Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 5 éve tartó prosztatagyulladás...

5 éve tartó prosztatagyulladásom van, milyen vizsgálatra mehetnék még el, ami valamilyen irányt mutathat a gyógyulásom felé?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Tanácsot szeretnék kérni a betegségemet illetően.


A panaszaim 2012-ben kezdődtek, az első tünet egy furcsa nyomó -mintha lenne ott lent valami- érzés volt. A vizelés fájdalmat okozott, fájt a húgycsövem, a jobb oldali mellékherém, valamint a vizelés végeztével úgy éreztem, hogy nem ürültem ki teljesen. Elmentem egy urológiai magánredelésre, ahol megállapították, hogy prosztatagyulladásom van. Antibiotikumos kezelést kaptam, valamint két alkalommal megmasszírozták, amitől kis híján elszédültem. Kenetet vettek, viszont nem tudtak belőle kitenyészteni kórokozót. Az állapotom nem javult, ezért még két másik orvost is felkerestem. Vizeletvizsgálatra küldtek, ami nem mutatott ki egy kevés véren kívül semmit. PSA vizsgálat nem volt. Jelenleg is szenvedek, nem tudok nőhöz közelíteni, utoljára két éve volt szexuális kapcsolatom. Ez zavar a leginkább, pár éve elég volt a szexre gondolnom és már állt is, most meg dolgozni kell rajta, hogy legyen valami eredmény, ami ráadásul nem is tartós. A spermám állaga megváltozott, áttetszőbb. Nem iszom, nem dohányzom, kávét ritkán iszom, fűszeres dolgokat módjával fogyasztok. Rendszeresen sportolok, napi szinten 40 km-t kerékpározom prosztatavédős nyereggel.


Milyen vizsgálatot lenne érdemes elvégeztetnem, ami talán adna valami irányt, hogy merre haladjak tovább?



2017. szept. 11. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de veled legalább törődtek. Hasonló cipőben járok azzal a különbséggel hogy nekem 15 éve van prosztatagyulladásom. Mikor elmegyek urológushoz megnyomkodja úgy hogy majd' befosok. Aztán felír 1 doboz Prosztamol Unót (!) ami tudtommal nem is arra való...meg 2 doboz antibiotikumot, oszt mehetek Isten hírével. Ez a magyar egészségügy. Mondjuk PSA-t szerintem nem is kell nézetned, mert azt prosztatarák gyanúja esetén néznek. Viszont ha az lenne 5 év alatt már elpatkoltál volna.
2017. szept. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
A kerékpár sportot befejezném .Bizonyitotta valaki ,hogy ez a nyereg megvéd a bajtól ? Ezt is eladják,mint annyi mást mert van rá kereslet .
2017. szept. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Először is nekem is volt prosztatagyulladásom, hasonlóan a tiedhez semmi nem tenyészett ki.

De eléggé megszenvedtem vele, és amennyire olvastam, még ha ki is tenyészik baktérium, sokszor nem az okozza a problémát.


Elég változatos tüneteim voltak, derék fájás, ide oda kisugárzó fájdalmak, vizlési inger, stb. És ami nagyon rossz volt, hogy keményen hatott a pszichére is a dolog, szédülés, gyengeség, álmatlanság stb.


Na nem szaporítom a szót, én is kipróbáltam annak idején sok dolgot (jó sokféle antibiotikum, mert ha nem is tenyészik ki kórokozó, akár rejtve lehet), gyulladáscsökkentők, gyógynövények, stb.

másfél két évig szenvedtem kb. vele jobban.


A lényeg, hogy nekem az antibiotikumok nem igazán váltak be. Minden mellékhatásával leamortizáltak, és a probléma maradt. A gyógynövények közül, nekem a cickafark, kamilla, csalán, zsálya körömvirág jót tettek, de talán ami még fontosabb volt, hogy ezeket, nagy mennyiségben sok sok folyadékkal fogyasztottam.

Sztem a sok folyadék is nagyon lényeges.


Nagyon fontos a laza stresszmentes szexuális élet.

(már ha megoldható)


És ami nekem döntő változást hozott annak idején a kóreai red ginzeng.


Egy ismerősöm kint élt akkoriban kóreában, és ő küldött haza. Eleinte amit tapasztaltam, hogy korábban minden gondolatom a betegséggel kapcsolatos volt, aggódtam, szorongtam hogy nem múlik. A ginzenget rendszeresen fogyasztva elég hamar előjött az, hogy már nem nyomott le lelkileg a fizikai tünet. És ez gondolom visszahatott a fizikai dolgokra is. De hatott a ginzeng odalent is. Most nem akarok nagyon részletekbe belemenni, de tökéletesebb ejakuláció (ürülés) volt akcióban. Lényeg hogy persze hetek (talán hónapok alatt is) de a tünetek 90%-a elmúlt.


Ez kb 10 éve volt már. Most ott tartok, hogy a prosztata a gyenge pontom. Ha van egy komolyabb időjárási változás (pl. bejön ősszel a tél) vagy pl. influenzás vagyok, akkor KICSIT visszatérnek tünetek. De nem vészes. Akkor nyomom a nagy folyadékmennyiségű gyógyteákat, és időnként ha kell hanem ginzegezek.


Nyilván én csak egy vagyok a sok közül, de leírtam, hátha neked vagy bárkinek segítek ezzel. mert emlékszem nagyon vacakul voltam annak idején...

2017. szept. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lassmich Ruhe ***** válasza:

Csak egy mellékes kérdés, esetleg masszíroztatni nem próbáltad?


másik:

Ők ilyen akut gyulladásokban verhetetlenek, csak kicsit más módszert alkalmaznak mint az általunk megszokott nyugati orvoslás:


[link]


Nem ígérnek azonnali gyógyulást, de szépen lassan hat a kezelésük, csak azt a kevés dolgot nagyon keményen be kell tartani amit mondanak. Remélem segíthettem.

Egy privátot dobhatsz majd a tapasztalataidról, meg hogy rendbe jöttél-e.

Jobbulást kívánok!

2018. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát még mindig kínlódok, de azthiszem az lehet az oka, hogy egyrészt nincs is szexuális életem (értsd nincs barátnőm), másrészt az önkielégítéssel nem tudok úgy elélvezni, mintha egy rendeset szexelnék, egyszerűen érzem, hogy nem ürülök ki teljesen. Valószínűleg ez is lehet a gond, bent marad a prosztatámban a váladék.


A legelső urológus akinél voltam megmasszírozta. A szemem kiugrott és összeestem kis híján. Le kellett feküdnöm, mert elszédültem. Nagyon fájt, borzalmas volt, ennyire még semmi se fájt az életben. Utána még elmentem egy alkalomra de elég volt, azóta se voltam, pedig ennek már kb. 5 éve. Nem tudok ezzel mit csinálni most. A teák meg a gyógyszerek önmagukban nem használtak, valószínűleg tényleg segített volna a masszázs, ezt megmondta az urológus is, hogy ne várjam, hogy meggyógyul ha ezen nem megyek végig. Nem bírom ki. Borzalmasan fáj.

2018. febr. 7. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!