Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Begyulladt szőrtüsző, vagy...

Begyulladt szőrtüsző, vagy faggyúmirigy eltávolítására vannak végzetes megoldások?

Figyelt kérdés

Nos az én problémám a következő;

Fordyce van ott, azon a kínos helyen - aki nem tudná, ezek olyan apró faggyúmirigyek amik leginkább talán a libabőrhöz hasonlíthatóak.

Gyakran fordul elő nálam, hogy a szőr gyantázáskor nem megfelelően van kezelve, így a szőr bemegy a bőr alá, és ilyenkor begyullad a bőr.

Alapból sokáig gondban voltam azzal, hogy ez felvállalható-e nő előtt, aztán amikor ez megoldódott, jött ez a következő probléma.

Sokszor volt úgy, hogy steril tűvel alápiszkáltam, kiszedtem a szőrt, és pár napba került amíg véglegesesen visszahúzódott.

Több napja kettő ilyen begyulladt "valami" van, pont azon a tájékon...mi a teendő? Megpiszkáltam, mindkettő vérzett, stb, vagyis talán többet ártottam, mint használtam. Mostmár nem csak duzzanatban vannak, hanem sebesek is. Mit csináljak?

21/F


2015. nov. 10. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Menj el bőrgyógyászhoz.

Ha teljesen rendbe jön, akkor az ilyen drasztikus szőrtelenítést inkább hanyagold, és inkább nyírd rövidre.

2015. nov. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sebészeten megoldják a problémádat. Nekem begyűlt, vágni kellett, egy hétig kezelték. A sebész azt mondta, ha korábban megyek ( amikor még nincs begyulladva) gond nélkül kiszedi.
2015. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezek a farkamon vannak. :D Ne ijedjetek meg, nem jeti vagyok, nem borítja szőr az egészet, de van egy-kettő, amit ki szoktam húzgálni.
2015. nov. 10. 18:44
 4/8 A kérdező kommentje:
2#, mit jelent az, hogy vágni kellett? Kivágták slusszpassz a duzzanatos bőrrészt?
2015. nov. 10. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem ott volt, de én is a sebészeten kötöttem ki, mert nagyon sokáig húztam én is, és nekem is a gyantázástól lett.
2015. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem hogy sebészeten nagyon örülnek az ilyen magán akcióknak .Az ilyenek önmaguktól is rendbe jönnek .
2015. nov. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még így is magától helyre jön, hogy megpiszkáltam? Előzőek kicsit megijesztettek.
2015. nov. 10. 18:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem múlik el rövid időn belül, akkor először bőrgyógyászhoz menjél. Ha gond van, ő majd úgy is elküld sebészetre.

Én addig húztam, hogy a bőrgyógyász már nem tudott segíteni, betokosodott egy gyulladt rész és ki kellett vágni. De az sem olyan durva, mint ahogy hangzik. Nem éreztem semmit sem.

2015. nov. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!