Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lágyéksérvről tapasztalat?...

Lágyéksérvről tapasztalat? Mekkora heg marad és hol?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jövőhéten lesz a lágyéksérv műtétem. Nem szeretném ha a heg mások számára is látható legyen akár egy rövidnadrágban a strandon. Akinek már volt ilyen műtéte nektek mekkora heg keletkezett illetve hol? Gatya vonal alatt?


A műtét milyen volt? Utána egyből hazamehettetek még aznap, vagy egy napig bent tartottak? Ugye nem katétereztek meg titeket?


Előre is köszi a válaszokat. 22/F



2015. aug. 30. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Én most 57 éves vagyok. Elég távoliak az emlékeim, de amit tudok, azt leírom. Engem nem altattak, hanem helyi érzéstelenítéssel műtöttek. Utána legalább 1 hétig még bent kellett feküdni. Bedagadt a herém,akkora volt,mint az öklöm, azt jegelték, de 2 nap alatt elmúlt. 5 nap után mehettem haza, de még nagyon nehezemre esett a járás. A seb olyan 5-7 centi, takarja a gatya. Lett azóta nagyobb mivel a hasam teljes hosszában felvágták vastagbélrák miatt. Sokkal nehezebb volt a talpra állás, kb kétszer annyi idő után bírtam járni a nagy seb ellenére. Katétert csak ez utóbbinál kaptam, mert akkor csak a 3. napon állítottak talpra. Az első nap még az oldalamra fordulni sem tudtam, gondolom ezért volt benn a katéter.
2015. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom az 1 est melyik kórházban műtötték,és melyik évszázadban .

Engem is már kb 13 éve műtöttek ,laparoszkópos technikával .Ami annyit jelent,köldök magasságában volt kb 3 x 1.5cm bemetszésem vizszintesen egymástól kb 3 cm re .Itt nyomták be kamerát ,szerszámokat ,és a hálót is,amit a hasfalhoz varrtak .

Altatásban volt,kb 1-5 órás műtét.A 4.napon már adott ki a kórház.2 hét múlva már dolgoztam is ,csak emelnem nem szabadott .Már a helyét sem találom.

2015. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel nálam 2 nappal tolódott a műtét,és attól fogva csak folyadékot ittam ,még beöntés sem volt.Katéter meg szóba sem jött.

előző

2015. aug. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak, hogy pontosítsak: 1978-ban 21 éves koromban műtöttek, és az is igaz, hogy az a kórház már nem létezik. A fő kérdésekre a válasz attól nem sokat változott: A heg nem látszik a hajlatban van, nem volt katéterezés, a herék bedagadása nem tudom, mennyire tipikus, de nem károsodott, és a sérv sem jött többé elő. Laparoszkópos beavatkozás után bizonyára könnyebb felkelni.
2015. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!