Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet ez hererák?

Lehet ez hererák?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


az utóbbi időben sokszor véletlenszerűen rámtör a heréim kifejezett érzékenysége, enyhe fájdalma. Emellé néha enyhe alhasi fájdalom párosul. Ha önkielégítek általában javul/elmúlik, de nem minden esetben. Főként akkor jelentkezik az érzékenység ha huzamosabb ideig (2-3 hét) nem önkielégítek.


A csomó az ami igazán aggaszt, mert nem tudom eldönteni hogy tényleg csomó e és nem csak egy megvastagodott ér. Ezek a fájdalmak már kb. egy éve jelen vannak, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget nekik mert csak időnként fordultak elő.


Szívem szerint elmennék urológushoz, de nem akarom hogy ez az egész a családban kiderüljön és nagyon tartok tőle valamint a menetét sem tudom. Háziorvoshoz kellene először fordulni és ő ad majd beutalót vagy hogyan? Vagy ő is megvizsgálhat? Lehetőség szerint őt kihagynám az egészből mert nem igazán van szoros orvos -beteg kapcsolatunk és mivel ő a körzeti orvos könnyen lehet hogy az egész visszajutna a családom fülébe amit nagyon nem akarok.


Akinek volt már urológiai vizsgálata leírná hogy folyik az egész illetve be kell e vonni a háziorvost?


Most érettségizek, játszhat ebben az egészben szerepet a megnövekedett stressz?



Köszönöm előre!


19/F


2016. jún. 1. 08:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Kicsit hiányosan fogalmaztam. Tehát a jobb herém mellett ki tudok tapintani kb. 1 éve egy csomót, ez az ami aggaszt
2016. jún. 1. 08:11
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért derülne ki? Beutaló nem kell, elmész az urológiára, ott megvizsgálnak, kézzel és hasi ultrahang. Sok minden más is lehet, nem kell egyből rákra gondolni, de menj el mielőbb.
2016. jún. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen ez, sőt, nagyon okos dolog elmenni urológushoz. Nekem még hereultrahangot is csinált. Ha bármi van, az derüljön ki korán.
2016. jún. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell beutaló, de van ahol időpontot kell kérni, illetve sürgős esetben azonnal is fogadnak, ha kivárod a sorod. Én kb 3 órát ültem egyszer a kórházban az urológián, de így még aznap sorra kerültem.
2016. jún. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

És ha azt mondjuk, igen, rák, akkor mit csinálsz? Megműtöd magad?

Tessék elmenni urológushoz, ennyit kibírsz.

2016. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És mivan akkor, ha kiderül? Amúgy meg évente ajánlott mindenkinek elmenni urológushoz általános vizsgálatra még ha nincs is bajod...Csak az emberek nem járnak.., aztán megha baj van akkor így aggódnak, mint te.
2016. jún. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Bocs,nem az ilyen korosztályra vonatkozik,hogy évente járjon ellenőrzésre .Ha valóban így lenne,és ezt szígoruan be is tartaná minden férfi ember ,olyan hosszú lenne a várólista,mint egy csípő protézis beültetésnél .Hiába rövidnek tűnik egy ellenőrzés,napi kb 15 betegnél többet nem vizsgálnának meg .

Maga az adminisztráció a vizsgálati ídő többszörösét veszi igénybe .

2016. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ah hidd el.. 15 nél naponta több beteget is ellátnak. Magánrendelésben vagy 60 beteg van.. pedig az csak pár óra...
2016. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valamelyik kórházban meg van vagy 5 urológiai szakrendelő.. szoktak várni vagy 200-an... és mindenki sorra kerül úgyhogy nem helyes az állításod. Nem kötelező az ellenőrzés (Ajánlott!!!! Minden korosztálynak....)
2016. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy ilyen általános ellenőrzéstnél nincs szükség adminisztrációra sem. Látszik, hogy te sose voltál. Bemész, megnézi minden rendben mehetsz.
2016. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!