Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy az istenbe kezeltessem...

Hogy az istenbe kezeltessem így idejében a hererákot, ha ez van?

Figyelt kérdés
Fáj a jobb herém és gondoltam urulógushoz fordulok. Erre csak Július! 10-ére kaptam időpontot! Mit csináljak?
2017. márc. 23. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Magánorvos
2017. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerülne?
2017. márc. 23. 18:53
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
A fájdalom akut panasz, így elsőbbséget élvez. Nem időpontot kell kérni, hanem elmenni a rendelésre.
2017. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Mondjuk elmondod, hogy panaszaid vannak és sürgős időpontot kérsz. (Nálunk a kora reggeli órákban még van aznapra sürgős időpont, aztán ha elfogy, akkor marad a várós módszer.)

Amúgy a hereráknak nem a fájdalom a legfőbb tünete, inkább a sérülésnek az.

Ha hererákod van akkor tapintható csomónak kell lenni a herédben. keress önvizsgálatos videót a neten, és nézd meg.

2017. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Ez így nagyon nehezen hihető! Urológushoz még csak időpontot sem kell kérni, beutaló sem kell. ( szakrendelés)

Komolyabb probléma esetén azonnal mehetsz a kórházba. Kom_Eszt. megye. Tatabánya.

2017. márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szamo77db ***** válasza:
0%
Nem tudom, mit kéne csinálnod! De ez az időpont egyszerűen gyalázatos! Most jutott eszembe, hogy van olyan, hogy betegjogi képviselő. Őt kellene megkeresned és beszámolni neki erről a szemét dologról. Én már több váróban láttam kifüggesztve, hogy betegjogi képviselő: XY, telefon:! Valamit lépjél, mert ez így nem mehet!
2017. márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szamo77db ***** válasza:
50%
Vagy tényleg, a háziorvostól kérni sürgősségi beutalót!
2017. márc. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem nem várom meg az időpontot, bemegyek hétfőn...
2017. márc. 23. 19:00
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Időpontot minden kép kérned kell,még ha aznap is vizsgálnak meg .Vérzéssel,nagy fájdalommal jelentkező beteget minden kép ellátnak .Ha ez nem menne,akkor ott sűrgősségi,legalább eldöntik milyen súlyos az állapotod .
2017. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nemcsak beutaló nem szükséges az ilyen esetekben, hanem bárki jogosult a mentés kezdeményezésére, illetve a beteg azonnali orvoshoz szállítására.


Ezeken az ellátásokon kívül a szakellátás egyes intézményei is beutaló nélkül kereshetők fel. Ide tartozik a gondozóintézeti ellátások:

- az ideggondozó, ( a szakma és a jogszabályok egy része ma már pszichiátriai gondozókról szól és a lelki megbetegedések ellátása is ide tartozik)

- a bőr- és nemibeteg-gondozó,

- a tüdőgondozó, (a tüdőszűrő állomások is igénybe vehetők beutaló nélkül, nem kell kivárni a betegeknek a tüdőszűrési behívót)

- az onkológiai gondozó

- addiktológiai gondozó (hagyományosan az alkoholbetegek ellátása zajlott itt, de a már a kábítószer és kóros gyógyszerfüggőség is egyre nagyobb teret nyer az intézetek munkájában)


A szakorvosi rendelések közül a biztosított orvosi beutaló nélkül is jogosult igénybe venni

- bőrgyógyászati,

- fül-, orr-, gégészeti,

- nőgyógyászati,

- általános sebészeti és baleseti sebészeti,

- szemészeti,

- onkológiai,

- urológiai,

- pszichiátriai szakellátást.

A fogorvosi járóbeteg ellátáshoz ugyancsak nem szükséges beutaló, de a szájsebészeti fekvőbeteg osztályos felvételhez, a fogászati röntgenhez, a más betegség miatti fogászati góckutatáshoz - természetesen - szükséges.

2017. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!