdalomra figyeljen(ek), ezt vmennyire sikerült is elérnem, de a térdét mindvégig felhúzva tartotta.

Úgy kb. 14 óra körül volt még egy vizit, majd elment csövelni... volna, ha tudott volna O.o ... és járni alig tudott. Hazavittem. Útközben mindent elmesélt az érzéseiről, hogy látta ő a műtétet. Azt is mondta, hogy rosszabbra számított, sokkal jobban félt a fájdalomtól, mint amennyire összességében fájt neki. De így, hogy volt mellette egy barát, így neki is könnyebb volt átvészelni ezt az időszakot.


A műtét január közepén volt, azóta már a fertőzés megszűnt, szépen visszahúzódott neki, a varratok rég kiestek, és az eredménnyel is meg van elégedve. (Persze, ez is orvosfüggő, és legalább 3 orvos véleményét kikérte műtét előtt.)



Ennyi a sztori!

Ha bármi kérdésed lenne a műtéttel kapcsolatban, vagy csak beszélni szeretnél róla ill. a bajodról, hogy levezesd a feszültségedet, keress meg _>>priviben_!


A műtét NEM KIBÍR6ATLAN, de legyen melletted valaki, aki kölcsönösen törődik veled, és átsegít ezen az egész időszakon! Fel a fejjel, Pajtás, NYUGI, és keress egy jó dokit! Okés? ;-)



Üdvözlettel: EE

2010. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

>... Még valami...

Altatni tuti nem fognak, villámaltatás meg nem létezik.

2010. márc. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
14:20 : A heg elég ronda lett, a makk extrém módon ki van száradva, csúnya foltos, a varratok látszanak, az egyik varrat pl 20 évvel később (!!!) esett ki, elég ocsmány... szerintem érdemes vigyázni az embernek mindenére, mert utána már késő bánat :(
2010. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!