Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület - felfújódással...

Fitymaszűkület - felfújódással - csecsemőkorban Erre csak a műtét lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak (4 hónapos), olyan erőteljes a fitymaszűkülete, hogy a legtöbb vizeletürítéskor felfúvódik az egész fütyije, konkrétan nekem kell olyankor kinyomkodni belőle a vizeletet.

Több kontrollon voltunk már, igazából nem is a fityma van leszűkülve, hanem befelé van fordulva a bőr, ez okozza a szűkületet. Legutóbb ki lett fordítva neki a bőr, de mire hazaértünk, ugyanúgy megint meg volt telve a fityma és a körülötte lévő terület is vizelettel.

Azt mondta a kezelőorvos, hogy ezután nem tud mit tenni, marad a műtét, vagyis a körülmetélés.

Én ettől nagyon félek.

Mivel tudom, hogy még sokat változik a fütyi is (eleve alig van benne a fitymában, kicsit fel van még húzódva neki a szeméremdomb "husis részébe", én attól tartok leginkább, hogy esetleg valami komolyabb gyulladás alakul ott ki bent, és akár veseelégtelenség is kialakulhat.

Nem tudom ez a "kinyomkodós" módszer meddig mehetne, amivel lehetne húzni az időt egy kicsit.

Tapasztalatok érdekelnének, volt-e egyáltalán valaki hasonló helyzetben? Mit tudnék még tenni, hogy a műtétet elkerüljük? (napi 3x kamillás ülőfürdőt csinálok neki, közben picit húzogatom neki a fütyit vagyis inkább belenyomom a fütyit a fitymába) :(



#körülmetélés #műtét #lufi #felfúvódás #ballon #csecsemőkori fitymaszűkület
2015. dec. 9. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
ha az orvosotok a mutetet javasolja, gondolod hogy a kamillas vizben furdetes fogja megoldani a dolgot? nm tudom miert szenvedteted szegeny gyereket.
2015. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Semmivel nem lesz kevesebb a gyerek körülmetélve.. így fogja megszokni, másképp fogja verni. Nagy ügy.
2015. dec. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Minél előbb csináltasd meg amíg valami komolyabb bajt nem okoz. A veseelégtelenség így nagyon könnyen kialakulhat.
2015. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Több orvost keress fel,akár magán uton is,nem biztos hogy teljesen lehet rêszlegesen kellene metélni,tehát csak picit kell lecsípenteni a fitymából vagy van olyan orvos aki más eljárással is tudna segíteni.


Több orvosi véleményt kérj ki.

2015. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

A fityma nagyon óvatosan tágítható és valószínűleg fog is, minden erőszak nélkül segítsetek neki ebben. A letapadással úgy látom már nem lesz bajotok :)


A teljes körülmetélés teljesen felesleges, a fityma nyílásának megfontolt átszabása viszont segíthet. Kérjétek ki más orvos véleményét is!

2015. dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Végre egy olyan hozzászóló aki nem azt mondja egyből menj bele és ha kell,ha nem metéljêk körül a picit.
2015. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
5\6 ezt rád értettem.
2015. dec. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Őszintén reméljük, hogy már megcsináltattad!????
2015. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Remélem van eszed és jól utána nézel mielőtt döntenél,több orvos véleményét kikéred..


A 67 és 48%-ossal vigyázz ők nagyon enyhe fitymaszűkületnél is ahol kenőcs elég volt még gyerekeket is metélésre buzdítottak.

2015. dec. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!