Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mivel tudnám késleltetni a...

Mivel tudnám késleltetni a kopaszodást?

Figyelt kérdés
Hála az égnek még így 24 évesen semmi jele a kopaszodásnak. Viszont a genetikai örökletességeknek köszönhetően több mint valószínű hogy előbb utóbb utol fog érni. Nagyapám, édesapám és nagybátyám is kopasz. Apámnál már a 20-as éveiben végbe ment ez a folyamat, viszont a testvérénél csak a 40-es évei elején. Miért húzta a nagybátyám kis híján 20 évvel tovább? Magamnak is feltettem ezt a kérdést és arra a következtetésre jutottam hogy valószínűleg a jóval egészségesebb életmódjának tudható be a dolog. Édesapámmal ellentétben ő nem dohányzik és aktívan sportol még most 46 évesen is. Szerintem az egészségesebb táplálkozás is szerepet játszik a dologban. Lényegében abban szeretném a tanácsotokat, segítségeteket kérni hogy milyen tevékenységekkel, tápanyagokkal, vitaminokkal, életvitellel tudom a lehető legtovább kitolni a kopaszodást? Mi az amit kerüljek? Gondolok itt pl arra hogy "ezt a sampont felejtsd el" "ne hordj sapkát" ilyesmik:'D Tisztában vagyok vele hogy nem tudom elkerülni a kopaszodást ezért a "csodaszerek" közül csak azok felé nyitok amik bizonyos növényi tápanyag koncentrátumokkal akarják egészségesen tartani, vitalizálni a hajam.

2017. szept. 13. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre sajnos nincs recept. A férfias kopaszodásnak hormonális okai vannak (és persze genetikai), ami ellen nem tudsz védekezni. Az, hogy a családod egyik ágán kopaszodnak a férfiak, még nem garantálja, hogy kopaszodni fogsz.
2017. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetertek az elso hozzaszoloval.

Viszont en ugy tudom, bar lehet hulyeseg. Hogy a ferfiak az anyai agrol oroklik ezeket a dolgokat. Szoval, ha anyukad ferfi rokonai nem kopaszodnak, lehet van eselyed:)

2017. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Anyai ágon biztatóak a dolgok. Viszont ami a hajszerkezetemet illeti apámra ütöttem. Ugyan úgy fekszik el oldalt a hajunk, ugyanolyan színű, ugyan ott vannak a forgók..szal nem vagyok nyugodt:'D

Én nem hiszem hogy csak is kizárólag a genetikán múlna hogy mikor(!) kopaszodik meg egy ember. Egyéb tényezők is szóba jöhetnek. Vegyünk egy nagyon sarkított példát: Anabolikus szteroidok szedése pl nem hiszem hogy pozitív irányba vinné a dolgokat. A túlságosan magas tesztoszteron szint tudtommal nem kedvez a hajhagymáknak.

2017. szept. 13. 15:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Csinaltass vervetelt. Asvanyi anyagra, vitaminra. Erre borgyogyasz tud adni beutalot.

Menj el fogorvoshoz, ful orr gegeszhez, mert góc is okozhat hajhullást.

Pajzsmirigyed rendben van?

Hormonjaid? Ezekre mind lehet verkepet csinaltatni.

2017. szept. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A második 75%os válaszolo vagyok. Bocsanat utolag vettem eszre, hogy teljesen rossz helyre kuldtem a valaszom. (Ma két kopaszodos kerdesre is valaszoltam es megkeveredtem) 😃
2017. szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kopaszodás ellenszere a kasztrálás még serdülő kor elött. Szerintem a szex fontosabb mint a haj.
2017. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!