Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Orvoshoz kellene fordulnom?

AlexMason kérdése:

Orvoshoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már az utóbbi években többször tapasztaltam, hogy úgymond "kihagy a szívem", sokat olvastam róla, extraszisztolé, meg minden, el is mentem orvoshoz, aki beutalt kardiológiára, de valami 3 hónap után volt csak időpont akkor meg pont érettségiztem. Nem is volt gond, mert azóta kb. mondhatom "elmúlt", viszont idén nyáron, illetve a nyár második felében ismét előjött, van hogy egy nap vagy ötpercenként kihagy. Tegnap pl. voltam bulizni, ma bejöttem dolgozni két óra alvással, most szinte félpercenként kihagy egyszer. Na nem ez a megszokott életmód, amúgy minden hétköznap járok edzőterembe, hétvégente kardiózok és a nyár elején elkezdtem tudatosabban táplálkozni, fogytam 4-5 kilót. Korábban kenuztam 6 évet, most tért vissza a rendszeres sport az életembe. Kávét csak nagyon elszórtan iszom, alkoholt szerintem kb 2-3 hetente hétvégén bulikban, vagy ha valami egyetemi rendezvény van, akkor valamelyik hétköznap este.


Ezeket csak azért írtam le, hátha segít valamennyire a probléma tisztázásában, vagy nem tudom, összefügg-e vele. a kérdésem az lenne, hogy szükséges lenne-e kardiológushoz fordulnom, illetve arra lennék kíváncsi, hogy mi okozza ezt a "tünetet", és az orvos mit tud vele kezdeni (pl. ír fel gyógyszert, eltilt különböző ételektől, italoktól) ?


Olvastam sok helyen, hogy ne foglalkozzak vele, mert igazából nincsen semmi komolyabb gond, csak akkor menjek el, ha zavar.


Zavar is eléggé, illetve aggódom is, mert nagyapám után most nagybátyám kapott hétvégén szívinfarktust, túlélte szerencsére, de érdekelne, hogy ez valami örökletes dolog is lehet-e akár?


Kicsit hosszúra sikerült, köszönöm a segítséget előre is!



2016. szept. 16. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Ha gyakori,orvoshoz kell fordulni .Lehet hogy ez nálad valami ok miatt szívritmus zavar keletkezik .Van erre már gyógymód .
2016. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, mielőbb menj orvoshoz ha mostanában ilyen gyakran előfordul a ritmuszavar, majd orvos megmondja, hogy kell-e valamilyen gyógyszer, vagy más megoldás.
2016. szept. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!