Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen fitymaszűkületem van?...

Milyen fitymaszűkületem van? Hogy hozzam fel a témát a szüleimnek? Mit csinál az orvos és milyen lesz a műtét illetve utánna? Hogyan ápoljam a műtét után?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintem fitymaszűkületem van. Lankadt állapotban hátra tudom húzni de egy kicsit fáj elsőre utánna semmi gond. Mereven nem csúszik hátra a bőr és maximum 0.5-1 cmert tudok csak rajta húzni utánna vélek hogy kireped a bőr. Nem tudom hogy mondjam meg a szüleimnek. Az öcsém mindig elöbb ér haza és elötte végkép nem beszélnék róla és nem tudom hogy hozzam fel a témát ha esetleg mégis lenne alkalom elmondani. Fogalmam nincs ha elismennék orvoshoz az mit mondana a tkm szeretném elkerülni. Mivel eddig fürdés leszámítva mindig takarva volt elég érzékeny a makkom. Esetleges műtét után mit kéne csinálnom és hogyan mert kerestem de nem találtam semmit pl:mennyi,idő,múlva,lehet,hátra,húzni,hogyan,kell,kezelnem,valami,kenőccsel,vagy,valami,mással,orvos,ezt,elmondja

2015. szept. 26. 15:51
 1/8 A kérdező kommentje:
És nem tudom nem láttam más farkát de nekem lankadt állapotban a fitymám vagy egy centivel tovább lóg mint a makkom ez okozhatja a szűkületet?
2015. szept. 26. 16:04
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Mindent leírtál ,csak azt nem ,hogy hány éves vagy .
2015. szept. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
15
2015. szept. 26. 17:12
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


A szüleidhez menj oda amikor otthon vannak és mond meg hogy ha lehetne szeretnél velük négyszemközt beszélni.Valószínűleg elvonulnak veled hogy tudjatok beszélgetni.Ekkor elmondhatod hogy valószínűleg fitymaszűkületed lehet.Arról is beszélhetsz hogy szeretnéd ha az öcséd előtt ez titokba tartanátok és másoknak se szóljanak erről.Elmondhatod hogy hallottál arról hogy sok orvos metélést isteníti,de ha lehet te ezt el szeretnéd kerülni,és hallottál arról hogy vannak olyan műtéti eljárások ahol metélés nélkül a fitymaszűkületet kezelni lehet,más műtétit eljárással.Te ezt szeretnéd.


De mivel 15 éves vagy,jobb ha tudod hogy 14 éves kortól egyedül orvosi vizsgálatra,urológushoz is elmehetsz,tehát be sem kell vonni a szüleidet ha most nincs rá lehetőséged,mert ott lábatlankodik az öcséd.Csak tb kártyát,személyit kell vinni és az urológia rendelésre elmenni!Tehát nyugodtan sétálj el urológushoz egyedül akár!


Ha szüleiddel mennél el urológushoz,akkor a váróban kell várakozni(néha jó ha magánrendelésre mész,vagy ha telefonon kérsz vizsgálatra előre időpontot akár 7-10.000 ft ki lehet bírni egyszer).Ki szokott jönni az asszisztens aki elkérni az iratodat,személyi,tb kártya.Majd ha sorra kerülsz behív.A legtöbb urológián már külön vizsgálálórész van(van ahol sajnos nincs,ezért jobb ha a szülő kint a váróban megvár és esetleg csak a vizsgálat után megy be az orvoshoz konzultálni).Bemész az orvos beszélgetéssel,kérdésekkel indít,ahol elmondhatod mi a baj,majd megkér hogy a vizsgálóágyhoz menj át,ott vagy le kell venni a nadrágot,alsót,vagy elég azt bokáig letolni.Van orvos aki megkér hogy az ágyra feküdj fel,és van ahol nem kell az ágyra felfeküdni,csak az orvossal szemben állsz és úgy vizsgál meg.Az orvos valószínűleg a te esetedben csak a fitymaszűkület gyanújával fog foglalkozni.Tehát a fitymád próbálja hátrahúzni,a húgycső nyílásod megnézheti,és a heréket áttapinthatja max ennyi.Utána öltözhetsz is vissza.(Ha mégis bemenne veled valamelyik szülőd és nem lenne külön vizsgáló beszéld meg előre velük hogy amikor meg akarnak vizsgálni akkor más fele nézzen,ezt tisztázd le velük).

