Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Pénisz kezelési segítség?

Pénisz kezelési segítség?

Figyelt kérdés
Tud valaki olyan cuccot (krém,testápoló...) ami emberi helyen vásárolható és hatásos is? Az a probléma , hogy fűrdés után nagyon kiszárad a péniszem. Több helyen le is van tapadva a fitymám kicsit. Lehet ezt ilyen kezeléssel orvosolni? Talán van valaki aki tudja miről beszélek.
2010. ápr. 21. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Hali!


_ Kezdjük ott, hány éves vagy?

_ Konkrétan hol szárad ki a péniszed? (Nevezd meg a helyeket!)

_ Más helyeken nem szárad ki a bőröd? (pl. kézfej, váll,...stb.)

_ Mennyire meleg/forró vízben fürdesz?

_ A fitymád pontosan mely pontokon tapadt hozzá a makkodhoz? Mennyire tudod hátrahúzni?

_ Hogy látod? szted van fitymaszűkületed vagy fitymafélproblémád?

_ Van-e fitymatúltengés? Ha túlmegy a fitymád a makkod végén, kb. mennyivel? A vége sima/rojtos/vmely részén megvastagodottabb?

_ Orvosnál voltál már vele, vagy nem? (Ha nem miért nem?)


Válaszaidat a kérdésekre új sorokba tagolva várom!

Üdv: EE

2010. ápr. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves EE!


- A korom nem hiszem hogy fontos lenne. 20 és 30 közötti teljesen kifejlett emberi egyed vagyok.

-Konkrétan nem tudom hol szárad ki. Egyszerűen csak száraz de nem cserepes vagy repedezett vagy ilyesmi. Csupán fürdés után érzem hogy tapad a fitymám a makkomhoz, ha lehúzom. De nem fáj és nem is kellemetlen , csak érzem.

-A testem sok helyen szárad ki. Kézfej ujjpercek lábujj boka könyök stb... Ezt kezelem spéci krémmel a mit a bőrdoki írt.

-Változó. Zuhanyzom. Nyáron hideg, télen meleg vízben. De soha nem forró.

-Konkrétan azon a részel ahol a kis "barázda" vagy "árok" van a makk és a fityma találkozásánál. Itt egy kicsit le van ragadva körben. A pénisz "aljánál" ahol az a kis "ín" találkozik a makkal az mellett kicsit jobban.

-Fogalmam sincs ezek hogy néznek ki , ez nem egy halálos probléma , és eddig minden jól működik...

-Fitymatúltengésről fogalmam sincs micsoda. A túllógást nem tudom mennyi. Jelenleg semmi mérőeszközöm nincs. Menyi a normális , és mi jó vagy rossz és miért ?

-Nem voltam orvosnál ,mert elve utálok olyan emberhez járni kezelésre , aki majd minimálbérért más ember egészségét felügyeli abszolút hanyag módon. A bőrdokim pl magán rendel drága és semmit nem ér. Amúgy meg teljesen jól működik a készülék.

2010. ápr. 22. 10:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Hali!


Látom, még nem ismersz... nem baj... :-)

Szívesen kifejtem neked is a miérteket, Tesó! Aztán, ha kérdeznél, ne fogd vissza magad, ahogy eddig se... :-)


A korod csak azért érdekel, hogy tudjam a miheztartást, ill. azt is, hogy hogyan kezeljelek. (Nem elhanyagolható szempont. Nyilván másképpen kezelnék egy 10, egy 15 egy 19 vagy mjuk egy 25 ill. 35 évest.) Meg persze kell egy ici-pici kíváncsiság is... úgy glom, ez eddig még nem baj... meg ha nem lennék az, ami, akkor csak rizsáznék, de nem kérdeznék, nem érdekelne, mi az ábra ott, csak mondanék rá vmit, ami nem biztos, hogy hasznos lenne.

