Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi történik egy átlagos...

Mi történik egy átlagos Urológusi vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Láttam pár kérdésben, hogy ezt azt csinálnak, de nem jöttem rá, hogy pontosan mit.

Állítólag a heréket vizsgálják, stb...

le tudnátok írni, hogy pontosan mi is van egy ilyen vizsgálaton???

Meg szokta fogni a péniszt, vagy csak távolról vizsgálja, vagy mi?

Férfi van általában, vagy nő????



2017. nov. 14. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Attol fugg, hogy hany eves vagy es mi a panaszod
2017. nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen panasszal mész. Nem csak távolról szemrevételezi, hanem meg is tapintja, mert pl. a heréken lévő elváltozást ránézésre nem fogja tudni megállapítani. Az urológusok többségében férfiak szerintem.
2017. nov. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
Szerintem az urológiai vizsgálat nem feltétlenül a herékre vagy a péniszre van kihegyezve.Amikor én voltam,a prosztatámat vizsgálta meg a doktor úr...S azt mondtam,hogy egy "rutin" vizsgálatot szeretnék...
2017. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Egy teljesen átlagos vizsgálaton először kikérdeznek, hogy van-e valami panaszod stb. Utána igen, megtapogatja a heréket, péniszt, hogy van-e bármiféle elváltozás. Veséket is megtapintja, miközben a hátadon fekszel. Prosztatát is vizsgálhatja tapintással ha olyan panaszod van. Ultrahanggal is megnézi a veséket és a húgyhólyagot. Általában még kiküldenek előtte pisilni és megnézik ilyen gyorsteszttel, hogy van-e benne valami eltérés. Kb. 10-15 perc az egész, nem kell tőle félni.
2017. nov. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Orvosa válogatja. Korodtól, és panaszodtól függ..ha nehéz vizelésed van, akkor talán kiír egy PSA-ra, aztán ultrahang, majd pisiltet egy elemző-gépbe.(ezért van kiírva a telt hólyaggal való megjelenés).

Ha más, akkor annak megfelelő. Feleslegesen nem túrkálnak benned.

2017. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!