Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Görbe a péniszem! Beteg...

Görbe a péniszem! Beteg vagyok vagy megnyugodhatok a vizsgálatok alapján hogy egészséges vagyok?! 21/F (privátban küldök képet)

Figyelt kérdés

Sziasztok 21 éves srác vagyok és már voltam számtalan urológiai szakrendelésen hogy különböző orvosokkal is kivizsgáltassam magam de egyik sem talált semmiféle eltérést kivéve egy szakorvost aki azt mondta hogy a péniszem bal oldala kissé tömöttebb tapintású és elküldött egy andrológushoz és kb. 12 hónapja voltam andrológiai vizsgálaton péniszgörbület miatt ami lankadt állapotban is észrevehető és mivel a péniszem bal oldalán merevedéskor dudor is tapintható vagyis azt vettem észre hogy nem is igazán dudor hanem inkább olyan mintha kisebb horpadás lenne a péniszemen ami csak merevedéskor tapintható, valamint a bal oldalon önkielégítés közben néha enyhe fájdalmat is éreztem/érzek, utána néztem a neten hogy mi okozhat péniszgörbületet mivel eddig én nem emlékszem rá hogy ilyen lett volna és nagyon féltem hogy az ott leírt peyronie betegségem van, a szakvizsgálatra vittem képeket melyet a szakorvos megnézett és azt állapította meg hogy <10° görbület látható,majd megvizsgált és a következő eredményt kaptam:

9 hónappal ezelőtti Státusz:::::::::::::

Alkat: masculin

Has puha,betapintható,kóros reziszt., izomvédekezés nem tap.

Vesetájak szabadok, vesék nem érzékenyek

Pénisz: ép,kóros nem látható,nem tapintható.

Herék: norm. volumenű és turgorú herék, felszínük sima, nem érzékenyek, npl. gyanú nincs.

Mellékherék: szabályos helyzetűek, nagyságúak és alakúak, norm. tapintatúak, nem érzékenyek.

Ductusok: szabályos lefutásúak és tapintatúak

Puniculusok: épek,kóros nem tapintható, varicokele egyik oldalon sem tapintható,Valsarvára sem

Scrutum: ép, kóros nem tap.

hereUH: mindkét here norm., homogén echoszerkezetű, fokális eltérés nem látható.

Mellékherék szabályosak, varicokele nem látható. Mko here volumene 20cm^3

HímvesszőUH: nomr corpus cavernosumok,hegesedésre utaló eltérés nincs.

CD UH: mok herében ép keringés, hímvessző keringése a dorsalis erekben és az a prof penisben megtartott.

Aztán most,márciusban voltam kontroll vizsgálaton ugyanannál a szakorvosnál aki újabb friss képeket kért és azokat és a régebbi képeket is megnézve azt mondta hogy még javult is a görbület hiszen a mostani képeken max. 5°-os görbület látható,mely fiziológiás,és most meg sem vizsgált mivel azt mondta hogy semmi teendő nincs és hogy teljesen egészséges fiatalember vagyok! Azóta kapcsolatban élek és szexuális életünk is kifejezetten jónak mondható csupán néhány alkalommal közösülés után rövid ideig enyhe fájdalmat érzek a péniszem bal oldalán valamint néha ha önkielégítést végzek akkor a görbületi oldalon enyhén fáj is néha,és mintha kissé be lenne horpadva a péniszem valamit azt vettem észre hogy az utóbbi időben már mintha méretben is csökkent volna! Ami nagyon aggaszt hogy már nem egy szakorvosnál voltam és egy kivételével mind azt mondta h semmi bajom nincsen egy mondta azt hogy a péniszem bal oldala kissé tömöttebb tapintású és hogy valószínűleg kezdődő induratiom van és elküldött a fent említett andrológushoz aki a kérdőjelesen megállapított kezdődő induratiot a vizsgálat elvégzése után megcáfolta,és azt mondta amit előtte a többi urológus is azon az egy szakorvoson kívül hogy semmiféle hegesedésre utaló jel nem található a péniszemen és hogy a pénisz keringése is ép. Nagyon félek hogy már ilyen fiatalon komoly betegségem van és hogy később képtelen leszek a szexuális életre. Vagy megnyugodhatok hogy biztosan nincsen peyronie betegségem?? Viszont azt vettem észre mintha az utóbbi időben fokozódott volna ez a görbület és mintha méretben is csökkent volna a péniszem mondjuk megmértem és nem csökkent! Nem tudom mit tehetnék még..... Mert az orvosomat már szó szerint szégyellem felkeresni!



2015. szept. 5. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok fiúnak,férfinek hajlik valamerre valamilyen fokon .Ettől csak a kóros elhajlásokat kell megkülönböztetni, gyógyítani.

Ez az a görbület,ami szexre,utód nemzésre alkalmatlan.

Nálad ilyet nem állapítottak meg.

Felesleges volt ilyen kis regény leírnod .

2015. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szamo77db ***** válasza:
Annyit tudok neked mondani, hogy senkinek nem olyan egyenes, mint egy vonalzó. Ne gyötörd magad emiatt. Mint írod, a szex is rendben van, orvosoknál is voltál. Próbálj megnyugodni.
2015. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is görbül
2015. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Téged csak a saját péniszed érdekel ilyen behatóan, vagy a másoké is. A lábad nem görbe? Netán a kisujjad? Vizelet, ondó rendben?
2015. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csajjal szexeltél már, akkor nem éreztél fájdalmat szex közben vagy utána?

Küldj képet az én pasimnak is balra és lefele görbül de lekonyult állapotban nem görbe csak ha fel áll neki.

Az én pasim panaszkodik majdnem minden szex után hogy fáj neki érzékeny egy pontban de csak ha én vagyok felül.

2015. szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Keress fel psychologus szakorvost.

Kórisme: hypochondria


Ez pszichés zavar, amely esetében az egyén kényszeresen foglalkozik saját egészségi állapotával, megszállottan keresi magán a szervezetében fellépő kóros elváltozásokat, betegségeket, gyakorta halálfélelemmel küzd, és a feltételezett betegségek szomatikus tüneteit rendszerint pszichésen észleli is magán. Leggyakrabban szorongást okoz, de súlyosabb esetekben a hipochondriában szenvedő beteg állandó orvosi felügyeletre és folyamatos gondoskodásra tart igényt, noha voltaképpen egészséges és képes volna ellátni önmagát. A beteg gyakran maga is elismeri betegsége képzelt voltát, de kényszeres tudatállapotáról lemondani képtelen.

2015. okt. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezt a baromságot már olvastam egyszer...
2016. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Baj, hogy görbe, mert az EU betiltotta. De lehet, hogy az az uborka volt, eléggé hasonlítanak.
2016. jún. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 szamo77db ***** válasza:
A honvédségnél tucatszám zuhanyoztunk egymás előtt. És amennyire fel tudom idézni, senkié nem volt olyan, mint egy nyílvessző.
2016. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem küldhetsz
2016. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!