Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Műtét utáni daganat, ez normális?

Műtét utáni daganat, ez normális?

Figyelt kérdés
Mához egy napja voltam urológusnál, ahol átvágták a kantárt, mert fitymaszűkületet okozott. Tegnap kijőve az urológustól hátrahúzott bőrrel, gézlappal mentem haza. Viszont másnapra a makkot körbeölelő bőr feldagadt. Ez normális? A gyógyulás ideje alatt hagyjam hátrahúzva a bőrt? Valakinek van tapasztalatja ilyen műtét utáni gyógyulásról?
2016. okt. 9. 00:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Na ezért örülök, hogy én nem átvágással tudtam megoldatni a szűkületem mellett a fékemet! :D

Főleg, hogy az urológusod hülye, ha annyit se tud, hogy fitymaszűkületet nem a rövid fitymafék okoz! Felesleges műtéten vettél részt, gratula!

2016. okt. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A fitymaszűkületemet a rövid kantár okozta, ami nem engedte, hogy teljesen hátracsússzon a bőr. Az orvosom nem hülye, több 10 éves tapasztalata van, az egész család hozzájár urológiára. Ok nélkül legyél kedves mellőzni mások munkájának leminősítését!
2016. okt. 9. 01:02
 3/6 anonim ***** válasza:

De akkor neked nem fitymaszűkületed volt, hanem rövid volt a kantárod.

A duzzanat valamilyen szinten normális, de persze ha extrém mértékű, akkor nem.

2016. okt. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TR75 ***** válasza:
Jaja, ahogy előttem szóltak. Nem fitymaszűkületed volt, hanem a fitymafék volt rövid, azt szokták átvágni vagy átégetni. A bőr ilyenkor megduzzad, ez normális dolog, és legalább pár napig nyugodtan hagyd hátrahúzva, így kicsit jobban szellőzik. Varrat?
2016. okt. 9. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Erről beszéltem. Ha azonban nem az orvosod hülye, akkor te lennél az, hogy nem tudod a kettőt megkülönböztetni egymástól, és felkészületlenül mész műtétre abból, ami a problémádat okozza? Vagy csak kifejezni nem tudod magad?

Eleve a kérdésedet is rosszul tetted fel, hisz a daganat általában egy rosszindulatú elváltozás a szervezetben! Beavatkozás után viszont duzzanat, avagy ödéma jelentkezhet, nem daganat!

2016. okt. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tisztelt Válaszadók! Az anamnézis szerint is szűkületem volt. De nem ezen akarok vitázni, csak értelemszerűen a doktor által elmondottak alapján hivatkozok dolgokra. Köszönöm szépen a válaszokat! Hülye még nem vagyok, ahhoz még fejlődnöm kell az Ön szintjére!;)
2016. okt. 9. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!