Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől zsibbad a bal herém...

Mitől zsibbad a bal herém tegnap este óta?

Figyelt kérdés

Na a helyzet az, hogy tegnap este óta zsibbad a bal herém. Tompa fájdalom, de nagyon idegesítő, és átterjed egy kicsit a hasam bal oldalához, és a combom is zsibbad, meg az egész lábam is, de az csak néha. Most, ahogy ezt írtam, a lábfejem egy kicsit elkezdett, de aztán ennyi.


Olvastam olyat is, hogy ha valaki vékony testalkatú, és sokat nő hirtelen, akkor amiatt is lehet. Hát én nagyon vékony vagyok, 17 éves, és 2 év alatt nőttem 20 centit, azt sem egyenletesen, hanem volt, hogy nem nagyon, aztán hirtelen. A heréket átvizsgáltam, méretileg egy kicsit nagyobb a bal here, és lentebb van, ami oké. A jobb herén nem tudom annyira kitapintani a mellékherét, viszont a bal here hátulján végig tudom vezetni az ujjam. Mást nem találtam rajta. Azért nem szeretnék idegeskedni. Igazából 1 éve kezdtem serdülni, és még nagyon benne vagyok, és olyan furcsa dolgok történnek velem, hogy képes vagyok rettentően megijedni, hogy valami komoly bajom van, nem is tudom, hogy bírom ki a serdülőkor végéig. Mindenről eltereli a figyelmemet. Most zuhanyzás után hideg vizet engedtem rá, az jól esett, és elmúlt, de most, hogy "bemelegedett", és lentebb van, megint zsibbad, és néha a combom és a hasam bal oldala is. Ma délután volt, hogy a bal térdem eléggé zsibbadt. De ezek nem állandóak, csak a herében érzek tompa zsibbadást, most is egy kicsit. A heredaganat tünetei milyenek? Azt ki lehet tapintani? Mert érzem a mellékherét, de olyan nagyobb "golyót" sehol nem éreztem.



2016. szept. 5. 21:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen valószínű, hogy kisugárzó fájdalomról van szó, még egy kis vírusfertőzés is elképzelhető (ami az ülőideget érinti).
2016. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Iskola első napján megfáztam, és nagyon be volt dugulva az orrom, talán még egy kis hőemelkedést is éreztem, de az tegnapelőtt óta már szűnőben volt, mára már semmi, de tegnaptól meg ez a zsibbadás. Egyébként ilyen volt tavaly augusztusban is, akkor nagyon meleg volt, arról is van egy kérdésem, de az nem sugárzott ki.
2016. szept. 5. 21:55
 3/17 anonim ***** válasza:
Idült prosztatagyulladás is lehet, Illetve mellékheregyulladás is.
2016. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mennyi időt adjak neki, hogy elmúljon és szedjek valami gyógyszert?


Egyébként ha a lefekszem, és szétteszem a lábaimat, és a balt feszítem lefelé, akkor fáj a combtőnél és comb külső izma is.

2016. szept. 5. 22:40
 5/17 A kérdező kommentje:

Na hát a helyzet az, hogy szerintem nem a herével van a baj. De ma rossz volt a suliban ülni. Néha jobb volt, néha rosszabb. Zsibbadt a csípőmnél, és valamikor lemegy a térdemig, és a térdem nagyon zsibbad. Ha megmozgatom, akkor kattan egyet. De ezt nem értem. Szerintem igazából a hasam bal oldalán szúr, és görcsöl egy kicsit, ha nyomkodom. Nem is olyan rég volt, hogy nagyon görcsölt bal oldalon, és éjszaka fent voltam, azt hittem székrekedés, mindent kipróbáltam, másnap is érződött, de harmadnapra elmúlt. Tegnap előtt viszont úgy kezdődött, mintha a herém zsibbadna, és oda is rámegy néha, de most például a hasam görcsöl bal oldalon, mintha csak székrekedés lenne. Vakbél nem lehet, mert tavaly műtöttek azzal, az nagyon görcsölt, de az is bal oldalon, aztán lassan ment jobbra, és a gerincembe sugárzott, hánytam is.


Ez mi lehet?

2016. szept. 6. 14:22
 6/17 A kérdező kommentje:
De arra is gondoltam, hogy a széklet nyom valami ideget, és amiatt. Mert azt is megjegyzem, hogy nagyon szétszórt életem van, összevissza eszek, és székletem sem volt mostanában normális, csak kemény darabkák. Mit meg nem adnék már egy jó rotyogós, sugarasért.
2016. szept. 6. 14:36
 7/17 anonim ***** válasza:

Az idegszálak a gerincből indulnak ki.Különböző testhelyzeteknél más idegszálat nyomhat meg a porckorong.

Ilyenkor a közelébe eső izmokat csomóba rántja ,jön a fájdalom.Ez a fájdalom aztán több írányba is kisugározhat.

Iskolában ülésnél,a súly a derék alatti csigolyákra tevődik .Elég egy kis porckorong kopás,hogy a fájdalom megjelenjen .

Az orvos egyből megmondaná a zsibbadó testrészeid után,melyik csigolyánál,vagy csigolyáknál van a baj .

Ki is írna neked egy gerinc gyógytornát .

2016. szept. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sokat ültem nyáron a gép előtt, és alapból rengeteget ülök, és nagyon keveset mozgok, és nyáron éjjel is gépeztem sokat, aztán aludtam délutánig. Nem tagadok semmit. Most, hogy iskola, életmódot akarok váltani, de nem tudom, hogy kezdjek bele. Most az előbb ittam egy kávét, és mentem WC-re. Jól esett, de még mindig zsibbad a combtövem, és most, hogy ülök, lemegy a térdemig, és a bal herém is nagyon kicsit.
2016. szept. 6. 15:50
 9/17 A kérdező kommentje:

Amúgy meg tölcsérmellkasom is van, és görnyedt a testalkatom is, amire én egy lapáttal is ráteszek.


Most, hogy ezeket leírtam, szerintem azon sem csodálkozna senki, ha holnap reggel nem kelnék fel.

2016. szept. 6. 15:58
 10/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy annyi lehetőség van, de én mégis a herére tippelek amúgy.


Túl vékony vagyok a koromhoz képest, nagyon sokat nőttem hirtelen, a serdülőkorban nagyon benne vagyok még, és a heréim is nőttek. Meg is ijedtem, hogy nagyok, de mindkettő egyforma, és semmi elváltozást nem vettem észre, amikor megvizsgáltam, annyi, hogy a bal here hátulján vannak "csomók", de az a mellékhere szerintem, ilyen kis csúszkálós vezetékek. Bőven lehet, hogy herevisszértágulatom van, de nekem most nagyon nincs időm ezzel foglalkozni, mert tanulnom kell, és sokat. Elmegyek egy ellenőrzésre, és ha herevisszértágulat, akkor mit csináljak? Most ez nekem nem jókor jött.

2016. szept. 6. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!