Ha vizsgálat után az orvos műtétet javasolna akkor a műtéti időpontjában is meg tudtok állapodni hogy pl valamelyik szünidőre időzítsétek akár nyárra,téli szünetre(műtétről is vissza lehet lépni ha elbizonytalanodtál,vagy akár több orvost is fel lehet keresni).Ha a tkm-et hozná fel akkor mond meg nyugodtan hogy te ezt szeretnéd elkerülni és meg lehet más műtéttel oldani esetleg és akkor megbeszélítek azt.


De olyan is van hogy az orvos elsőre egy szteroidos krémet ír fel és azzal kell otthon kenegetni a makkot és visszarendel hogy bevált a krém vagy nem.



Otthoni módszer meg a meleg vízben történő fityma tornáztatás(fityma óvatos hátrahúzogatása lehet),illetve ezt lehet babaolaj vagy sikosító segítségével végezni.És pár hét alatt javulást lehet észre venni,hogy könnyebb hátrahúzni,nem fáj,nem feszül a fityma.Ki lehet próbálni.Sokaknak segített egy probát megér!


Ha műtéted lenne mindegy milyen(mert tkm kívül fityma plasztika,bemetszés is van ekkor a fitymát megmentik) akkor azt helyi érzéstelenítővel(,péniszben több injekciót adnak be,ez elég kellemetlen az elmondottak alapján,nem altatással) végeznék,és még az nap lehet is haza menni.


Otthon úgy kell készülni ha műtétre lenne szükséged hogy legyen géz,mert a sebet át kell kötözni ha nedvedzik,ha a seb a gézbe ragadna akkor kamillát kell venni,azzal lehet leáztatni a sebet a gézről,illetve betadinos oldattal a sebet kenni kell mert az szárít és fertőtlenít is.


Műtét esetén ha tkm-ről van szó-ezt ha lehet kerüld el,(nyugodtan mond meg az orvosnak ha ezzel állna elő,hogy te szeretnéd elkerülni)4-6 hét a teljes gyógyulási idő,az első 2 hétben a seb,gennyesedhet,ödéma keletkezhet és kellemetlen ha merevedésed lesz,van aki csak ülve tud pisilni mert megy mindenfele a vízelet.És még 4-6 hónap mire teljesen eltűnnek a hegek.


Háziorvostól testnevelés órára lehet felmentést kérni 2 hétre akár.De betegszabira is kiírhat az első hétre.Ha kötözgetni kellene a sebet és iskolába vagy kénytelen menni(mert van aki szerencsés nem nedvesedik a sebe,másnak meg igen)akkor a wc be zárt ajtónál tudsz gézt cserélni akár.


Ha gondolod prábáld ki az otthoni módszert és ha nem válik be menj el akár egyedül is urológushoz!!!

Volt itt srác akit az orvos metélni akart,de visszalépet a műtéttől és a házimódszerrel majdnem teljesen rendbe hozta magának már a fitymáját!

2015. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2015. szept. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Eszedbe ne jusson magánrendelésre menni ,mert ott is azzal a dokival találkozol aki az SzTK ban van .A műtéti beavatkozások meg mindig a kórházban az.Az is előfordulhat hogy nem is ő műtene ,ha erre sor kerülne .Csak a zsebeteken könnyitene .
2015. szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

a lényeg hogy nagyon óvatosak legyetek,kerüld el hogy körülmetéljenek.


sikerült a szüleiddel beszélni?

2015. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Főleg azért írok hogy pár hibás gondolatot kijavítsak:

– nem azért van fitymaszűkületed, mert a fitymád túllóg a makkon.

– nem szükséges, hogy mereven magától hátracsússzon a fityma.


Ilyen részleges fitymaszűkületet simán meg lehet javítani kézzel is, csak figyelmesnek kell lenni és kitartónak. Orvossal megnézetni érdemes, de ha mindjárt a metélést ajánlja akkor közölni kell vele hogy inkább megtartanád azt a testrészedet, az esetek nagy részében a doki mindjárt elő is fog hozakodni alternatívákkal. Pl. felírhat szteroidtartalmú kenőcsöt, aminek a bőrvékonyító (mellék)hatását kihasználva hatékonyabban lehet nyújtani a fitymát.

2015. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!