Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Repedés a fitymán. Forduljak-e...

Repedés a fitymán. Forduljak-e orvoshoz, és ha igen urulógushoz, vagy bőrgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
2-3 hónappal ezelőtt kezdődött a probléma. Egy óvszer nélküli közösülés után piros foltokat észleltem a makkomon és a fitymám belső részén, nem fájt, nem viszketett és ekkor még csak a mostanihoz képest alig-alig, de hámlott. Először a háziorvosomhoz fordultam, aki egy antibiotikumot írt fel. A tüneteim nem múltak, így urulógushoz mentem, aki egy más fajta antibiotikumot, és Canesten kenőcsöt javasolt. A tüneteim 3-4 nap alatt teljesen elmúltak. Ezalatt természetesen értesítettem a lányt a problémáról, ő azt mondta, teljesen tünetmentes, orvosnál is járt, aki szintén azt mondta minden rendben. Így betudtam valami véletlennek a dolgot. Ezután ismét lefeküdtünk, és ismét panaszaim lettek. Újra foltok, de már sokkal egybefüggőbbek, a hámlás pedig nagyon erős, a makk és a fityma teljesen kiszáradt, elvékonyodott, egy helyen berepedt, hátra húzva érezni, hogy rugalmatlan, szűk. Megpróbáltam Canestennel kenni, a foltok már eltűntek, a hámlás is alábbhagyott, de a repedés fájdalmas. Hozzáértőket kérdeznék, a folytatott Canestenes kezelés elég lesz, érdemese orvoshoz fordulni, és addig ki kell-e egészíteni a Canestenes kkenegetést valami más vény nélkül kapható dologgal?

2015. szept. 8. 14:23
 1/10 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok.
2015. szept. 8. 14:26
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg gomba és a lánytól kapod vissza. Őt is kezelni kell. És nem azért gombás, mert félred@gott.
2015. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez bőrgyógyász szakterülete ,nem az általad le írt orvosoké .
2015. szept. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gomba lesz, ami állandóan visszafertőz, ping-pong betegség. A lánynál lehet, hogy tünetmentes, de nálad bajt okoz, máshogy reagáltok rá.
2015. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Két hét múlva kaptam időpontot a bőrgyógyászhoz, és félek, hogy addig úgy kirepedezik, hogy esetleg hosszú távon is problémát okoz. Valami hidratáló dolgot használjak addig, vagy esetleg Neogranormon krémet?
2015. szept. 8. 17:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne!!! A legfontosabb, hogy a szexet mellőzd addig.
2015. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A canestent használd.És a lánynak is kéne. Ugye tud róla?
2015. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mint írtam, tud róla. Bár váltig állítja, hogy neki ugyan semmi baja, és én biztos össze-vissza félrelépkedek. A probléma ezzel csak az, hogy rajta kívül még soha nem feküdtem le senkivel. Még az érdekelne, hogy ez nála mennyi ideig lappanghat tünetek nélkül?
2015. szept. 9. 12:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Akár élete végéig. A testünkben számos baktérium és gombafajjal élünk szimbiózisban, sokszor fordul elő, hogy egy friss kapcsolatban mindkét fél kezelésre szorul, mert a másik gombáira, baktériumaira rosszul reagálnak.

Durvább példa, de ott a HIV vírus. Van, aki úgy leéli az életét, hogy soha nem lesz AIDS-es, pedig benne van a HIV 30 éve, más pedig 6 hónap alatt meghal tőle.

2015. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász és urológus is kezeli,én utóbbihoz mennék vele,a nemiszervek gondjai hozzátartoznak,fertőzések is.Csaj is gombával nődokihoz megy,nem bőrgyógyászhoz. Gombával én urológusnál voltam,kezelt és ott legalább férfi orvos van,elkülönített vizsgálóval,bőrgyógyászaton ilyen nincs ,az orvos nő,külön vizsgáló nincs így aszisztens,ha van ápolónő bent mindenki lát,ott nem törödnek a diszkrét vizsgálattal!Döntsd el magad,de valakihez mindenképpen menjél!
2015. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!