Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Véres széklet mikor jelent bajt?

Véres széklet mikor jelent bajt?

Figyelt kérdés
Influenzás vagyok 3 napja, magas láz, sokszor izaadtam, szóval a folyadékot alaposan felhasználta a szervezet. Fél liter kefir után végre tudtam székelni (2 napig nem), de olyan kemény és vastag volt, h valószínű felsértette a vastag/végbelet. Volt vér a székleten, de kívülről semmit nem látni, szóval valahol beljebb van a sérülés. Nem fáj semmim, sem a hasam, sem a fenekem. Ha komolyabb baj lenne, gondolom lenne tünete, ugye? Spontán gyógyul?

2016. febr. 15. 18:19
 1/1 anonim ***** válasza:
A leírt esetben egyértelműen a besűrűsödött, kemény béltartalom okozta a feltehetően felszínes vérzést a végbél nyálkahártyáján (az aranyér környékén), ami spontán gyógyul. Ezért figyelmeztetnek mindig, hogy lázas állapotban fokozott folyadék bevitelre van szükség, mert a bőrön keresztül történő vízvesztés a béltartalom víztartalmát is érinti.
2016. febr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!