Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől zsibbadhat a bal oldalam...

Mitől zsibbadhat a bal oldalam elég sok helyen?

Figyelt kérdés

Igazából erről van egy kérdésem még, de akkor a herékre kérdeztem rá. Későn kezdtem serdülni, és a közepében vagyok, nagyon sok oka lehet. 17 éves vagyok.


Úgy kezdődött az egész, hogy szombat este fokozatosan elkezdett zsibbadni a bal herém, aztán másnapra már eléggé zsibbadt az a környék, a combhajlat is. Aznap sokat utaztunk, és ahogy sokat ültem, éreztem, hogy a bal térdem nagyon zsibbad, így jól megfeszítve kinyújtottam, és kattant egyet, de olyan volt, mintha nehéz fizikai terhelés után lett volna, vagy valami porc fájna benne, néha lement a vádlimig, és a lábfejem is néha belenyilallt. Ez a zsibbadás kibírható, nem erősödött, de azóta is tart, annyi, hogy már jobb. Azóta már volt olyan, hogy a hasam bal oldalára is kihatott, és a bal karom is zsibbadt már. De minden csak külön, szóval vagy a térdemnél, vagy a herémnél, vagy a karomnál zsibbad. Jövőhét szerdán megyek urológushoz és ott mindent átnézetek. Válaszban írtak olyat is, hogy gerinc. Megjegyzem, nagyon sokat ültem egész nyáron, és erről tudom, hogy én tehetek, mert gépeztem. Mellé még van egy kis gerincferdülésem is, tölcsérmellkasom is, ráadásul nagyon vékony vagyok, és nagyon hamar nagyon sokat nőttem. Ez a gerincnek sem tehet jót, és felmerülhet a herevisszértágulat is, mellékhere is, vagy prosztata is. Átvizsgáltam a heréimet zuhanyzás után, nem találtam rajtuk semmit, a bal ugye lentebb van, mint a jobb, ezért azon jobban ki tudom tapintani a mellékherét, de azt érzem, hogy kicsit nagyobb is, és valamivel keményebb. De nem nagyon, az is szinte olyan puha, mint a jobb, de mégis keményebb, és érzékenyebb is. A hereráktól nagyon félek. A gerincre pedig az életmódom miatt gyanakodnék, mert egyébként ha a lábam nem is zsibbad, akkor is van benne izomláz, ez a zsibbadás miatt alakulhatott ki, és tegnapelőtt óta gimnasztikázok, és erősen nyújtok. Azt is megjegyzem, hogy ha leülök törökülésbe, és a két talpamat összeillesztem, és a bal térdemet nyomom a föld felé, akkor az nagyon feszül, izomlázam van. És azt kihagytam, hogy néha a derekam bal oldala is elkezd fájni tőle. Most, ahogy írom ezt, érzem, hogy a könyökömben zsibbad, és ilyenkor máshol elmúlik, érdekes. Tegnap óta gimnasztikázok, és erősen nyújtok, és futok is egy pár kört. Utána viszont sokkal jobb. Tegnap este kétszer is megcsináltam, utána lefeküdtem aludni, és reggel is. Iskolában meg nagyon jó volt, mert jót tett, és nem éreztem semmit. De viszont a 3-4. óra után már a sok ülésnél éreztem a térdemben, és utána megint átment a könyökömbe, ezért gimnaszika-függő leszek, ami mondjuk nem feltétlenül baj. De nagyon félek. Rengeteg oka lehet, mert az életmódom, a serdülőkorom, a testalkatom, a hirtelen növésem, és sok-sok minden lehet az oka. Nagyon rossz érzés ez a bizonytalanság. De ezek alapján ti mire tippeltek? A hereráktól zsibbadna így mindenem? Mert úgy érzem, hogy izomprobléma, de mivel a bal here érzékeny, és az is zsibbad (vagy oda sugárzik), ezért nagyon félek.



2016. szept. 7. 18:01
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
A gimnasztikát kétszer is leírtam, na mindegy.
2016. szept. 7. 18:03
 2/30 A kérdező kommentje:
És a hererák kisugározhat a karomtól a lábfejemig is?
2016. szept. 7. 18:14
 3/30 A kérdező kommentje:
Ha viszont felállok, és a bal lábamat megpróbálom minél jobban feszíteni, és kinyújtani, addig csinálom, ameddig már nagyon feszül, és ez jó érzés, olyan jó nyújtózós, mert a bal lábamnak azóta mindig jól esik a nyújtózás, mert "be van feszülve", akkor abbamarad a here és minden egyéb zsibbadás, plána ha futok. Reggel a suliba is gyalog olyan jó volt menni egy gimnasztika után. Viszont üléskor mindig előjön a comb, térd, és herezsibbadás.
2016. szept. 7. 18:22
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindig mindenki hererákkal jön azonnal, de legalább fognád magadat és eme írás alatt megnézted volna a tüneteit. Ha a heréden kemény göböt tapintasz akkor van baj, ha nem akkor nincs. A hererákban az a legjobb (persze nem jó), hogy észre tudod venni fizikailag is. Másfajta ráknál nem feltétlen. Szóval tudhatod, hogy van-e probléma vagy nem.


Ha a here felszínén kemény tapintású göböt találsz elől vagy oldalt akkor gond van, ha nem akkor nincs rák.


Ha nagyon rossz ez a bizonytalanság akkor orvos.

2016. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Dehogy, semmi nincs rajta, sőt, a keménységet is talán eltúloztam, be tudok golyózni ilyenkor, anyának már 2 napja mondom, de ő meg folyton azt hajtja, hogy hagyjam már abba, nincs semmi, de lehet, hogy tényleg keményebb, mert olvastam, hogy combzsibbadással, here érzékenységgel még vesehomok is lehet.
2016. szept. 7. 18:37
 6/30 anonim ***** válasza:
17%

A zsibbadást,mindegy hogy van,az idegek okozzák .

Háziorvos,és majd ő küld vizsgálatra a megfelelő helyre .

A betegségek oka legtöbbször ott van ,amire senki sem gondol .

2016. szept. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%
Vesehomokot tudnád ha van.. elég kellemetlen a pisilés.
2016. szept. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
7 es,nekem volt vese homok,de ettől nem zsibbadtam össze-visza .
2016. szept. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
De akkor mi lehet? Egyébként a bal herém meg van egy kicsit duzzadva, azt észrevettem futás közben, de nem észrevehető kézzel, meg egy picit tényleg keményebb.
2016. szept. 7. 20:22
 10/30 A kérdező kommentje:
Na, most meg már azt sem tudom, melyik keményebb. A bal herén sokkal jobban ki tudom tapintani a mellékherét, és ilyen puha vezetékeket, de semmi kemény csomót nem találtam. A heredaganat az csak kemény csomó lehet? Igazából a szombat óta tartó bal oldali zsibbadás miatt vagyok így, ami a bal herét is érinti, és nagyon félek, sőt rettegek, de nem tudok vele mit kezdeni, ilyen vagyok. Szó szerint, rettegek.
2016. szept. 7. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!