Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Chlamydiám volt "feltehetőleg"...

Chlamydiám volt "feltehetőleg", a teszt negatív lett, de visszatért a tünet?

Figyelt kérdés
Sikerült összeszednem valamit, a tünet átlátszó, ragadós, cseppszerű váladék volt. A neten utánanéztem (tudom, butaság volt) és megállapítottam, hogy ez chlamydia. 1 hétig doxyciklint szedtem, a tünetek csak enyhültek, de nem múltak el úgyhogy elmentem orvoshoz rá kb két hétre (ez volt az együttlét után 1 hónappal, nem akartam orvoshoz menni, tudom, buta vagyok) . Ekkorra már nem volt tünetem, vettek mintát és elküldték laborba, mindenre negatív lett. Viszont most, 1 hétre rá megint van váladék. A kérdésem az lenne, hogy a teszt csak akkor mutatta volna ki a chlamydiát ha van akkor váladékom is amiből mintát vesz, vagy ezt más is kimutatta volna? Vagy esetleg amiért csak 1 hétig szedtem valamennyit sikerült kiirtani, a többi meg rezisztens lett a gyógyszerre? Illetve a végbélnyílásomnál is olyan, mintha "izzadna" és furán bizsereg néha, lehet hogy oda is átkerült a fertőzés? (nővel voltam, nem volt semmilyen nemi érintkezés ott) Az megoldás lenne, ha most elkezdenék szedni 2 hétig egy másik gyógyszert? A nemibeteg gondozóba nem akarok visszamenni, mert az orvos kb. meg sem vizsgált, az asszisztensnő beszélt csak velem, esetleg menjek urológushoz? Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. márc. 15. 01:10
 1/4 anonim ***** válasza:

1.Mikor nekem is voltak különböző tüneteim én is utánanéztem a neten, eredmény: A mycoplasma, ureoplasma, Chlamydia, gonorrhea, stb...90%-ban hasonló tüneteket produkál...oké, az egyiknél azt írja sűrű, meg viszket, meg zöld, meg sárga meg mittudomén..de minden embernél máshogy jelentkeznek a tünetek, HA egyáltalán jelentkeznek.. El kell menni a Bőr és Nemibetegre, ott vesznek 3 kenetet, elküldenek vérvételre ahol csinálnak komplett STD szűrést (HIV szerológiát + szifilisz + chlamydia DNS-ből + hpv stb )...az eredmények megjönnek 3-4 nap alatt, amit küldenek külsős laborba az meg következő hétre és kész...DE mivel te nem tudom honnan szedtél Doxyt még doki előtt, az eredményeid lehetnek emiatt fals negatívak is...mindig a kezelés ELŐTT vizsgálnak, nem UTÁNA..nem véletlenül...

A Chlamydiát Azi-Sandozzal kezelik jelenleg, 500mg, egyszerre kettőt és másnap 1-et...ha nem múlik, akkor szokták a hagyományos Doxyciklinnel, de akkor sem egy hétig, hanem, a 200mg-osat 2x1 2napig, utána 1x1 amíg el nem fogy, általában 8-10 napig minimum.


Az urulógiáról átküldenek a nemibeteg gondozóba..szóval vagy dokihoz mész, vagy megvárod, amíg szövődménye lesz HA tényleg chlamydia és lesz egy faintos mellékhere gyulladásod amitől olyan fájdalmaid lesznek, hogy a sírás se fog menni...


Egyébként: a chlamydia kimutatásához nem kell, hogy legyen váladékod mert ha a kenet negatív attól még, a vérvételnél DNS pozitivitást néznek, ott pedig kimutatható az "chlamydia maradványsejtek stb"..


Azzal, hogy 1 hétig szedted doki nélkül, akár rezisztenciát is okozhattál, illetve tudat alatt elrontottad a diagnosztikai folyamatot..a végbélre átterjedhet simán..anélkül, hogy lett volna popsiszex..


bár szerintem nagyobb a valószínűsége, hogy nem megfelelő betegséget és nem megfelelő gyógyszerrel kezeltek...


ÉN azt hittem Chlamydiám volt 3 éve..kiderült, hogy uraeplasma amit egy termálba szedtem össze...a tünetek 100%-ban megegyeztek.. 4 napig tartott a kezelés és semmi gondom nem volt utána...aztán a párom félrement, szakítottunk ( 2015 végén ) , januárban jelentkeztek azok a tünetek mint anno 3 éve..gondoltam, hogy ismét ugyan az...nem. Ez most Chlamydia volt..3 napi kezelés után elmúlt. ( Azitromicin 1500 mg Azi-Sandozban, ahogy írtam ) ...aztán kiújult és Doxy kúra 2 hétig. lekopogom most oké. )

2016. márc. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ui. A chlamydiánál nagy a kiújulás esélye sajnos, mert sejtfal nélküli parazita, ami benned élősködik és 3 hetente lép ki a sejtek közötti térbe újból..addig csak szaporodik..aztán durr megint megindul.
2016. márc. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írtam üzenetet!
2016. márc. 18. 19:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Ideírom végül mi lett, ha valaki később olvassa. Visszamentem a bőrgyógyászhoz, aki azt mondta STD szempontból nincs bajom, úgyhogy elküldött urológushoz. Az urológus megvizsgált és azt mondta, hogy egészséges vagyok, a váladékozás pedig normális. Összességében azt tanácsolom, hogy akármilyen gyanú felvetődik, hogy van valamid, menj orvoshoz azonnal, ne próbálgasd kezelgetni és megoldást keresni önmagad, mert csak meghosszabbítod a "szenvedésed".
2016. márc. 30. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!