Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől fájhatnak a heréim?

Mitől fájhatnak a heréim?

Figyelt kérdés
18 éves srác vagyok. Az utobbi pár hétben elkezdtek fájni a heréim. Legalábbis csak a bal. A bal herem csúcsán érzem es ott ahol a mellekhere van. 2 is fajtak de elmúlt. Akkor kitapintottam mind 2 heremen egy apró csomót a csúcsán, rákerestem es irták hogy az ondovezetek kapcsolodasa a herehez. A herem nem dagadt meg (hossz: 4,5centi, szélesség 2,5-3) nem vált erzéketlenné. Lehet hogy ciszta, vagy felfaztam, vagy izomláz (gyurok es focizok). Ui.: csak akkor fáj, hogyha rá gondolok, tegnap barátnőmmel voltam, es abban 2 órában érdekes módon nem fájt. Amikof elmentem es elkezdtem agyalni akkor fájt.

2017. ápr. 26. 06:00
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem izomláz az oka és a test túl terhelése. Kicsit kevesebb súlyt vigyél a testedre akkor nem fog ennyire nagy izomláz megtörténni. A gyúrás szerintem inkább káros hatással van a testünkre mint jót tenne vele. A testbe változásokat okoz. Az egész vázrendszerünkre hatással van beletartozik a gerinc , a szájunk , lábaink és minden kötőszövetünk . Sőt hatással van a sejtjeinkre is úgy dolgoznak ahogy dolgoztatod és még totál fejlődésbe vagy a sejtjeid is és még nincs annyi sejted amennyit alapból lennie kellene. Jársz sport orvoshoz ? Jó lenne mert elmondják ezeket. Nem vagsok orvos de elég bioszt tanultam . Ja és vigyázz a here rák is kialakulhat érdemes lenne beosztanod hogy a héten mondjuk 3 szor mész gyúrni nem mindennap ez így tényleg őrültség.
2017. ápr. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most például a jobb heremben érzem a fajdalmat. Heti 3x edzek
2017. ápr. 26. 06:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint enyhe fájásról van szó. Lehet kisugárzó ill. lefelé sugárzó fájás, ami eredhet akár vesekőtől, akár csípő- vagy gerinctáji érintettségtől (csípőkopás, enyhe discopáthia).
2017. ápr. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Neki is nagyon hasonló van most. Urológushoz mentem, megtapogatta, ultrahanggal is megnézte, és a prosztatát is megnézte (gumikesztyű, végbélen keresztül). Azt mondta, nem érez semmit, max annyit, hogy kicsit feszesebbek a herék, erősebb a folyadék nyomása, de tuti, hogy nem rák, és nem komolyabb probléma.


Én is fél éve edzek, edző irányítása alatt, előtte 20 évig semmi. Edzővel is megbeszéltem, urológussal is, mindketten azt mondták, hogy az edzésnek nem valószínű, hogy ilyen következménye lenne.


Viteleztet is vettek, azt mondta, elképzelhető valamilyen fertőzés. Nem feltétlen szexuális. Nekem két hónapja kezdődött, akkor valami influenza-szerű vert le a lábamról, és az egyik éjszaka eléggé megszenvedtem vele, és kb másnaptól kezdtem érezni.


Neten még azt olvastam, hogy negyven év kor környékén előfordulnak ilyen tünetek, azaz húzó, kellemetlen tünetek. Nem feltétlen van nagy gáz, de urológushoz kell fordulni. Én most vagyok 42.


Szerintem menj urológiára. Általában tobb hétre/hónapra előre be vannak táblázva, de van, amikor lehet előjegyzés nélkül is menni, de aznap sok óra várakozásra készülj fel.


Én nem tanultam biológiát, és el tudom képzelni, hogy az előbbi válaszolónak is igaza van, de személy szerint eléggé valószínűtlenek tartom, hogy az edzéstől van, még akkor is, ha mindketten edzünk. De nem is zárom ki.

2017. ápr. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja es faj a peniszem es a lagyekom melletti combizmom
2017. ápr. 26. 10:49
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet az sugarzik?
2017. ápr. 26. 10:50
 7/10 anonim ***** válasza:
A ciszta akkor fáj, ha már nagyobb, de azt éreznéd te is. Ciszta amúgy is lehet, aprók, de azzal nem kell mit kezdeni, elvannak ott. Pszichés okai is lehetnek a fájdalomnak. Illetve lehet gyulladás is, ha már a mellékherét mondtad, csak még kezdődő. A prosztata is okozhat ilyen problémákat az lehet olyan, hogy egyszer fáj egyszer nem. Vagy akár mozgásszervi probléma is lehet, a gerincből kisugározhat a herékhez. De akár egy gócos fog is okozhat ilyen problémát. Sok minden lehet ezt így nem lehet megállapítani, ha nem múlik el fordulj orvoshoz, mert tényleges diagnózist és kezelést csak ő tud felállítani.
2017. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja meg az utobbi időben nagyon stresszes vagyok emiatt.. Hogy fúúú nehogy hererák legyen.. De hererakra szerintem semmi esély. Sportos vagyok, nem duzzadtak a hereim, nem nagyok. Nem fogyok, mint a rákos emberek. Es mondom csak akkor fáj ha ra koncentralok. Ja es régebben volt egy kicsi hipochondriam
2017. ápr. 26. 20:23
 9/10 Béla211 ***** válasza:
Azért tegyük tisztába a dolgokat. A hereráknál korai stádiumban nincsen fogyás meg amiket te leírtál. Hanem vagy húzó elnehezült here. Esetleg megkeményedik. Nagyon ritkán dagad meg. A másik jellemzőtünet, hogy a herén érzel egy kemény fájdalmatlan kis csomót olyan mintha egy kis kavics lenne.Én elmennék urológushoz az nem árt legalább megnyugodnál. Bár a tüneteid alapján nem valószínű,hogy rák lenne. De lehet bakteriális fertőzés vagy prosztata gyulladás is. Ami ha bebizonyosodik kapsz rá antibiotikumot és elmúlik.Próbálj meg kis füzike teát inni az jót tesz a húgyutaknak a prosztatának.amíg nem mész el orvoshoz ,mert ha nem magánrendelésre mész akkor általában több hónapot kell várni időpontért csak sürgős esetben fogadnak soron kívül.Legalábbis nálunk így van.
2017. ápr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elmúlt a fájdalom :)
2017. ápr. 28. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!