Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 4 éves kisfiamat medenceröntge...

4 éves kisfiamat medenceröntgenezték. Van miért aggódnunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kisfiamat meg kellett röntgenezni de nem tettek elé semmi védőeszközt (mondván akkor nem látni a felvételt).Kissé idegesek vagyunk párommal nem lesz-e baja később a gyereknek gondolok itt hererákra termékenységi problémákra. Kérem hozzáNEMértők ne írjanak! Felesleges izgalomra nincs szükségünk.

2015. aug. 30. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ápolónő vagyok, s nem kell aggódni! :) Semmi baja nem lesz! Mi, eü. dolgozók naponta többször vagyunk ennek kitéve. A kollegának igaza volt, tényleg nem látszódott volna semmi a köppennyel. :)


Nyugalom, tényleg! ;)

2015. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük!☺
2015. aug. 30. 16:32
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Hát az előbbihez csak annyit tudok szólni, hogy emlékszem, nekem kb 14 éves koromban röntgenezték a medencémet, és akkor a fütyim és a heréket kitakarták valamivel. Tehát tettek oda valamit hogy védjék a röntgensugártól. Erre azért emlékszem ennyire, mert nő volt az asszisztens és letolta a gatyót. Nagyon ciki volt.
2015. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. A Napból 1-2 havonta kap annyi röntgensugárzást, mint amennyivel egy ilyen felvétel jár.
2015. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3as, igeen, van olyan rtg asszisztens aki így tesz, de alapvetően az a kis sugárzás nem okoz gondot. A telefon zsebben nagyobb bajt okoz! ;)
2015. aug. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne keverjük a dolgokat, a telefon zsebben "kicsivel" alacsonyabb frekvencián és sokkal nagyobb energiával sugároz, teljesen más az élettani hatása.
2015. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

1 es mivel nő vagy ,biztosan nem lesz here gondod.

Most voltam fogászaton,fog gyökeret röntgeneztek ,és nyaktól lefelé letakartak .Pedig én m ár túl vagyok az utód nemzésen .

2015. aug. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, heregondom nem. De a méhem miatt sem aggódom! ;)
2015. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!