Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Elmehetek-e urológiára csak...

Elmehetek-e urológiára csak úgy megnézetni, hogy minden rendben van-e?

Figyelt kérdés
Egy kissé hipochonder vagyok nemrég olvastam egy cikket mi szerint a hererák 18-35 év között a leggyakrabban előforduló ráktípus a férfiak körében. Szeretnék elmenni megnézetni egy szakemberrel, mivel hiába írják, hogy csomó tapintása stb én nem vagyok szak ember így nem tudom mit kell pontosan nézni. Kérdésem az lenne, hogy az urológus nem fog-e kiröhögni, ha minden tünet nélkül odamegyek és mondom neki, hogy szeretném ha átvizsgálná és megnézné, hogy minden rendben van-e ?
2016. szept. 5. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Na végre egy normális férfi! Nyugodtan menj el és nézesd át magad, sőt , az orvossal megbeszélheted, hogy milyen időközönként járj szűrésre. Semmit nem kell szégyellni, orvos. Szóval menj, hajrá!
2016. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gnoomage ***** válasza:
57%
Felnőtt korban asszem 2 havonta javasolt az ilyesfajta vizsgálat, kiröhögni nem fognak, főleg ha olyan testrészt vizsgáltatsz ami nem kicsit fontos(azért ezt védjük a legjobban).
2016. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

"Felnőtt korban asszem 2 havonta javasolt "


Dehogyis. Évente elég egyszer elmenni. Önellenőrzés 2 havonta elég. A heréd oldalát és elejét simitsd végig az újaddal, ha nem érzel kemény kiálló részt benne akkor nincs probléma a rákkal.

2016. szept. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még idős korban is évente 1 x javasolt,ha nincs probléma .
2016. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
persze
2016. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gnoomage ***** válasza:
3# Én egy urológiai rendelőben láttam egy ilyen plakátot, hogy mit kell milyen időközönként vizsgáltatni és ott 1-2 hónap volt írva, ezért írtam ezt. Lehet hogy csak év, én a dokinál ezt láttam.
2016. szept. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze. De minek járj havonta urológiára, ha nincs panasz? Akkor értelemszerűen évente elég. Fogorvoshoz sem jársz havonta nézetni a fogadat.
2016. szept. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Valaki még azt leírná, hogy pontosan mikor az ember a heréit vizsgálja mi az az elváltozás amire odakell figyelni ? Úgyértem milyen a rendes here állagga stb.
2016. szept. 6. 09:28
 9/9 anonim ***** válasza:
2016. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!