Hogy kiderít7sük közösen, mi lenne a legjobb választás neked a megoldás szempontjából, azért kérdezek xbe. :-)



Nna, akkor most fussunk át a kérdéseken:

_ Maga a száraz érzés zavar? Nincs kiszáradva a péniszed, de mégis úgy érzed? Vagy tényleg száraz is? (Makkod felszíne, makkod árka, a fitymád külső/belső lemeze, a péniszed töve vagy testének bőre, a herezacskód vmelyik oldali felszíne, a perioneumod, ami a zacsid és a végbélnyílásod közti igen érzékeny terület...stb.)


_ Tehát azt akarod mondani, hogy teljesen körbe le van tapadva a barázdában (makkárok(?)), és a fitymafék mellett egy kicsit komolyabban? (ín-/húrszerűség)??_ Fürdés előtt nincs letapadás? vagy akkor is van, csak nem érzed?

_ Nem állapított meg a bőrgyógyász nálad ekcémát, vagy sömört?

_ Van-e bőrhámlásod valahol?

_ Makkod/fitymád hámlik-e?


Oké! A fitymaszűkület a fityma (általában megnyúlt, makkon túlnyúló vagy túltengő) végében lévő bőrgyűrű rugalmatlansága miatt alakul ki ált. gyermekkorban. Ennek az a következménye, hogyha a fitymát nem húzogatják rendszeresen hátra TELJESEN 3 éves kortól, akkor...

1.) ...a makkod árkában lévő számtalan kis faggyúmirigy megszilárdult, megkövesedett faggyúváladéka a SZMEGMA odatapszthatja a fitymát a makkhoz, (ahogy ez történt nálad is ezek szt.), ez az ún. FITYMALETAPADÁS (celluláris adhézió).

2.) ...az előbb említett bőrgyűrű nem veszi fel a lépés a növekedéssel, rugalmatlan marad, és a szűk helyzetben maradt fitymavég nem, vagy csak nehezen engedi át a makkot a szabadba, ami a merevedés következtében normál esetben akár magától átbújna rajta. Így a szűkület és a megszilárdult fitymafaggyú következtében a bőrszövetek akár össze is tapadhatnak ill. nőhetnek a fitymavégben, ami hátrahúzáskor fájdalmassá válik és gyulladásokat alakít ki, és ha ennek ellenére hátra kísérlik erőltetni a fitymát, ami netán mjuk sikerül is, attól még a szűkület fennáll, csak még jobban behegesedik a fitymavég, és a makacs szűkületet (phimosis) a sok gyulladás és a hegek miatt ált. az urológusok zöme hasznosabbnak tartja eltávolítani (részleges körülmetélés).

A fitymatúltengésre (túllóg a fitymád a makkod végén), és a fitymád esetleges hátrahúzási nehézségeire ezért kérdeztem rá! Nyilván nem halálos probléma, de már sok srác életét megkeserítette...

3.) a fityma féke sem edződik meg, és a serdülőkori növekedés hatására sem nyúlik meg, rövid marad, és mivel nem húzzák hátra a fitymát, feltételezhetően a szmegmának (megszilárdult fitymafaggyú) köszönhetően beletapad, belekövesedik a makkba, onnan meg már csak a szike szabadítja ki frenulotómia következtében. (Érdekes, hasonló fék rögzíti a nyelvünket is a szájüregünk alsó, állkapocs felőli részéhez.) :-)

A fityma túltengésre nincs ilyen hogy normális. kb azonos hosszúságú legyen, mint a makkod hátoldalán lévő bőrmennyiség a fék oldalán lévővel (elülső oldali). Ha az elülső (fék)oldali (sokkal) rövidebb, mint a hátoldali, plusz amikor hátrafeszíted a fitymádat, a fitymád a péniszed hátoldalán nem tud kisimulni, sőt a féked -- amikor kísérletet teszel arra, hogy totál hátrafeszítd a fitymádat -- még elkezdi a makkodat előre, ÖNmaga alá húzni akkor nagy vszséggel rövid a fitymaféked (frenulum breve).


