Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Relatív fitymaszűkület vagy...

Gruzzi Huzzi kérdése:

Relatív fitymaszűkület vagy rövid fitymafék, hogyan forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Nos 15 éves srác vagyok, Miskolc környékéről.

Az utóbbi hétben kezdtem rájönni, hogy lehet, hogy fitymaszűkületem van. Nos normál állapotban gond nélkül hátratudom húzni a fitymát, viszont merev állapotban magától nem húzódik hátra és kézzel is csak a makk alá tudom.

A napokban utána olvastam milyen fitymaszűkületek vannak és arra jutottam, hogy a "relatív fitymaszűkületnek" hasonlók a tünetei. De rátaláltam egy olyan rendellenességre amit "rövid fitymaféknek" hívnak.

Nos normál, lankadt állapotban mikor hátrahúzom a fitymát, a makkot a fitymafék lefele húzza.


Problémám nem a műtéttel lenne, valszeg előtte 5 perccel ráizgulnék egy kicsit, de túlélném.

De hogyan adjam be a szüleimnek?

Csak hogy értsétek, még soha nem volt téma szüleim előtt a szex, nemi betegségek stb... Nem tőlük tudtam meg, hogy nem a gólya hozott. (persze tudják hogy az ilyet tudom...) De így bevagyok parázva hogy hogyan mondjam el, mi lesz a reakciójuk... -Rudom nem fognak kinevetni, de felteszik a kérdést; miből jöttél rá, hogyan vetted észre stb... Még hasonló témáról nem beszéltünk, ezért képtelen lennék velük erről beszélni.

(a másik hogy van egy alvási rendellenességem amivel szerettem volna orvoshoz el menni, alvásbénulás (alvásparalízis), de konkrétan kinevettek mikor 8 év után elmondtam nekik és orvosnál még mindig nem voltam ezzel, pedig elég rossz dolog...)


Megoldható-e esetleg ez a dolog szülők bevonása nélkül? Ismertek-e olyan orvost akivel esetleg privátban elbeszélgethetnék facen vagy valahol akár Miskolcon.


Mivel a műtéthez kell szülői beleegyezés, arra gondoltam mi lenne, ha elmennék orvoshoz, elmondanám mi a helyzet és adna egy papírt amin behív újabb vizsgálatra vagy valami, rajta a probléma és ezt a szüleimnek beadhatnám úgy hogy egy iskolai "fityma vizsgálaton" kiderült ez a rendellenesség.



Minden választ előre is köszönök!!!


2016. febr. 20. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
18%

Sok férfinak ha merev a pénisze akkor sem csúszik magától hátra,a makk mögé a fitymája,csak ha magának azt kézzel hátra húzza.Tehát ez nem baj ha magától nem csúszik hátra a fitymád.



A lênyeg hogy ha merev a péniszed akkor a fitymád a makk mögé tud húzni!

Mivel te a makk mögé tudod húzni az jó!!!Itt nincs nagy baj,az lenne a jó ha könnyedén tudnád a makk mögé húzni a fitymád.Nincs fitymaszükületed ha a makk mögé tudod a fitymád húzni.


De ha aggódsz elmehetsz urológushoz.


14 éves kortól urológushoz egyedül elmehetsz ,a vizsgálatra,a szülők tudta nélkül.Tb kártyát,szemêlyi igazolványt,tb kártyát kell vinni és a rendelesi időre elmehetsz vagy telefonon időpontot kérhetsz.



Meleg vízben azért minden nap tornáztasd a fitymád,húzkod hátra,ha már merev a péniszed akkor is folytasd ezt,azért vízben,mert nedves közegben könnyebb a fitymát hátrahúzni,van aki sikosító segítségével húzkodja hátra a fitymáját és azt veheted észre hogy pár hét alatt is könnyebben hátra tudod a fitymád húzni.

2016. febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
23%
A fitymaféked sem feltétlenül rövid,de nyugodtan menj el egyedül urológushoz hogy megvizsgáljon és hogy megnyugodj,ha talál valamit és a féket műteni kellene(bár ez nem hangzik komolynak) csak odamész apukádhoz amikor egyedül van ,megmutatod neki a papírt,elmondod elmentél urologushoz mert úgy érezted mintha rövid lenne a fitymaféked,ennyi.Nem kell kamuzni.
2016. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!