Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges körülmetélésem volt...

Builder789 kérdése:

Részleges körülmetélésem volt 1,5 hónapja. Normális, hogy duzzadt még és kissé kemény a heg?

Figyelt kérdés
A heg belül van. A doki azt mondta ne tartsam lehúzva a maradék fitymám, mert úgy csak jobban feszül ami nehezíti a gyógyulást. Egy kicsit szűkebb mint kb. 2 hete, mereven nem tudom lehúzni teljesen ,de nem is akarom erőltetni. Vissza fog tágulni? A varratok a 3. hétig szépen kiestek, utána felváltva Neogranormonnal és Körömvirág krémmel kentem/kenem. A doki azt mondta talán már nem fontos kenni, de amikor nem kentem akkor jobban be dagadt, a kenőcs valamelyest csillapítja a gyulladást. Milyen kenőccsel kenjem, hogy ne szűküljön vissza? Csak hozzá értő, vagy olyan ember válaszát várom aki részleges körülmetélésen esett át.

2016. máj. 29. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Vissza szűkült?

Ki javasolta a részleges metélést????????

2016. máj. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is részleges körülmetélésem volt, emlékeim szerint 1,5 hónap alatt már nagyjából helyrejött a dolog, bár tény, nagyon sokáig tartott. Mindenesetre amíg dagad, addig simán lehet, hogy nem tudod rendesen hátrahúzni. Nekem sem lehetett, amíg a duzzanat teljesen le nem ment. Próbáld meg minél kevesebbet piszkálni szerintem.
2016. máj. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A doki teljes körülmetélést javasolt, de én megpróbáltam megmenteni egy részlegessel. Az én döntésem volt.
2016. máj. 30. 00:09
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen lehet hogy a duzzanat miatt tűnik szűknek. Máshol is olvastam, hogy ez tovább gyógyul mint a teljes körülmetélés. Eddig párszor óvatosan önkielégítettem, de mostmár nem fogok amíg nem jön helyre teljesen. Neked akkor nem maradt szűk egyáltalán? Mikor csináltattad meg? Mennyire látszik a heg?
2016. máj. 30. 00:21
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Gratula!!!

Mehetsz vissza újabb nyiszálásra!

Ha az orvos azt javasolta, akkor neked miért kellet felülbírálnod?

A seregben volt erre egy mondás: Azért gyík, hogy szenvedGYÍK!!!!

Hát neked ez most bejött! Minden ilyen műtét teljes gyógyulása 6 hét, vagyis 1,5 hónap. Vagyis mostanra meggyógyultnak tekinthető, a seb szempontjából. Viszont vissza szűkült, és lehet újra próbálkozni a dologgal.

Értsétek már meg, hogy nem véletlenül javasolja az orvos a metélést és a teljes metélést. A részleges metélésnél, a plasztikázásnál fenn áll a veszélye, hogy vissza tud szűkülni a fityma.

Most hol vannak akik rábeszéltek, a részlegesre?????

2016. máj. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, ja, sokkal tovább gyógyul, mint a teljes körülmetélés. Emlékszem, én is próbálkoztam vele, de egyáltalán nem jó ötlet magadhoz nyúlni, amíg nem jött tökéletesen helyre (azaz amíg nem ment le a duzzanat).


14 éve csináltattam meg, és jól látszik a heg. Mondjuk még nem zavart senkit, engem sem zavar. Egyáltalán nem maradt szűk, tökéletesen működik. Én frankón örülök neki, hogy nem teljes körülmetélést csináltattam.


(Arról nem is beszélve, ha elégedetlen lennél vele, még mindig körülmetéltetheted magad teljesen, semmi különbség nem lesz ahhoz képest, mintha alapból azt csináltattad volna. Csak a pénztárcád bánja kicsit a dolgot, de egy ilyen fontos dolognál szerintem ez simán belefér.:))

2016. máj. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
00:23-as Direkt ki hangsulyoztam: olyan irjon aki hozzá ertő vagy aki átesett RKM-en ( részleges körülmetélés)!!! Ez nem az a hely ahol rá kell beszélni az embereket a TKM-re (Teljes körülmetèlés). A dokik is egyből TKM et javasolnak de itt az élő bizonyíték ( masik kommentelő), hogy van akinek meggyogyul az RKM es nem marad szűk. Meg masoknal is. Majd irni fogok hogy mi lett vele par honap utan. Egy esélyt megérdemel, hogy maradjon rajta bőr. Doki is mondta kontorllon hogy most lehet h szükebbnek tűnik de valoszinuleg jo lesz ez ha el vekonyodik a heg es rugalmasabb lesz, mert most még kemeny a heg egy picit. Ja es nem neked magyarazkodok, hanem azoknak irom akik ugyan ebben a cipoben jarnak es ezt fogjak olvasni. Amugy meg had döntse el mindenki magában, hogy TKM et vagy RKMet akar.
2016. máj. 30. 10:59
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Sün Integré! Egyelőre kenegetem egy kis ideig mèg Neogranormonnal, vagy veszek Bepanthent, azt nem probaltam még. A kenőcs èrzem hogy jót tesz neki. Gyógyítja, nyugtatja, Lelappasztja a kisfokú duzzanatot.


Igen olvastam máshol is, hogy tovàbb gyógyul mint a TKM, addig békén hagyom. A szűk alsótól is jobban be dagad. Éjszaka alsonadrag nelkul aludtam, be kentem Neogranormonnal és reggelre láthatóan jobb lett.

2016. máj. 30. 11:23
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

A 00:23-as vagyok. Nem akarok rábeszélni senkit, se lebeszélni. Én az elvvel nem értek egyet, mármint, hogy te elhatározod, hogy neked elég a részleges és az orvos akkor azt köteles neked csinálni. Az orvos napjában több ilyet lát. Ha azt mondta, hogy neked teljes kellene, akkor azt nem véletlenül mondta. Mert lehet az utánad következőnek a részlegest ajánlotta. Van akinek a fityma hosszúsága olyan, és a pénisz mérete a teljest igényli. Akinek vér pénisze van annak nagy valószínűséggel nem fog működni a részleges. Van akinek elég a "Z" plasztikázás is. Ezt a péniszed és a fitymád határozza meg, nem az hogy te mit szeretnél.

Érted már?

2016. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én pedig azzal nem èrtek egyet hogy senkinek nem ajánlanak részlegest! Szó szerint mindenkinek teljest akarnak, amikor van olyan akinek jol mukodik reszlegessel. Én inkabb elmegyek 2 műtétre , minthogy bele törődve rögtön megszabaduljak a teljes fitymámtól. Magyarán megadom neki az esélyt. Ha levágatom utana nem tudom vissza csinalni. De én azt modom várjuk ki a végét. És reméljük hogy jó lesz igy. Ha meg nem akkor így jártam de legalabb tudom hogy én megadtam az esélyt.
2016. máj. 30. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!