Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Here fölött lévő csomó?

Here fölött lévő csomó?

Figyelt kérdés
Nem a herén, nem a mellékherén van, hanem ott jóval fölötte, de még a zacskóban, ahol az ondó vezeték is van. Csak akkor látni, hogy ha behúzom a hasam és a herék feljebb húzódnak. Kitapintásra nem feltétlenül csomó, mert amint elkezdem tapogatni olyan mintha csak az ondó vezetéket tapogatnám, vagy több ereket. Pontosan nem tudom megfogalmazni milyen is. Nem fáj, semmit nem érzek.

2016. aug. 30. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Akár herevisszértágulat is lehet. Vagy más.

Én elmennék az urológushoz.

2016. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
63%
Az ereket lehet így tapogatni, főleg hogyha vékonyabb vagy. Az ondóvezeték és az érhálózat külön álló dolog nem együtt mennek és nem is egy helyre és akár a két here teljesen eltérhet egymástól ez ügyben. Csak egy tokban vannak de azt úgy nem tudod kitapogatni. Az erek alapból nagyobbak és puhábbak tapintásra is, mint az ondóvezeték. Az kisebb keresztmetszetű és keményebb tapintású. Ha a herédet felhúzod vagy oldalra nyomod, ezek a vezetékek együttese "összecsmósodhat" és érezheted úgy, mintha egy csomó lenne ott. Fogj meg otthon egy cípőfűzőt rakd bele egy kisebb zacskóba úgyhogy a cipőfűzőt beleereszted és utána a zacskó alját felnyomod akkor a c.fűző vége felcsomósodik és másképp érezhető a tapintása. Ugyanez van a heréknél is. Nem kell aggódnod. De ha nyugtalan vagy nyugodtan fordulj orvoshoz, de szerintem minden rendben. Én is tudok ilyet tapogatni, mint te. :)
2016. aug. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!