Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Folyamatos, túlzott izzadás...

Folyamatos, túlzott izzadás mitől lehet, és hogyan lehetne orvosolni? 17/F

Figyelt kérdés

Nos, 17 éves fiú vagyok, és az lenne a problémám, hogy a hónaljamnál állandóan izzadok, hőmérséklettől függetlenül. Ha tél van, ha nyár, ha hideg, ha meleg, ha fel vagyok öltözve, ha nem, állandóan. És sokszor nem is kicsit, hanem nagyon. Kb. már 2 éve így van ez, és már nagyon idegesít. Dezodort (stift) használok, bár ez azon kívül, hogy jó az illatom, nem sokat segít az izzadásomon. Szerintem a táplálkozásommal nem nagyon függ össze, viszonylag egészségesen étkezem (legalábbis próbálok), de bármit eszek ugyanúgy izzadok úgyhogy...

Valakinek van valami ötlete, hogy mitől lehet ez és mit lehetne tenni ellene?

(Ja, és: anyám már vett nekem valami "erősebb hatású" izzadásgátlót, aminek nem tudom a nevét, ez talán egy ideig valamelyest használ (bár ez sem 100%-os, közel sem), de pár hét használat után ugyanazt érem el vele mint bármelyik sima deoval, úgyhogy valszeg ez sem megoldás)


2016. nov. 30. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi folyadékot iszol naponta? Mennyit mozogsz?


A tested pedig folyamatosan alkalmazkodik, hozzászokik a körülményekhez, ezért lehetséges, hogy a deo már nem úgy működik mint régebben.

2016. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tulzott izzadás mögött szívbetegség is állhat. Mond el a háziorvosodnak és kérj kardiológiai kivizsgálást!
2016. dec. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet nincs oka,csak fiatal vagy és a hormonok.Én is nagyon izzadtam egy időben,nem volt szaga igazán,de állandóan a polóm foltos volt,utána olvastam erről a szerről és azonnal használt.Szerencsém volt.Remélem bevállik neked is


Solution Antisudorica nevű szert próbáld ki hátha segít.Vény nélkül kapható kb 3-400 ft,este fürdés után jól törölközz meg(sérült,frissen borotvált hónajon ne használd),fülpiszkáló vagy watta korong segítségével egy kicsit menj ebből fel a hónajadra,de semmi mást ne használj reggelit.(picit viszketést,csíphet)


Reggel meg amint eddig használtál sptayt,dezodort használd.Figyeld meg csökkent e az izzadásod.Ha csökkent akkor 2 naponta végezd el majd csökkentheted heti egyre.

2016. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#1:

Kb. 3 liter folyadékot iszok naponta. Mozogni nem mozgok valami sokat, legalábbis nem sportolok, de a sulim elég messze van tőlem a város másik végén, kb. 2 km és gyalog járok úgyhogy ennyi a "napi mozgásom"

(Bár már gondoltam erre, hogy sportolnom kéne valamit hogy normálisan "megizzasszam" magam és akkor lehet alapból nem izzadnék annyira, de ez lehet hülyeség nem tudom)

#2:

Ezt nem tartom valószínűnek, nem rég voltam voltam általános kivizsgáláson és elvileg nincs semmi egészségügyi problémám. Meg ugye csak a hónaljamnál izzadok idegesítően sokat, máshol "normálisan".

#3:

"Lehet nincs oka,csak fiatal vagy és a hormonok.Én is nagyon izzadtam egy időben,nem volt szaga igazán,de állandóan a polóm foltos volt"

Erre is gondoltam már, hogy fiatalság/hormonok és ha így van, akkor igazán elmúlhatna már, mert nagyon idegesítő, én is épp ezért hordok sötét pólókat mert azon nem látszik (annyira) az izzadtságfolt...

Köszönöm szépen a szert amit ajánlottál, utánanézek, jó lenne ha megoldaná a problémámat. :)

2016. dec. 1. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!