Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Duzzanatok a herék mellett....

Duzzanatok a herék mellett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jobb herém tetején érzek egy kemény borsó méretű csomót. Felette érezhető kanyargós puha tágulat érezhető. A bal herém alatt, mögött és felett ugyanolyan kanyargós álló helyzetben keményebb, fekvőben teljesen elpuhuló csomókat észlelek. Kb egy éve kezdődött a bal oldali herénél, a jobboldalin csak most egy hete vettem észre kb. Egy év alatt sokat fogytam is. Más tünet nincs, csak nehéz légzés kb 5-6 éve, szóval az nem hiszem, hogy ennek tudható be. Nem szúr a mellkasom, a hátam sem fáj. Viszont az ágyéki nyirokcsomóim duzzadtak - itt ugyancsak megjegyezném, hogy a nyirokcsomóim mindig is nagyok voltak, nem tudom miért. Az ágyékira annyira nem emlékszem, talán csak most a fogyás miatt vált érezhetővé, de baloldalon kicsit ki is dudorodik.


A bal herémnél a duzzanatok mintha kékesen láthatóak lennének, de nem vagyok benne biztos, hogy visszér, mert nem pontosan olyan mintha az lenne(...)


17 éves vagyok, és ezt szörnyen cikinek tartom. Néha rászánom magam, hogy elmondom legalább itthon, de...

Ezek a tünetek szerintetek mitől lehetnek? A herék mellett nem kellene lennie semminek gondolom.

Mit tegyek?


2010. ápr. 9. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelmű: menj orvoshoz!

Azt várod, hogy a sok laikus itt, neten keresztül meggyógyít? Legfeljebb, csak találgatnak, de attól meg fogsz nyugodni? Biztosat csak egy orvos mondhat!

Ne érezd cikinek, az orvos ezért van, sok olyat látott már!

2010. ápr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azonnal menj orvoshoz! Már régen meg kellett volna tenned!
2010. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kékes duzzanat valószínű "csak" viszér. Szóval, nem kell pánikolni, de mindenképpen menj orvoshoz, mert a viszér is okozhat problémát! És amúgy is megnyugtató a tudat, ha az orvos is azt mondja!

Ez nem ciki, előfordul, és jobb ha korán megnyugtatod magad, mert ez a stressz nagyon rossz hatással lesz a lelkivilágodra. Elmész, azt letudod, ennyi. Családomban volt ilyen, és nagyon megnyugtató volt, amikor kiderült, hogy semmi komoly:-) Irány a doki!;-)

2010. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

jéééézusom....hát én a helyedbe már baromira leszarnám h ciki-e vagy sem, ilyen tünetekkel már rég az orvosnál csücsülnék...ez mégis csak a férfiasságod, ne szórakozz vele.

amúgy nem ciki, férfiak ezrei fordulnak sokkal cikibb tünetekkel orvoshoz...mellesleg neked nem vmi nemi betegséged van, hanem vmi más, ami meg aztán végképp nem ciki.

2010. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hali!


Van egy sejtésem, és az nem tetszene amit mondanék, de sajnos hallottam vmi olyasvmit, hogy ezen tünetek zöme akár hererákot okozhat, nevén nevezve: "Adenocarcinoma testis-t". Utánanéztem a betegségkeresőben is, ami megerősíti a tüneteidet.

>> [link]


Kiemelném azokat a tüneteket, amelyek illenek a képbe:

====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

> Fáradékonyság

> Kimerültség

> Testsúlyfogyás

> Csomót tapint a lágyékhajlat(ok)ban

> Nyugalomban jelentkező nehézlégzés

> Köhögés

> Csomót tapint a herezacskóban

...



((:-O Ne érts félre, Tesó! Nem ijesztegetni akarlak! De!

AZONNAL FORDULJ ORVOSHOZ, ÉS NE VÁRJ EZZEL!!!

NEM VICC!!!!!!!!!!!!!!!!!!! >>:-O


Mivel még 17 éves vagy, bármilyen nemű beavatkozás csak szülői hozzájárulással végezhető el, tehát előbb vagy utóbb el kell mondanod vmelyik szülődnek.

Ha ez nem menne és beszélni szeretnél vkivel, írj >>privit, abban tudok segíteni!!


=====


Nagggyon-nagggyon remélem, hogy tévedek, és ez nem hererák! Nagggyon remélem... :-(


Akármi lesz is Tesó, most LÉGY ERŐS, és NE VESZÍTSD EL A FEJED!

Menj el mihamarabb az urológushoz, időpontkérésre semmi szükség.

Nézz utána a rendelési időknek, és MINDEN TÜNETET MONDJ EL NEKI! (a nehézlégzést is!) El fognak végezni számos vizsgálatot, ha ez a gyanú tényleg fennáll, és tényleg csomócskák vannak a heréidben, köztük biopsziát (mintavétel) és ultrahangot is... HA FENNÁLL!!!



Mindenképp számolj be itt, mi volt! Kitartás Tesó!


Üdv: EE

2010. ápr. 10. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nehézlégzésem már 5+ éve van, szerintem ha ez ennek a tünete lenne már halott lennék. De már szóltam, és megyek a héten orvoshoz. Kösz a válaszokat.
2010. ápr. 10. 12:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd...

te leírtad a tüneteidet, én mondtam egy véleményt, amelynek valószínűsége továbbra is fennáll. Egyikünk sem orvos, hogy egyértelműen megállapítsa, h. a rák mennyi idő alatt fejlődik ki. Nem ismerheted a fajtáját, kialakulását, okait, előzményeit...stb., ahogy én sem.

A helyedben nem zárnám ki addig a hererákot, amíg az orvos 100%-ban meg nem állapította azt, hogy ez nem az lenne (amit továbbra is remélek). Nehogy, -- ha neadjisten mégis az lenne -- kellemetlen meglepetésben legyen részed az orvosnál, amikor közli veled az eredményeket! Inkább számíts rá, minthogy ott ijedj meg. Jobb félni... :-O


Azt egyébként nagyon helyesen tetted, hogy szóltál vmeiyik szülődnek, és hamar elmész sz urológushoz. Ha meglesznek az eredmények, örülné(n)k, ha arról itt is beszámolnál!


Üdv: EE

2010. ápr. 11. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!