Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Magas a vérnyomásom egy...

Magas a vérnyomásom egy ideje. Egy laza futás a futópadon segítene vajon?

Figyelt kérdés

21 éves férfi vagyok 70kg testtömeggel.

Magas a vérnyomásom egy ideje. 140 és 156 között mozog, előző este aludni se tudtam, csak idegeskedtem, meg pluszba még fáj is a fejem és kicsit meg is vagyok fázva. Ma 2 óra fele bevettem egy fél xanaxot (12,5mg), hogy nyugtasson, de a vérnyomásom nem csökkent.

Kb már egy hete fáj a fejem a vérnyomásom is körübelü azóta magas. Remélem nem okoz ez idebent valami galibát, főleg az agyamat féltem inkább...



2017. szept. 13. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Összetett probléma ez. Ha genetikailag van a magas vérnyomás, akkor a sporttól nem fog lemenni, valószínűleg gyógyszert kell rá majd szedned. Ha viszont az idegeskedés miatt magas, akkor nem lazán kell kocogni, hanem keményen (de fokozatosan növelve a terhelést!!!), és nem csak 2 hétig, hanem életed végéig. Ne kapkodjad a xanaxot, mert pont az bssza szét az agyadat! Remélem, hogy 0.125 mg-ot akartál írni, mert a 12 mg az odaver. Egyébként a xanax, frontin, stb nem a vérnyomást csökkenti, hanem a pulzust. Nekem 3 hónapig volt 170 mire észrevették, de még ez sem csinált galibát.
2017. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most inkább ne fuss, sétálj naponta legalább 1 órát, és menj orvoshoz, ki kell vizsgáltatni, hogy nincs-e valamilyen szervi bajod.


Ha cigizel azt azonnal hagyd el, étkezz egészségesen, kevesebb só, jó a fokhagyma, galagonya tea is hatásos lehet, kerüld a stresszt, alkoholt, kávét.

2017. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, csúnyán elírtam a mennyiséget, 0,125mg volt az adag. Ma reggel voltam orvosnál és holnap megyek labor vizsgálatra. A rendszeres testedzés pedig amúgy is tervben volt, persze ha nem vagyok hajlamos genetikai hipertóniára. Apám ilyennel szenved, lehet megörököltem tőle.
2017. szept. 13. 15:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak kávéztam eddig, és tulajdonképpen egy kávé után kezdődtek a fejfájások. Alkoholt csak nagyon ritkán iszok, tegnap pont bedobtam egy doboz sört hátha segít az alvásban de hát pont nem, de előtte már több hete hogy ittam valamit.
2017. szept. 13. 15:50
 5/8 A kérdező kommentje:
A stresszt nehéz lesz kerülni mivel egyetemre járok, de mindig mondogatom magamban, hogy annyit nem ér, hogy rámennyen az egészségem.
2017. szept. 13. 15:51
 6/8 Duenna ***** válasza:
A xanax nem csökkenti a vérnyomást. Mérd meg a pulzusod elalvás előtt, ha pihenéskor is 80/percen felül van, akkor még a magas pulzus-szám is probléma. Mindez együtt okoz fejfájást. Próbálj meg este lefekvés előtt már nem enni. Ideiglenesen bevehetsz valami fejfájás csillapítót, ami a fejfájást csillapítja, de a magasvérnyomást és a magas pulzusszámot ez nem csökkenti. Az alapprobléma az idegeskedés. Ha ezt a problémádat meg tudod oldani, akkor a magasvérnyomásod is rendeződhet. A magasvérnyomás és az idegeskedés oda-vissza hat, tehát alapból egy magasvérnyomás okozhat idegeskedést, és az idegeskedés okozhat magasvérnyomást. Ha nem boldogulsz, akkor menj el a háziorvoshoz, aki receptre ad vérnyomáscsökkentőt, amit rendszeresen kell szedned.
2017. szept. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A Xanaxtól annyit vártam, hogy a pszichés és magamnak gerjesztem csak a problémát, akkor a nyugtató erejével a vérnyomás is visszaesik, persze csak abban az esetben ha fejben dőlt el az a szám.
2017. szept. 13. 16:02
 8/8 Bécs P válasza:
Most az, hogy hány %-ban genetikai vagy sem, nem tartom lényegesnek ABBAN AZ ESETBEN, ha éppen magas és sportolni szeretnél, mert magas vérnyomással(és edzetlen szervezetnek normállal sem) NEM lehet hirtelen megerőltető edzést csinálni. Igen, lehet genetikai, de az egy hajlam "csak". A testmozgást mindenképpen ajánlják (ha jól tudom, főleg az aerob mozgásokat, mint futás, úszás, bringázás, stb. ) , de érdemes szakértőt megkérdezni, hogy mit és mennyit. (nem mellesleg a distressz szempontjából is jó ) A stresszt elkerülni nem lehet, mert jön az mindig, megküzdeni kell vele megtanulni, amennyire lehetséges. Emellett nem árt szerintem ismerni néhány relaxációs módszert sem, amik alapjáraton csökkentik a vérnyomást és a pulzust, néhány reflexes dolgot sem, pl. légzéskontroll, meg ilyenek, akár a progresszív relaxációt is idesorolnám , főleg, ha javarészt pszichés eredete van, ami triggereli akár a hajlamot, ha van.A 70 kg nem mond semmit, mert nem írtad le, hogy milyen magas vagy, de a megfázás is felviheti egyébként, ha nincs kikezelve. Ez egy összetett dolog. Természetesen a koffein, kávé, energiaital, stb nem ajánlott, mivel azok emelik a vérnyomást, a túl sok sóbevitelt sem ajánlják. 1 biztos, a mozgással nem ártassz, ha az intenzitásával nem terheled túl magad. Ezt meg igazából szakértő tudná megmondani, hogy mit érdemes és mennyit neked vagy neked odafigyelni, hogyha már érzel esetleg valami kellemetlent, akkor állj le, bármit is mozogsz. Ha már az agyadat félted... Legújabb kutatások szerint a rendszeres aerob mozgástól új idegsejtek jönnek létre ( ami a tankönyvek szerint lehetetlen ) , szóval még egy okkal több :P Hajrá!
2018. szept. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!