Azért kérdeztem rá ezekre, mert ez a 3 dolog -- a fitymaszűkület, a fityma- ill. a fék letapadása, vmint a rövid kantár összefügghet. Ha ehhez társul esetleg még egy diabétesz (cukorbetegség), vagy bőrproblémák, bőrbetegségek, az nem vmi jó hír a szenvedő alanyok számára.



Megértem, hogy vmiért fenntartásaid vannak az orvosokkal, de nem mindegyikőjük egyforma, emiatt ne általánosíts. Te is bizonyára ismered a mondást,... "Ahány ember, annyi féle. Ahány ház, annyi szokás!" egy jó urológus szakorvos segítsége igenis sokak számára hozott pozitív változást. Persze, ez is egyénfüggő... De hogy a bőrgyógyász miért nem oldotta meg a problémádat, az számomra mégannyira sem világos, mint teelőtted. De egy orvos alapján ne ítélkezz! :-o



Nnah, akkor most válaszolj, azt' utána megbeszéljük! Oké, Tesó? :-)

Üdv: EE

2010. ápr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hy!


-Onnan a száraz érzés , hogy száraz is. Te is érzed a kezeden ha ki van száradva attól függetlenül is ha nincs rajt semmi elváltozás. Érzem hogy a fitymám úgy jön hátra hogy közben tapad a makkomhoz. Ez fürdés után jobban előtt pedig kevésbé érezhető. Ha éppen jól működik a testem saját "nedvesítése" akkor meg nem érzem és minden jól működik.

-Sajnos a jelen letapadás már állandó. És úgy néz ki ahogy leírtam. Minél többet mosom annál hamarabb letapad megint egy pici. Egyre nagyobb felület válik ilyenné az évek múlásával. És hiba mossa az ember , csak rosszabb lesz.A fitymafék felől oldalon pedig hatványozottan. Nincs se ekcémám se bőrhámlásom. Csupán bizonyos pontokban kiszárad a testem és van ahol még bőrkeményedésem is kialakul. Pl kezemen ujjperceimnél kívül (nem a tenyerem felőli oldalon, tehát azzal a résszel amivel nem is fogok semmit) A bőrdoki azt mondta hogy allergia, arra a dologra amivel dolgozom. Mondta ezt akkor mikor diák voltam.... De észrevettem hogy a tisztító szerektől száradok ki igazán. Ezért csak babatusfürdőt használok mert eddig ez a legjobb. Ha olajjal vagy erősebb vegyszerrel érintkezek , képes úgy kirepedezni a kezem , hogy vérzik mint egy nyílt seb.

-A fitymám túl lóg a makkomon , de nem nagyon sokkal. Vagy fogalmam sincs. Nem tudom hogy kellene kinéznie , nekem már sok éve így néz ki :-)


Ha van diagnózisod, tudsz megoldást mondani?

2010. ápr. 23. 19:03
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves EE.

Akkor több válasz nem is fog érkezni?

2010. ápr. 25. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



Köszi, hogy rám írtál. Az elmúlt napok számomra kissé nehezen alakultak, emiatt nemcsak a tiédre nem válaszoltam, de másokéra sem, bocs érte, időnként megesik. <:-$



Diagnózist sajnos nem áll módomban felállítani, mivel nem vagyok orvos, azonban tippekkel szolgálhatok. De először is beszéljük át a válaszaidat.


A száraz érzés nem mindig azonos a szárazsággal. Pl. fürdés után a saját bőrömön tapasztalom olykor-olykor, hogy száraznak érzem, közben még csak most fürödtem, a bőröm szövetei hidratálva vannak, ekkor használok folyékony testápolót, ami megszünteti ezt az érzést, uakkor a bőrömet is hidratáltan tartja. A kisbabáknál, gyerekeknél dettó, de ott a pelenkaviselés is egy ilyen ok.


=======

Hát nem vsz. hogy tetszeni fog, amit mondok, de ha állandó a letapadásod, akkor meg kell látogatnod az urológust, aki majd helyi érzéstelenítésben feltépi rendesen, onnantól kezdve rendszeresen kenned kell a feltépés helyét kböző kenőcsökkel, hogy megakadályozd az újbóli visszatapadást.

