Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen betegségre utal, ha...

Milyen betegségre utal, ha egy felnőtt férfi alvás közben néha bevizel?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 11:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
gyermekkori pszichés dolgok lehetnek a háttérben, vagy simán inkontinencia..
2010. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Neurológiai probléma,esetleg valami epilepszia?
2010. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

lol ezt én is meg akartam kérdezni ha hazaérek suliból délután XD Nekem is ilyen bajom van pár hónapja és nemtom mitől :( Én nézegettem neten ott azt írják h stressz (nem vok stresszes) vagy valami fertőzés, vese gyulladás, cukorbetegség :S De sztem nekem egyik sincs csak szégyellem magam nem merek elmenni orvoshoz :/ Na majd hátha jön vki itt aki megmongya a frankót :D

17/F

2010. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
ufók
2010. máj. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Se te, kedves kérdező, se 11:29-es 17 éves fiú ne szégyeljétek magatokat, menjetek urológushoz, az majd alapos kivizsgálás után eldönti, mi a gond. Minél hamarabb szánjátok rá magatokat, annál előbb véget érnek a kellemetlenségek.

Jobbulást mindkettőtöknek!

2010. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%

@Kérdező

@11:29


Az első hozzászólónak igazat adok, én is elsősorban vmiféle pszichés problémára, esetleg félelmre glok. Azonban a Kérdezőtől ennél (a semminél) azért hosszabb kifejtést vártam, benne egy nem-/életkormegjelöléssel, hogy mégis tudjunk vmit a kérdéses személyről, ill. hogy ő tette-e fel ezt a kérdést, vagy a párja!?


Egy lelki trauma, esetleg vmi felderítetlen ill. feldolgozatlan dolog, hiba okán érzett szégyenérzet (11:29 !) okoz6 pszichés problémákat.


Ha erről van szó, akkor jobb erről meggyőződni.

Két dolgot javaslok:

1.) Teljeskörű orvosi kivizsgálás benne az andrológiával (férfigyógyászattal) és prosztatavizsgálattal, (amihez nem félősen kell hozzáállni, úgy ugyanis nem fáj és kibír6ó)

2.) Ha első negatív, meg kellene tanulni segítséggel megkeresni, majd megfogalmazni, szembenézve önmagával és vkivel kimondani, majd végül feldolgozni ezt a problémát, ami a psziché legmélyén van vhol megbújva, ahonnan kísért. Én erre tippelek.

Ennek megoldásában önismereten kívül csak rendszeres nem erőltetett, önkéntes akaratú) beszélgetéssel lehet segíteni, ehhez azonban a "panaszos"nak be kell látnia, hogy szüksége van segítségre, ha tetszik az neki, ha nem. Ez sem egy könnyű dolog, hogy MERJ SEGÍTSÉGET KÉRNI.


Beszélgetésre a legalkalmasabb egy olyan személy, akinek hajlandó vagy megnyílni, akiben megbízol, uakkor tud kérdezni is. Ha ilyen nincs, akkor érdemes felkeresni ezzel egy pszichológust. (Én nem vagyok az... :-) ) És itt most nem arról van szó, h. vki őrült, vagy bolond és emiatt kell neki szakavatott segítsége, hanem a "panaszos" problémájának a megoldása az elsődleges cél.


SEGÍTSÉGET KÉRNI vkitől NEM SZÉGYEN! (...mégha a mai felszínes, bulvárbúvár sajtónk ezt is sugallja.) _ _ _ NAGYOBB SZÉGYEN az, HA VKI téves alapú büszkeségből, GYÁVASÁGBÓL ill. egyéb kreált kifogásokból NEM MER!!!


Üdv: EE

2010. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

nem,nem rólam van szó.sajnos a párom szenved ettől a problémától.urulógushoz lehetetlen elcipelni...

2010. máj. 18. 13:54
 8/26 anonim ***** válasza:

Akkor ültesd le ide a gép elé, és mutasd meg neki ezt a topikot. Erősítsd benne, hogy nem szégyen az, ha segítség kér, és biztosítsd róla, hogy mindvégig mellette leszel.

Ha nem akar dokihoz fordulni, sztem tagadja, hogy bármi baja lenne, legbelül azonban eszi magát, mert zavarja a helyzet.

Fontos, hogy ezt a topikot végigolvassa, és azután feldolgozza az olvasottakat. Hasznos lehet egy kicsit magára hagyni átolvasás után, úgy egy 10-15 percig, utána átbeszélni vele az olvasottakat, és az ő érzéseit. Nem hinném, hogy tisztában lenne ezzel, de ez az ő érdeke elsősorban.


Van >>privim. Ha belátja, hogy tényleg VALÓS problémája van, írjon, és segítek neki átértékelni az álláspontját, talán nekem (férfinak) jobban hisz, és engedi, hogy segítssek, feltéve, hogy akarja ezt, és nem úgy gondol a segítség igénybevételére, mint nyűgre.



(Nem tudom, mit kell tudni a párodról, jó lenne, ha az alapinfókat (Életkor, testalkat, testmagasság, testsúly, ha rendszeresne mérve van átlagvérnyomás ill, átlagpulzus) megosztanád velem.)



A 11:29-esnek is érdekelne a véleménye az eddigiekről, ha már "frankót" várt... :-)



Üdv: EE

2010. máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Bocs csak nemrég értem haza =) Hát tom h elv nem szégyen de én még a szüleimnek se mertem elmondani :S Sztem elég gáz, most mi, álljak eléjük: „Helló megyek jogsit csinálni am hetente 1x-2x összepisilem magam éjszaka” vagy mi? :S Csak kiröhögnének sztem elég ciki. Abban reménykedek hátha elmúlik magától én ezt nem merném elmondani nekik! Orvosnak se :S

Am az igaz most sok szarság összejött hirtelen de nem hiszem h az miatt van mert nem vok az a lelkizős típus könnyen veszem a dolgokat. Szal nem vok stresszes én nem hiszem h ez miatt lenne bár most elég káoszos minden kicsit körülöttem XD Nemtom

2010. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
ja 11:29 voltam
2010. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!