Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Urológián, hogy történnek ezek?

Urológián, hogy történnek ezek?

Figyelt kérdés

Szóval,most megyek először életemben urológiára ezért bocsássátok meg a sok kérdést.

Vizelet mintát,hogy kell adni?Ott vagy kiküldenek a wc-be?Ha akkor nem megy,mi a teendő?Esetleg sperma minta kell akkor az ,hogy?Ezeknek az eredménye mikor van meg?

A vizsgálatokat ott csinálja az orvos a rendelőben(pl.UH)?Tanulók szoktak bent lenni,ki lehet őket küldeni?Az asszisztens előtt vizsgál az orvos,vagy van valami eltakarható vizsgáló?


Bocsi a sok kérdés miatt,de nagyon félek.Alapból szégyenlős vagyok,ebben az esetben pedig....nagyon félek.

20/F


2015. okt. 25. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Első vizsgálatnál kiírnak vér és vizeletvizsgálatot, Erre általában időpontot kell kérned. Vizeletmintát otthonról vihetsz egy kis üvegben. A rendelőben átöntöd a flakonba, amit direkt erre fogsz kapni. Még ezt az átöntést is a wc ben kell csinálnod, és nem a folyosón, a többiek előtt. Aztán a vért is leveszik. Ez az alapvizsgálat, és az eredménye aznap délutánra van kész. A leletért vagy neked kell elmenni, vagy PC-n elküldik a vizsgáló orvosnak. Mindezt elmondják neked. Sperma mintát nem vesznek. Ez csak akkor indokolt, ha a gyerekcsinálással gondok vannak. Én 20 éve járok urológiára, de tanulót még nem láttam. Nálunk a rendelőben egy függöny mögött vizsgál az orvos, de pl ha valamilyen oknál fogva kötözni kell, vagy mosni, mit tudom én azt a nővér csinálja, úgyhogy mindegy van e függöny vagy nincs. Különben ha valamiért kórházba kerülsz, az összes kötözést nővér csinálja, ő mosdat bárhol stb. úgyhogy nincs szégyenlősség, ezt hama hama felejtsd el. Ja, és az én urológusom nő, úgyhogy ez sem számít...
2015. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehetne mondani,ahány urológia annyi féle képpen zajlik a vizsgálat a rendelőben .Amelyik kórházba ,illetve a mellette lévő SzTK ban a bejárattak szemben ül az a hölgy aki mindent jegyez a számitó gépbe.Mellette van balról a vizsgáló ágy ,szemben meg a vizsgáló asztal .

Az ágyra feküdve még a gatyát sem kellett lenyomni,ultrahangal nézett meg mindet.Közben amit mondott,minden a gépre került.Nincs ott ideje nézelődni a gépiró hölgynek .Majd küldött laborba ,vér vízsgálatra.Ez meg úgy zajlik ,mint bárkinél .Pár nap mulva volt eredmény ,és mentem vissza.A labor eredmény már a labor megküldi a rendelőbe .Most már csak kézzel megtapintotta a prosztatát.Ekkor a vizsgáló asztalra kellett hajolni,lábak szét ,gatya le .Ujj védőt huzott,megkente síkositóval,és felnyomta az ujját.Körbe símitotta a prosztatát,ez kb 3 mp volt.

Aztán viszont látásra,ha nincs panasza 1 év múlva .

Nekik csak 1 eset mindenki.

Alapból mindenkiben van kis szégyenlőség.

2015. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

Ahol én jártam elkülönített vizsgáló van,aszisztens nem lát oda,orvost,asszisztenst függönny választotta el,beljebb meg vizsgálóágy volt,tanuló sosem volt jelen.Szóval nyugi.Ha előfordulna akkor zárójelbe leírom mit tehetsz.(De alapvető jogod hogy ha ilyen előfordulna hogy szólj hogy nem szeretnéd ha jelen lennének vizsgálatkor a tanulók,nyugodtan szólj,de udvariasan.Vagy ha függönnyel elválasztott a vizsgáló,orvos nem húzzná el a függönyt,szólhatsz legyen olyan kedves elhúzni)


(Magán dokinál jártam)

Az orvos beszélgetéssel indít,engem üvegcsêvel kiküldött a wc-be hogy friss vízeletet adjak,nálam ennyi volt,meg egyszer amikor mentem here,fityma vizsgálat.Utána fél perc alatt a doki megnêzte hogy rendben van e a vízelet.Spermamintát nem kér,meg ha kérne kapnál üvegcsét és hazavihetnéd,hogy, otthon szerezz mintát(egy haveromnál így volt,a vízeletben valami fertőzés volt neki)



A vizsgálatot a rendelőben,az elkülönített vizsgálóban vêgzi,legtöbb helyen oda senki nem lát be,csak az orvos lát,aki meg férfi.

Mivel nem tudom mi miatt mész,mert a vizsgálat kiterjedése ettől függ leírom mik fordulhatnak elő.


Megkérhet hogy alul vetkőzz le,boxer,nadrág lehúzása:herêket áttapinthatja,fitymát hátrahúzhatja,csinálhat hasi ultrahangot(zselét ken a hasadra,egy skennelőt húz ezen az anyagon és monitoron nêzi hogy minden okés e),esetleg prosztata vizsgálat.Ággyal szembe állsz,pici terpesz,zselét ken az ujjára egy ujjal a fenekedbe nyúl.



De van olyan doki aki csak hasi uh-t csinál és vízeletet mintát kér.


Tehát mi miatt mész.

2015. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


3-as

Egy hete kb. a bal herém megduzadt egy kicsit és olyan furcsa tompa fájdalmat éreztem.Vagyis nem nevezném fájdalomnak sem inkább kellemetlen érzés volt.De 1,5 napig tartott és elmúlt.De elterveztem ,hogy megyek mert ezzel nem akarok szórakozni.

2015. okt. 25. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi ok félni, az orvosok mindig a lehető legdiszkrétebb módon bonyolítják a dolgokat. Ha úgy érzed, hogy nem ez a helyzet (mert tény hogy vannak bunkóbb dokik is), akkor kisétálsz és keresel egy másik orvost. Felnőtt ember vagy. De úgyse ez lesz, az orvosok elsöprő többsége normális.
2015. okt. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem :)

Csak első alkalom és izgulok,szégyenlős vagyok..

Másodjára már nem lessz.. :)

2015. okt. 26. 19:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Megértelek,és jól teszed ha elmész jobb megnézetni és legalabb megtudod hogy minden rendben van veled vagy nem.


De jól mondja ha úgy érzed nem diszkrét az orvos ketess másikat,hagyd ott.Én is csak olyan helyre szeretek,jobban mondva orvoshoz menni ahol diszkréció van,csak a doki van vizsgálatnál bent.

2015. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!