Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nőhetek még, esetleg 10 centit?

Nőhetek még, esetleg 10 centit?

Figyelt kérdés
15/f 175cm vagyok, a szüleim 170-175 között mozognak.A rokonaim 180 felettiek, továbbá mamám is magas.
2016. jan. 4. 19:38
 1/7 anonim válasza:
Szerintem ha a szüleid is 170-175 magasak és még a további rokonok is, akkor teljesen normális hogy te is ekkora vagy. (pl.:apám168,anyám165 én 188 vagyok szintén 15 évesen tehát ez változó).De te biztos lehetsz benne hogy 20-21 éves korodig ha nem is ilyen intenzitással de még nőni fogsz :) 10 centi nem biztos hogy benne van de függ attól is hogy átlag mennyit nősz egy évben és hogy ez nő vagy csökken de szerintem egy olyan 6-7 centit még nőhetünk :D
2016. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
évente 7centit növök kb köszi a választ! :)
2016. jan. 4. 20:14
 3/7 GooseBumps válasza:

A fiúk 13-15 éves korban nőnek a leggyorsabban, az évi 7 centi az ebben a korban még nem is feltétlenül sok (én egy év alatt volt, hogy 15 centit nyúltam), viszont mostantól ez is le fog csökkenni. 17-18 éves korodig pár centit még biztos nőni fogsz, de akár még 20-21 éves korig is nőhetsz. Nehéz megsaccolni, hogy a +10 centi belefér-e, kicsi a valószínűsége, de nincs kizárva.

A genetika egyébként sokat számít, de nem úgy ahogy gondolják. :-) Mivel a magasságot és az ehhez hasonló mennyiségi jellegeket több gén szabályozza együttesen, simán lehet hogy sokkal magasabbra vagy épp alacsonyabbra nősz csak szüleidnél. De nagyon sok múlik az életmódon is. Fontos, hogy egészségesen táplálkozz, és persze ha nőni akarsz az sem árt, ha sportolsz. Főleg az úszás az, ami sokat segíthet abban, hogy magasabb legyél.

2016. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még nőhetsz.


Apukád már utolérted vagy még magasabb nálad?


A fiúk vagybolyan magasak lesznek mint az apjuk vagy picivel magasabbak általában.

2016. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
apukámmal egy magas vagyok :)
2016. jan. 5. 22:31
 6/7 A kérdező kommentje:
És köszi a válaszokat ment a "zöld"! :D
2016. jan. 5. 22:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor vagy elérted a végleges magasságod mivel apud utolérted vagy 2-3 cm mêg nőhetsz.(Vannak kivételek akik fél fejjel is túlnövik az apjukat,reménykedni lehet,de nem sokat nősz már szerintem)
2016. jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!