Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A fitymámon van EGY fehér...

A fitymámon van EGY fehér szinü kis dudor, mi ez és mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Ma reggel suliba vetten észre, hogy ott lennt valami nagyon fáj. Most jöttem haza suliból és megnéztem és a fitymámom van egy kis fehér szinü dudor. Hasonlít egy pattanásra és ha hozzáérek az irritál. Elöször kb 3-4 éve volt de akkor az elmúlt. De 2009 október/november körül megint észrevettem viszont ez mostanra már annyira elmúlt, hogy csak egy kis csomószerüség maradt a fitymám börrétege között...

De ma, mint már fentebb írtam... újra elöjött :S

Ez mitöl lehet és van rá valami házi praktika?

15f


2010. márc. 15. 13:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy a dudor körül rózsaszín szinü a bör.
2010. márc. 15. 14:07
 2/11 anonim ***** válasza:

Hali!


_ A fitymád külső vagy belső lemezén van ez?

_ Mennyire tartod tisztán a nemi szerveidet, fitymádat, makkodat a szmegmától?

_ Hogy látod? Begyulladt? Érzésre meleg/forró?

_ Mennyire fáj?

_ Ken(t)ed ill. kezel(t)ed valamivel?

_ Dokinak (suli) vagy háziorvosodnak mutattad már?


És NYUGI, Pajtás! Segítünk! :-)

Üdv: EE

2010. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

_külsö

_naponta vagy 2naponta fürdök teljes tisztalkodás

_nemlátszik begyulladtnak :S, meleg

_enyhe irritáció

_csak szappannal fürdés közben

_még nem

2010. márc. 15. 22:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hali ismét!


Okés!

Ha érzetre, tapintatra meleg, attól még lehet az gyulladt. Nem tudom, lehet-e nálatok Szlovákiában (ugye?) kapni TETRAN kenőcsöt (VN) vagy OXYCORT-spray-t (VK!)!? Vattára, pézsére öntött sebbenzinnel/tiszta alkohollal fertőtlenítsd le mindenképpen, csak azután kend be! Ez előtt le7 akár langyos/hideg kamillába is füröszteni, hogy a dudor és környéke megnyugodjon, az esetleges gyulladás lemenjen. (Ha fáj, éjszakára kösd be kamillával!)

A szappant cseréld le Betadine-ra, és naponta többször mosd meg, majd fertőtlenítsd le a brét kívül is, belül is!

Ha glod, beken7ed akár sima konyhasóval is, annak is van a bőrre (is) gyakorolt jótékony ill. fertőtlenítő hatása, bár én speciális sót használok, és nem ilyen problémára pácienseim kezelésére.



Én a helyedben megmutatnám a sulidokinak, (és/vagy) a bőr- és nemibeteg-gondozónak is (ha van nálatok ilyen), megelőzvén azt, hogy újabb idő elteltével újra kijöjjön rajta(d) ez a pattanásszerűség ill. fertőzés, vagyis,... 1xsmindenkorra megoldanám a problémát.


EE

2010. márc. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*A helyedben megmutatnám a suli- vagy házidokidnak...
2010. márc. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szia megint, az elöbb fürödtem és láttam, hogy visszahúzódott és már csak egy kis dudort lehet látni(nincs a tetején fehér pont) meg a rózsaszín "foltot" körülötte és már nemfáj ha hozzáérek.

:S ez nekem furcsa

2010. márc. 16. 15:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztem akkor fertőzés lehetett, ami -- ezek szt -- alkalmanként kijön. Azt ugyan nem konkrétizáltad, hogy a fitymádon pontosan hol jött ez ki [?],... de ez már a harmadik alkalom, hogy kijött. Akarsz negyediket, ötödiket...stb. is, vagy inkább lezárnád a dolgot? Ha igen, tedd félre, ha szégyellős vagy, és nézesd meg a bőr- és nemibeteg-gondozóval (ha van ott Szlovákiában ilyen, ha nincs, bőrgyógyász vagy min. háziorvos, sulidoki... rem. nem akarod, hogy még néhányszor megismételjem... O.o :-) )

Ezúttal MENJ BIZTOSRA! Lássa azért csak egy doki. Nem azért, hogy pluszban megnöveljük a munkájukat, de lefogadom, következő ilyen alkalommal is ha előjön, fel fogsz tenni ide egy uilyen kérdést, és nagyjából uez lesz a válasz is rá. Igaz? :-)


Lehet, hogy már nem fáj... de egy fertőzés akár évekig is lappanghat, időnként újra-úra tüneteket okoz, és később barátnőre, szexuális partnerre is átvi7ő. Csak ezért, magadért, és másokért mutasd meg vki dokinak. Oks?


Üdv: EE

2010. márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Amint tudok elmegyek dokihoz

2010. márc. 16. 17:56
 9/11 anonim ***** válasza:
NiMi! :-)
2010. márc. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Végre valaki,aki normális választ ad,és a hangnemre is csak (Y) jár :-)

Az ilyen tanácsokért érdemes itt kérdezni:)

2010. márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!