A féknél történő letapadás sem éppen jó hír. A féket már bonyolultabb feltépni, így nem zárható ki egy féklevétel is, amely egy rövid beavatkozás: negyed órás előkészület után helyi érzéstelenítéssel eltávolíthatja a féket, amennyiben az valóban beletapadt volna a makkodba.

A fitymádra azért kérdeztem rá, hogy könnyebben el lehessen képzelni a problémát, ill. hogy abból mennyi tapadhat rá a makkodra. Ezek a fitymás dolgok amiket a 22:42-esben leírtam, ugyanis zömmel azoknál fordul elő, akiknél hosszú/túl hosszú a fityesz, persze ez még nem ok arra, hogy körülmetéljék az embert.


Fontos információ az, amit a kirepedezéről, vérző bőrfelszínről írtál, ugyanis akkor úgy érzem, neked vmi gebasz lehet ott a faggyútermeléssel, vagy a bőrképzéssel, és ez ált. ekcéma szokott lenni, aminek kapcsán erősen kiszárad a bőr. Sztem érdemes lenne egy másik, normálisabb bőrgyógyászt keresned, mégis... több szem többet lát.

Ami az urológust illeti, tudom, hogy nem vagy jó véleménnyel a dokikról, de a saját érdekedben mégiscsak menj el, mert ha nem tesezd, egyre több fityma fog hozzátapadni a makkodhoz, és ha halogatod, elkezd hozzánőni, ha feltéped erőszakkal akkor esetlegesen hegesedni is, és nagy valószínűséggel a fitymádtól is meg kell hogy szabadítsanak, amit azért sztem jó lenne megakadályozni, ezért menj el MOST!

=======


Ha még enyhébb letapadás lenne, akkor uazt javasolnám neked, amit a sajátomnál csináltam,... ugyanis 11 éves koromban nekem is feltapadt a fitymám bellemezének egy pici része a makkomra, annak ellenére, hogy elég rendszeresen tisztítottam a fütykösömet. Nem tudom, miért, meg, hogy hogyan, egyszercsak feltapadt. Nem értettem, hogy, hogyan, meg miért... :-O ... de nagyon zavart.

Kb. fél évig volt odatapadva hasam felől (ha ránézel a makkra, úgy kb. nyolcóránál...) a baloldali makkárok fölött, de folyton feszegettem, mert idegesített, próbáltam róla letépni. Amikor sikerült, éppen fürdés után voltam törölközés közben és egyszerűen betelt a pohár. Addig húztam, feszegettem az ujjaimal, míg akkori legnagyobb meglepetésemre szétjött!

:-O

Egy picit vérzett, enyhén csípő érzés kíséretében a tépés pillanatában. A szivárgó hajszáleres vérzést követően a tapadás helye minden gond nélkül begyógyult. Tettem rá egy kis TETRAN-kenőcsöt azt kész is volt, igaz, akkor megijedtem attól, hogy vérzik, még akkor is, ha csak hajszáeres vérzés volt. Egyszerűen túl fiatal voltam.


* * *

Visszatérve a te problémádra, ha csak egy pici letapadás lenne, azt mondanám, fürdés közben feszegesd a meleg vízben, amikor felpuhul a bőr. De így, hogy állandó... nem merem javasolni.

Amit azonban igen, hogy először is ne félj! Állj úgy hozzá az urológushoz, hogy nem minden orvos egyforma, és hogy ő segíteni fog! Ha nem bízol benne, így is válthatsz vki másra, de a lényeg, hogy a bajodat CSAK Ő tudja orvosolni! Ezt sajnos nem tudod kikerülni, és minél tovább vársz, annál többet fogsz szenvedni ezzel a letapadással! <:-o



Várom a véleményedet a leírtakról, és még1x bocs a későn írásért, elfoglalt és problémákkal teli voltam. :-)


Üdv: EE

2010. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, most viszont te lógsz egy válasszal... :-)

EE

2010. máj. 1. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!