Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Csomó a herében, mi lehet?

Csomó a herében, mi lehet?

Figyelt kérdés
A jobb here alatt van a zacsiban van (de nem a zacsin), a herétől függetlenül mozog, mintha valami vezetéken lenne, kb. borsónyi nagyságú, nem mindig könnyű megtalálni, leginkább fürdés után lehet. Nem fájdalmas. Valakinek volt hasonló? Ezzel urológushoz kell menni megmutatni, ugye?
2016. febr. 4. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Hogy megnyugodj, mutasd meg urológusnak!
2016. febr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Gratulálok. Kitapogattad az ondóvezeték kezdetét. :)
2016. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, és szerinted az eddigi évek alatt nem tűnt volna fel? Ha az ondóvezeték is, korábban ott nem volt ilyen. Továbbá tudtommal az ondóvezeték a herének nem az alsó, hanem a felső részénél csatlakozik be, ahol a mellékhere is van (és tapintható), márpedig ez nem az, mert azt külön ki tudom tapintani felül.
2016. febr. 4. 16:36
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Jó sok évig én sem tapogattam a herémet és nem tűntek fel dolgok. Amikor meg így elkezdtem nézegetni, hogy mik ezek ;)
2016. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

"Csatlakozik be". Szerinted, hogy van a here teljes felépítése? Nézz meg egy rajzod. Googlebe találsz róla. A here tetején fekszik a mellékhere teteje amely a here aljáig megy le, tehát a törzsét is ki lehet tapogatni, bár azt általában nem szokták tudni.. inkább a tetejét és az alját, de azt is nehezebb. Az ondó vezeték a mellékhere farkából indul és megy felfele és így a hasüregbe. Ha vékony testalkatú vagy és a herezacskód is vékony az ondóvezetéket a mellékhere farkától a hasüregig végig tudod követni az ujjaddal.


Nem feltétlen a here tetején tudod a "becsatlakozást kitapogatni". Mert lehet oda nem is megy el az ondóvezetéked. Ez sok mindentől függ. Hogy áll a heréd..stb.


Tessék egy kép:


[link]


A mellékhere farki rész nem fix helyzeteű. Vagyis lent van. De nem feltétlen úgy kell állnia, mint a képen. Ez lehet lejjebb, beljebb, előrébb, hátrébb..Ahogy az ondóvezeték is.. mehet végig a heréhez közel, de mehet tőle kicsit távolabb is.

2016. febr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
És lehet ki tudod tapogatni, felül.. De honnan tudod, hogy az az ondó vezetéked? Erek is mennek a herédbe amit összetéveszthetsz az ondóvezetékeddel is. A legjobb, ha lentről követed végig.
2016. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Jó, hogy valami hozzá nem értő lepontoz. Gratulálok neki.
2016. febr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki pontozott le, nem én voltam. Mindenesetre megvolt az urológus, azt mondta van egy kis varicocele, de nem kell aggódni miatta egyelőre.

Az anatómiának meg tényleg utánanézek pontosabban, mert ő is beszélt ezekről, amiket írtál.

2016. febr. 8. 10:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy kis Variocele szinte mindenkinek van. Az még nem probléma, nem igazán kell vele törődnöd. De azért évente elmenni ellenőrzésre nem árt!
2016. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!