Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fontos a körülmetélés?

Fontos a körülmetélés?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és fogalmam sincs, hogy fontos-e a körülmetélés.

Nyugodt állapotban teljesen hátra tudom húzni a bőrt és ugyanúgy tudom mosni meg minden és nincs letapadva. Viszont ha feláll akkor max a feléig megy és utána megáll. Járhat ez valami hátránnyal? Vagy lényeges, hogy körül legyek metélve?



2016. dec. 13. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem lényeges. Van, aki szereti.
2016. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Először nézesd meg urológussal! Majd a vizsgálat után ő meg tudja ítélni, hogy milyen beavatkozás kell. A fitymaszűkület a nemi életedben akadályozhat majd, vagyis járhat hátránnyal, ha nem kezelteted.
2016. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell körülmetélés. Főleg ha semmi okod nincs rá (pl. vallási).
2016. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Először is, nem feltétlenül kell teljes körülmetélést alkalmazni ilyen esetben, mert elegendő, ha a fityma peremén ejtenek 2-3 (esetleg több) bemetszést. Legfeljebb ezt ilyen téren tapasztalt sebésznek kell végeznie, mert ő tudja, hogy a sebgyógyulás után a kialakult hegszövet mennyi tágulást enged majd. De te magad is tágítgathatod, ha van rá időd, mert a bőr nyúlóképessége növelhető. Egyébiránt meg a szexnél ilyen vagy olyan is elképzelhető, de az a partnertől is erősen függ. Ha teljes fityma eltávolítás történik, akkor a férfiember elveszti a leginkább érzékeny szöveteit és nehezebben ingerelhető lesz. A makk a védő burok hiányában kiszárad és a fedő hámban levő idegvégződések egy része működésképtelené válik. Emiatt a szexuális aktus csak hosszabb idő után vezet ejakulációhoz, ami a nehezebben felizguló nőknél előnyös lehet, sőt olykor többszöri orgazmushoz is vezethet. Ugyanakkor a makkor részlegesen fedő fityma mellett is hasonló a működés, a makk peremének az izgatása elmarad a részben fedett makk miatt, tehát ez is elhúzódó aktust tesz lehetővé.
2016. dec. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
nem kell körülmetélés,elég a bemetszés is, de urulógusnak mindenképp mutasd meg. Amúgy meg ha tudsz rendesen tisztálkodni, akkor nem lehet gond, max. a makkod nem éri annyi inget szex közben
2016. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Válaszd a körülmetélést, sokkal jobb lesz utána. Semmit sem veszítesz, csak egy kis darab bőrt, de a szex sokkal jobb lesz fityma nélkül. (Tapasztalatból írom, 28 voltam, mikor körülmetélt lettem.)
2016. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!