Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 19/F Hátam fáj, az izmok...

Peter wesztergom kérdése:

19/F Hátam fáj, az izmok bevannak állva. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Hamarosan mostmár 1 éve szenvedek a hátammal, ízületeimmel. Egész napokat kell úgy kibírnom, hogy egy idegesítő fájdalmat érzek a lapockáim között, és a nyakamban. Néha ki tudom roppantani, de utána, egy rövid idő elteltével újból beáll. Sajnos mostanában nem edzettem, hanyagoltam a test mozgást. Alkohol, és dohányzás egyaránt van. És a tetejében refluxos is vagyok, néha úgy érzem hogy a hátam jobban fáj, amikor a savam feljön, és a nyelőcsövemen keresztülfeljut a számba.

Szóval....állandóan fáj a hátam, nyakam ropog, a fel nézek akkor kicsiket ropog állandóan.

Mitől lehet? A refluxom kihat a hátamra?

Válaszotokat előre is köszönöm!



2016. máj. 1. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Csigolyák közül kilépő idegeknél vírusfertőzésre visszavezethető ideggyulladás. Szalicilátok segíthetnek. Alkohol, dohányzás elhagyandó. Visszafogott étkezés, Lefekvést megelőző 3-4 órában nem ajánlatos már enni.
2016. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

az egészségtelen élet, és az öregedés, ez már csak rosszabb lesz.

valószínű gerincferdülés

2016. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Most komolyan ilyenek írhatnak ide?

1 évig tartó vírusfertőzést fájdalomcsillapítóval gyógyítani meg kevés étellel? akkor elpusztul a vírus, ha nem eszünk eleget???????????????

2016. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sajnos alkoholizálni sokszor szoktam, most főleg a ballagásom miatt is.

Ilyenkor nagyon fáj a hátam, gondolom a másnaposságból adódóan beállnak az ízületeim ilyennkor.

Csak ezért gondolom azt, hogy nem magával a gerincel van a baj, hanem az azt körül ölelő izmokkal.

2016. máj. 1. 21:19
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
az egészségtelen élettől elgyengültek az izmok, és ettől károsodik az izület, gerinc
2016. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Csináltass laborvizsgálatot, hogy a vérképed rendben van-e? Úszás kellene a gerinctartó izmaid megerősítésére. Magnézium, kálcium étrendkiegészítőt kellene szedned, és B12 vitamint az idegek védelmében.
2016. máj. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk ezt a vírusfertőzést stb. Ha egy év óta fent áll és vírusos akkor már nagyon nagy bajba lenne és elég szép lázzal....Az ideg fájhat. A gerinced is. A gerinc az egy érdekes dolog. A heréid is fájhatnak miatta, de a nyakad is persze, a fejed is a lábad is.


Elsőnek fogd magad és menj háziorvoshoz ő ortopédiára ad beutalót és majd csinálnak röntgent és kiderül mi van. Refluxnak semmi köze ehhez.

2016. máj. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

A probléma a nyaki gerinctől indul ki.Ebbe az első hat tartozik bele .Hogy melyik azt ki kellene vizsgálni .

Az van,hogy a porckorong nyom egy idegvégződést,vagy akár többet is ,melynek a másik vége a lapockákban van .Az ideg összerántja a az itt lévő izmokat,csomóssá válnak .Ez okozza a fájdalmat .Ahogy megmozgatod a nyakad,fejed ,elmozdul a csigolya,és ezáltal nem éri el az idegvégződést .Máris szünik a fájdalom .Ahogy visszaáll a porckorong,megint kezdődik előről .Ez akár nyaki gerinc sérv is lehet .Az orvos izomlazitót ír fel,illetve bedörzsölő kenőcsöt .Javasol mellette masszászt,ahol ezeket az izomcsomókat szét nyomkodják .

A fej hátra mozditása viszont kerülendő .A gyógyvíz is sokat segithet,mert a vizben minden fájós testrészt sokkal könnyeben lehet mozgatni /vízi torna /.Nyaki gerinc tornát meg bárhol végezhetsz,a következő képen . Fej lehajtva a mellre,majd igy átmozgatva az egyik oldalra,és felemelni.

Majd le ,és át a másik oldalra ,és fel .Olyan ez a gyakorlat,mintha mindkét oldalról ismerősök jönnének,és köszöngetnél nekik .Nekem is igy magyarázta el a reumatológus fő orvos asszony .

De van még egy módszer,amivel lehet csillapitani a fájdalmat ,vagy zsibbadást .Meg maszírozod a nyaki

gerincet,ezzel is elmozdulást hozol létre . . Vannak jó kenőcsök,melyek olcsóbbak a gyógyszertárban kaphatóknál .

Ahova menned kellene,az a házi orvos,és kérni beutalót a reumatológiára .Ez nem az ortopédia szakterülete .

A másik gondod nincs összefüggésben ezzel .

2016. máj. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Hasonló betegségben szenvedjen,mint a kérdező.minden kedves lepontozóm .Az írt válaszom meg felejtse el .

Irásomra jöhetne a cáfolat is .

2016. máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
sok hülye válasz. Egyszerű a képlet menj el masszőrhöz, gondolom rendszeresen ülőmunkát végzel, a rossz tartás miatt van beállva a hátad és a nyakad.
2019. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!