Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha otthon és este sokat...

Ha otthon és este sokat vagyok pelenkában, az léehet negatív hatással a hólyag kapacitásomra? 28f

Figyelt kérdés

Először is tisztázzuk, hogy AB/DL vagyok, pelenka kedvelő és age player vagyis kor játékos. NEM érdekel a térítés, és semmi szövegelés ezzel kapcsolatban, engem az érdekel hogy ez lehet e bármilyen káros hatással az EGÉSZSÉGEMRE.


Tehát mostanában itthon majdnem mindig pelenkában vagyok, amit használok is amikor úgy érzem kell. évek óta, kb 5-7 éves pelenkában alszom minden este és azt is használom. Ha nem vagyok itthon akkor nem veszem fel, akkor normális ruhába öltözök, viszont mivel itthon dolgozom, így sokat vagyok itthon. Azt vettem észre, hogy hosszabb séta, 1-15 km alatt ami kb 1 óra 40 perc-2:20 perc, nagyon rám tud jönni a pisilhetnék és wc kell. NEM vagyok felfázva és nincs fertőzésem sem. Évek óta nem gyalogoltam ennyit egyszerre folyamatosan szünet nélkül, ez csak mostanában jött ki, mert belekezdtem a távgyaloglásba. ennek lehet köze a pelenka viseléshez?


2017. júl. 27. 17:44
 1/8 A kérdező kommentje:
1-15 km alatt = 10-15
2017. júl. 27. 17:46
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi folyadékot iszol?
2017. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mostanában a meleg miatt 4-5 litert is volt hogy megittam. 2 2 literest meg még gyümölcsök, dinnye, ilyenek.
2017. júl. 27. 17:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem edzed a hólyagod mivel sűrűn van rajtad pelenka, és gondolom azonnal el is engeded magad.

Mint a kisgyerekeknek is, meg kell tanulni visdzatartani míg a mosdóba ér.

Tehát igen, későbbiekben lehetnek vizelettartási problémáid.

2017. júl. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ezek a problémák gondolom visszafordíthatóak?
2017. júl. 27. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Minél idősebb vagy, annál kevésbé
2017. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs hatással a hólyagkapacitásra a pelenka. Ennyi folyadék mellett teljesen normális, hogy sűrűn kell menni WC-re.


Ha a hólyag gyenge, azt renyheségnek mondják. Akkor tovább visszatudod tartani a vizeletet és nehezebben ürül.


A pelenka miatt a záróizmok gyengülhetnek el. Ezért nehezebb tartani a vizeletet. Tehát a hólyag erősebb a záróizomhoz viszonyítva.


Azt hogy milyen erős a hólyag. Le lehet mérni abból, hogy mekkora nyomással ürül a vizelet. Tehát milyen magasra vagy milyen messze tudsz pisilni. És a záróizom erejére is lehet következtetni, hiszen ellenállt ekkora nyomásnak. Mielőtt elengedtük a vizeletet.

2017. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
?
2018. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!