Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Más is van úgy vele hogy...

Más is van úgy vele hogy reggelente már csak akkor megy ki wc-re amikor már szinte fáj?

Figyelt kérdés
Én eléggé a lusta típus vagyok így amióta az eszemet tudom reggelente mindig akkor mehyek el wc-re amikor már (pl. reggel 6-kor már érzem a vizelési ingert de mondjuk csak 11 korul megyek ki)...más is van így vele,vagy esetleg ezen változtatnom kéne? Bárki véleményét szívesen várom.

#fájdalom #vizelet #viteletürítés
2017. aug. 25. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. :D
2017. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normàlis esetben ki kellene menni màr reggel.Mondjuk én a màsik véglet vagyok,ha értem az ingert megyek is ha tudok.Bár volt egy nagy nőgyógyászati műtétek,emiatt se szeretem tudom tartogatni.
2017. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én nem szeretem bent tartani fölöslegesen, ha nem muszáj. mivel alapvetően egy kellemetlen, és zavaró érzés, amint tudok, megszabadulok tőle. jó, nekem is van, hogy reggel még k va álmos vagyok, amikor felkelek, de kb. negyed óránál akkor se várok tovább
2017. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Az ilyen hosszú megtartóztatás a vizelet inger után,nagyon károsan hat a húgyhólyag izmaira,a veséből lejövő vese vezetékeke .Ahogy ezek is felteltek leállhatnak a vesék is ,hisz nem tudna hova üriteni,méregteleniteni .Aztán jöhetnek hozzá egyéb szövődmények is.

A prosztatára különösen károsan hat,mivel ott van a vizelet nyitó-záró szelepe.

2017. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon egészségtelen, később gondot okozhat, mert az állandóan visszatartott vizelet idővel elgyengíti a hólyag tartóizmait és inkontinencia alakulhat ki, másrészt elszaporodnak a kórokozók és húgyúti fertőzésed is lehet.
2017. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem más mint a húgyhólyag renyhesége. Ez a felnőtteknél általános. A renyheségnek vannak fokozatai. Az enyhe hólyagrenyheségnél még van vizelési inger, de elnyomható. A súlyosabb esetben, már nincs vizelési inger.


A vizelési ingert a hólyagban keletkező nyomás fokozódás okozza azáltal, hogy összehúzódik a hólyagizomzat. A pisi ingert a záróizom feszülése miatt érzékeljük. Tehát erősebben össze kell szorítani a záróizmot, hogy ne folyjon be a pisi.


Ebben az esetben nem arról van szó, hogy nagy a nyomás a hólyagban és ez károsíthatja a vesét. A hólyagban lévő nyomás akkor a legnagyobb, mikor vizelési inger van. Amúgy a hólyagban lévő nyomás nincs hatással a veseműködésre. Ha van az fejlődési rendellenesség miatt lehet. Ezt már gyerekkorban észlelték volna. A gyerekeknél ugyanis még erős a hólyag izomzata. Náluk olyan erős a pisiinger, hogy egy határon túl már nem tudja visszatartani a pisit és bepisil. A hólyagban lévő nyomás okozza, hogy a fiatalok messzebb tudnak pisilni.


Itt arról van szó, hogy a csekély vizelési inger miatt túlnyúlik a hólyag, tehát a hólyag izomzata már nem tud összehúzódni. Itt nem vizelési inger van, hanem a hólyag fala feszül, e-miatt fáj.


Inkontinencia az a vizelet tartási zavar. Az a záróizom betegsége miatt alakul ki. Megsérül pl. műtét, vagy fejődési rendellenesség, vagy belepiszkálunk a húgycsőbe. A prosztata az a záróizom része. Itt az lehet a gond, hogy a hólyagrenyheség miatt a hólyagban kicsi a nyomás. Vagyis nincs dolgoztatva a záróizom és gyengül a záróizom, betegedhet a prosztata.


A hosszú tartogatás következménye, hogy gyengül a húgyhólyag izomzata, súlyosbodik a hólyag renyhesége. Tehát pisiléskor gyengül a hólyag összehúzódása, ezért csak csordogál a pisi (nem tud messze pisilni) és nem tud a hólyag teljesen összehúzódni. Következmény hólyaghurut, mert megromlik a vizelet a hólyagban. De nem az a veszélyes, hogy sokáig tartja vissza a vizeletet. Hanem a vizeletürítésekor a hólyagban visszamaradó vizelet az oka a hólyaghurutnak.


Vesegyulladás akkor alakulhat ki, ha hosszú ideig fennáll a hólyaghurut és elég gyenge az immunrendszer ahhoz, hogy a gyulladás feljusson a vesébe.

2017. aug. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!