Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gynecomastiát állapítottam...

Gynecomastiát állapítottam meg magamnak, el lehet tüntetni műtét nélkül?

Figyelt kérdés

Egy enyhe, kicsit feltűnő gynecomastiam van, vagy is férfi mell. Abszolút nem látványos, de engem nagyon zavar még ez is.


Utóbbi 0,5-1 évben alakult ki nálam túlsúly, sport abbahagyása és sok édesség zabalása miatt és ennek következtében mehetett le a tesztoszteron szintem, az ösztrogén dominálhatott és ennek hatására alakulhatott ki. El fogok menni orvoshoz, de valószínű így történhetett. A hízás mértéke 12-15 kg.


Majdnem biztos vagyok benne, hogy ez gynecomastia és nem pseudo-gynecomastia, mivel tegnap este megnyomogattam a mellbimbó körül részt és mára enyhén fáj. Tehát nem csak zsírból áll sajnos.


KÉRDÉSEM: MOZGÁSSAL, DIÉTÁVAL EL LEHET TÜNTETNI?


HA NEM, AKKOR GYÓGYSZERESEN EL LEHET TÜNTETNI?


Gondolom ha ezek sem válnának be akkor jöhet a műtét.


Válaszokat köszönöm előre is!!!



#mell #tesztoszteron #hormon #gynecomastia #bitch tits #elhíhás
2016. júl. 28. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

nem tudom hány éves vagy de serdülőkorban ez normális jelenség, miután rendeződik a homronháztartásod ez magától helyreáll műtéti bevatkozás nélkül is


mozgás diéta nyílván segít mert csökkented a zsírszövet mennyiségét


gyógyszeresen nem szokás beavatkozni csak extrém esetben, "abszolút nem látványos" jelzőböl gondolom hogy nem lehet olyan nagy az elváltozás


ha nyomásra/tapintásra fáj akkor szakorvost célszerű felkeresni, első körben talán egy bőrgyógyászt(beutaló nem kell, csak időpont de fájdalom esetén dőponton kívül ellátnak), ott majd kapsz hormon-labor beutalót és akkor majd lehet látni milyen eltérések vannak a vérképedben (ha vannak) és hogy igényel -e különösebb beavatkozást v sem


a zsírszöved önmagában is megköti a nőihormont tehát előfordulhat hogy a fogyás önmagában helyrebillenti a dolgokat

2016. júl. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Létezik ösztrogénblokkoló gyógyszer, ez jobban engedi a tesztoszteront érvényesülni a vérkeringésben.

És az ösztrogénhatást megszünteti. Sokféle van, pl Tamoxifen.

Bár inkább ne szedj semmit, sporttal megszüntethető, jobb nem beleavatkozni semmibe gyógyszeresen.

2016. júl. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!