Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egy ismerősöm apukájának...

Egy ismerősöm apukájának trombózisa van. Intenzíven fekszik, mi fog ezután történi? Kérem segítsenek és szánjanak meg pár válasszal!

Figyelt kérdés
40 év körüli férfiról beszélünk.
2010. márc. 28. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A keletkezett vérrögöt akarják eloszlatni.Ez a legtöbb esetben sikerül,de elég hosszú időt vesz igénybe a gyógyulásig.Van remény, hogy újra egészséges lesz.
2010. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ, gondolom azért van az intenzíven, mert lett a trombózisának szövődménye. Ilyenkor egy rög (a trombus) elindul és a test bármely részén okozhat érelzáródást. Na akkor van probléma ha ez az agyban vagy a szívben történik meg. Sajnos a tény hogy az intenzíven van, nem sok jóval kecsegtet. Ilyenkor nagy dózisban kapja a véralvadásgátlót, trombus oldó szereket. Ha van még kérdés szívesen válaszolok!
2010. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és ha karjában keletkezett ?akkor?
2010. márc. 28. 21:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem csak az a kérdés, hol keletkezett, hanem hogy hova sodródhat a vérárammal.
2010. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ melyikben, attól még lehet rossz helyen, mert attól is függ melyik vénát zárta el. Volt neki valamilyen tünete, vagy csak annyit tudsz hogy az intenzíven van trombózissal?
2010. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

21:15 Intenzív osztályon dolgozom, és a betegek nagy többségét élve adjuk ki... :-P

A kérdezőnek: ha esetleg tudsz valamit az előzményekről, illetve a thrombosis pontos(abb) helyéről, igyekszem segíteni. Mindenesetre az, hogy valaki intenzíven fekszik, önmagában még nem jelenti, hogy befellegzett.

2010. márc. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Műtősnő vagyok előtte belgyógyászaton dolgoztam. Az ito-ról is van tapasztalatom nem kevés. Nem mondtam hogy befellegzett, de ok nélkül nem tesznek senkit oda. Ezt még az is tudja aki nem egészségügyben dolgozik.
2010. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát hirtelen történt összeesett nem tudom ,hogy voltak tünetei.Szerintem nem.Vagyis nem tudok róla.

Bal karját nem tudja mozdítani.

2010. márc. 28. 21:40
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Jé, igazam lett. Remélem szerencsésen "kikerül" az intenzívről. "Sima" trombózissal belgyógyászatra vitték volna. Minden jót neki!
2010. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!