Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok 6 óránál...

Miért nem tudok 6 óránál többet tanulni intenzíven?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok , és figyelem hogy rubrikázom a naptárban a adott napra eső tanulási órákat. Intenzív tanulás az 6 óra 9-12 és 13-16-ig persze mivel sok az anyag még eztán is tanulok.De az max olvasgatás? Mivel lehet elérni hogy az az idő is intenzív nagyon erős tanulás legyen?
2011. aug. 15. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves Tibor!

"sajnos" erre talán az a legjobb válasz, hogy átműtteted magad géppé.


az emberi elme igen kreatív, de fáradékony. némi spéci tápanyaggal, serkentőszerrel vagy vitaminnal segíthetsz még a koncentrációdon, de 6 óra intenzív figyelem (tanulás után) úgyis fáradni fogsz.

kérdezhetné egy sportoló is, hogy 2 óra edzés után miért nem engedelmeskednek az izmai? amúgy azon pl. bizonyos drogok tudtommal segíthetnek. lehet a "speed" vagy "extasy" nevű mellékesen illegális tudatmódosítószerek kis mennyiségben alkalmazva növelhetik a tűrésed, de lehet csak felpörgetne mint a koffein, és nem lenne értelme.


az agy működésében keresd a választ, elfáradhat!

2011. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Leginkább sehogy. Esetleg próbálj meg 1 órát intenzíven tanulni, majd 20-30 percet pihenni/olvasgatni, majd megint egy órát intenzíven. Én sem vagyok képes ennél többet intenzíven tanulni, mégis szépen végzem az orvosit, és ott is irreálisan sok az anyag. Az olvasgatás sokat számít, ott is megragadnak a dolgok.
2011. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen ezt többen is mondták nekem, hogy gépszerűen dolgozok :) De télen egyik vizsgaidőszak alkalmával napi 11 órát sikerült kihoznom. Így a negyedik vizsga alkalomra meg is lett a folyszab.vizsga . Azért még célom államvizsga előtt kihozni a napi 8-10 órát, mert ahogy másnak a gyárban a szalag mellett két műszakban dolgozik, úgy ugyanúgy csinálni kell ezt is.
2011. aug. 15. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:
lehet, de más a kis pracliddal dolgozni valamit a gépsoron, illetve a központi idegrenszeredet is használni.
2011. aug. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mért kéne beleszakadni a tanulásba? (vagy bármibe) nem elég jók a jegyeid?
2011. aug. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsóó -.-
2011. aug. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!