Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az urológusnak készülő orvosta...

Az urológusnak készülő orvostanhallgatók hogyan gyakorolják be azt a bizonyos vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Tankórházakban sokszor kérdezik a beteget, hogy bent lehet-e a tanuló, vagy akár végezheti-e ő a vizsgálatot. Csak ezt nehezen tudom elképzelni a férfiak prosztatavizsgálatánál, amit a legtöbb pasi nagy traumaként él meg.

Vajon mit szólnának ahhoz az orvostanhallgatók illetve a tanáraik, ha ennek megtanulásához alanynak jelentkezne valaki? Csinos fiatal diákok esetén ez egy meleg pasinak akár nagyon jó is lehet. jól gondolom?



2016. ápr. 30. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Az első 2 év anatómia. Ezalatt felboncolják a betegeket és tudják mi hol van. Utána gyakorlat alatt ugyanez vakon, de addigra már minden tudnak.

Nem olyan nagy dolog ez. És ne aggódj, van bőven beteganyag, nem kellenek külön jelentkezők.

2016. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Nekem megmutatta egy doki és elmagyarázta, hogy hogyan érdemes csinálni, hogy a lehető legkellemetlenebb legyen a betegnek. Az urológián meg van egy kis "makett" doboz, amibe pont egy ujjaddal tudsz belenyúlni és belül van a doboz négy oldalán egy-egy gumigömb, ami a prosztatát jelképezni. Mind a négy más-más tapintatú és elmagyarázzák, hogy melyik a normális, a gyulladt, a daganatos, stb.


Egyébként nem csak urológián kell(ene) ujjal benyúlni a beteg végbelébe, hanem minden betegfelvételnél. Ugyanis a végbéldaganatok egy jelentős része így észrevehető, ráadásul a kesztyűn maradt "nyom" a széklet színe és esetleges vértartalma tekintetében is hasznos diagnosztikai jel.


Amúgy meg ezt a vizsgálatot én már más osztályokon is csináltam, és a betegek nagy része simán belegyezik, ha képes normálisan és türelmesen elmagyarázni nekik az ember, hogy miért kell és miért jó nekik, ha elvégezzük (és ez minden vizsgálatra/beavatkozásra igaz).


Az meg még egy dolog, hogy ha az ember nem csinálja meg, és mondjuk egy hónap múlva kiderül, hogy van egy hatalmas végbéldaganata a páciensnek, akkor az elég rossz fényt vet a kezelőorvosra, hogy egy ilyen egyszerű vizsgálatot sem tudott megcsinálni, pedig akkor egy hónappal előbb fény derült volna a betegségre.

2016. ápr. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, egyébként a legtöbb helyen alap a rectalis vizsgálat. Nem csak az urológián, még nőgyógyászaton is előfordul, de pl sebészeten vagy belgyógyászaton mindennapos.
2016. ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Felboncolni nem a halottakat szokták?


Én még nem voltam urológusnál, tehát csak hallomásból tudom, hogy hogyan megy. Eddig minden pasi, aki erről mesélt, úgy írta le, mintha megerőszakolták volna, mintha végigmenne a lelkén egy úthenger. Ezt én meleg pasiként nehezen értem, de a heteró pasiknak egybehangzó élménye, mégha túloznak is. Ezért nehezen tudom elképzelni urológián azt a kérdést, hogy "uram, megengedi, hogy néhány tanítványom is benyúljon?" Az igenlő választ meg még nehezebben.

Azt gondoltam, hogy van valami makett féle, de gondolom igaziban mégiscsak más.

2016. ápr. 30. 23:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Van külön anatómiai baba erre. Ami teljesen olyan felépítésű, mint az ember. Azon szoktak gyakorolni. Katéterezést is és stb.
2016. máj. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaz nő vagyok, de legutóbb tanulókórház urológiáján tett látogatásomkor két fiatal csinos lány hallgató segítette az orvost a vizsgálatban.


Az orvosi vizsgálatok meg nem jók és élvezetesek, nem az a céljuk. A nők sem élvezkedni mennek a nőgyógyászatra, még akkor sem ha Mr 25 éves dögös szőke vizsgálja őket.

Plusz a prosztata vizsgálat 50 éves kor felett ajánlott, aki hamarabb odakeveredik az határozottan nem jókedvéből van ott.

2016. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!