Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Elképzelhető hogy fitymafék...

Elképzelhető hogy fitymafék műtét helyett levágják az egészet?

Figyelt kérdés

Szóval rövid a fitymafékem ezt már régóta tudom és most végre már rájöttem és rávettem magam hogy ezt bizony meg kell műteni, De viszont félek mert enyhe fitymaszükületem is van és félek hogy a doki fék műtét helyett az egész fitymát eltávolitja abba viszont már nem tudnák bele nyugodni csak fék műtétet akarok.Elképzelhető az hogy a doki a bele egyezésem nélkül műtét közben meg gondolja magát és levágja az egészet mert úgy látja

jónak? Mert minden orvos mondogatja hogy jaj igy jó úgy jó a körülmetélés és akinek enyhe is a szükülete annak is muszály megcsinálni de ha a bele egyezésem nélkül megcsinálja akkor be perelhetem?



2016. ápr. 14. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Írásban kell rögzíteni a beavatkozás mértékét, viszonylagos pontos leírását.
2016. ápr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos életkort nem írtál .18 év alatt csak szűlői engedéllyel történhet bármilyen beavatkozás .A műtéthez hozzájárulást a szülő írja alá .Felnőtt korban csak azt csinálhatja a doki,amihez a beteg a hozzájárulását adta .

Ez alól 1 kivétel van ,ha életveszély lép fel,és ezt kell további műtéttel elháritani .

2 műtétet akkor csinálnak ezen a területen ,ha teljes körbe metélés van,mert ekkor a fék eltávolítása is hozzá tartozik .

2016. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Ha meg van beszélve és aláírva a papír, hogy milyen műtét lesz akkor olyan lesz. Nem fogják levágni az egészet, ha nem az volt meg beszélni. Jól írta az előttem lévő. Csak akkor csinálnak olyan műtétet amiben nem kérik a beleegyezésedet, ha arról van szó, hogy élsz vagy meg halsz.
2016. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát igen, elméletben így kéne lennie, de sajnos nem ez a gyakorlat. A betegek nagyon könnyen csőbe húzhatóak olyan kifejezésekkel, amit nem ismernek. Ha mégis aláírják a beleegyezésüket, műtét után ő lesz a hülye, mert aláírta, emiatt szégyellni fogja magát és nem fog merni betegjogi képviselőhöz fordulni, mert azt hiszi senki nem fog tudni mit kezdeni ezzel a helyzettel, pedig dehogynem!


Kérdező, ha teheted, ne vágj bele ilyesmibe egyedül! Keress magadnak a témában kompetens segítőt, aki célirányban tart, akkor van csak esélyed ezt megelőzni!

2016. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Majd azonosat irtam,mint az utánam válaszolók.Senki sem cáfolta,akkor miért nulla ? Én is nullázzam az utánam válaszolókat ? Ez itt a trend ?
2016. ápr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Én is most készülök pont erre a műtétre. Először csak konzultálsz a dokival és kapsz egy papírt, amin fel lesz tüntetve, hogy milyen beavatkozást fog végrehajtani, szóval ez alapján szerintem be is perelheted, ha nincs rajta, hogy körül akar metélni. A dokim szerint a frenulotomia (fitymafék műtét) még segíthet is a fitymaszűkületen. Engem még vérvételre is elküldött, hogy kizárjam a cukorbajt, mert az is okozhat ilyen bajokat és lehet hogy ennek a kezelésével is megszűnik a probléma.
2016. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Segíthet, de ez se feltétlen igaz, mert a fék nem függ össze a fitymaszűkülettel, és ha mondjuk hegesedésre hajlamos a bőröd ronthat is rajta. Az a baj, hogy akármelyik fékátvágási technikát használod, mindegyiknek van hátránya, még a lézeresnek is. Azaz mégis, mert egy olyan mégis van aminek nincs, de olyan beavatkozást nem végeznek a magyar egészségügyben.
2016. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Olyan orvoshoz menj, aki nem mondja.

Menj fizetőshöz és fizess előre, eszébe nem jut maj többet tenni annál mint amit kifizettél.

Meg külön szólhatsz az orvosnak hogy te semmiképpen nem szeretnél körülmetélést, és ebbe nem egyezel bele.

szerintem minimum etikai vétség ha valami plusz olyan dolgot csinál aamibe nem egyezel bele, ilyen alapon levághatná a farkad is.

2016. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Bár így működne az egészségügy... Csak sajnos a magánba fordulás meg az előre fizetés sem védi ki az ilyesmit, úgyhogy csak és kizárólag úgy fogj bele megoldani az egészet, ha van melletted valaki, aki járatos ebben a problémakörben! (A saját érdekedben...)
2016. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Uh
2016. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!