Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A borostámban van egy ősz...

A borostámban van egy ősz folt ami folyamatosan terjed, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve kialakult egy kicsi pigmenthiányos folt a borostámban, ami már kb. akkora mint egy 200 forintos és folyamatosan terjed.

Csak a szőrzet veszíti el a pigmentet, a bőröm alatta nem pigmenthiányos!

Valamint még meg kell jegyeznem azt, hogy az újabb területeken még erősebb de már pigmenthiányos szőrszál nő, míg a régebb óta pigmenthiányos szőrszálak pedig nagyon vékonyak, szinte csak pihék.


Valaki találkozott már hasonlóval? Már 2 bőrgyógyásznál is voltam, az első azt mondta, hogy vitiligo és felírt rá egy krémet (Vitix) amitől semmi változás nem történt, valamint elküldött laborvizsgálatra, ahol minden eredményem rendben volt.


A második bőrgyógyász már alaposabban szemügyre vette a foltot, megjegyezte hogy a bőr az nem fehér alatta, csak a szőrzet pigmenthiányos. Aztán pedig a terápia további folytatását javasolta, vagyis hogy kenjem tovább a krémmel.



Valaki találkozott már hasonlóval? Eléggé aggaszt a dolog, mert nem akarom, hogy tovább terjedjen ez a folt, márpedig folyamatosan terjed..


Kérem, hogy segítsen valaki!


21 éves vagyok.



2017. dec. 13. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van aki korán őszül... Jaja ennyire is. Megeshet.
2017. dec. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyapam 20 evesen mar teljesen osz volt, hofeher hajjal es szorzettel.
2017. dec. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem lenne gondom vele, ha nem egy konkrét foltban tűnne el a pigment és a szőrzet sem gyengülne el annyira, hogy kb. már nem is látszik, hogy nő ott akármi is.
2017. dec. 13. 16:29
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért az kicsit hihetetlen, hogy senki nem találkozott még hasonlóval. Legalàbb pár tippet mégköszönnék, hogy merre mehetnék tovább a dologgal. :)
2017. dec. 14. 07:18
 5/10 anonim ***** válasza:
De amugy en igen, sogorom katona es Afganisztamban szedett ossze ugyanilyet, de nem tudjak mi ez es mit kene velefizetnie tenni, pedig o is jarkalt sokaig orvosokhoz vele. Baratkozz meg vele szerintem.
2017. dec. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hu bakker, az autocorrect nem a baratom, remelem ertheto attol meg
2017. dec. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

SZAKMAILAG HITELES INFORMÁCIÓK A VITILIGORÓL. (Non-profit oldalak.)



MAGYARUL:


Vitiligo betegek és a betegek hozzátartozóinak országos, NON-PROFIT önsegítő közössége:

VITILIGO HUNGARY website

[link]


VITILIGO HUNGARY KÖZÖSSÉG Facebook csoport:

[link]



ANGOLUL:


Nemzetközi, angol nyelvű alapítványok, információs oldalak:

[link]

[link]

2017. dec. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is először a vitiligo ugrott be.

Sajnos nincs konkrét gyógymód. Van 1-1 módszer, ami van akinek segít, van akinek nem.

Alapvetően egészségesebb, kevésbé stresszes életét kell élni. Ha mielőtt megjelent, volt komolyabb baleseted, műtéted, illetve bármilyen nagy negatív élményed, akkor nagyon valószínű, hogy ez vitiligo lesz, ami bármelyik korban kialakulhat.

Ha vitiligo akkor meg kell tanulni együttélni vele, én kb 8 éve viselem a foltokat magamon, most így 18 évesen ki merem jelenteni, hogy bár zavar, de elfogadom és nezeki ki olyan jól mint más.

Egy vitiligos lány

2017. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bár nem hinném, hogy ez vitiligo, hiszen már kb. csak pihék nőnek a folt közepéből, tehát szerintem folyamatosan elhalnak a szőrszàlak.
2017. dec. 16. 18:06
 10/10 anonim válasza:
Nekem is ez van/volt: először "kikopott" a szőr egy foltban az államon és a felső ajkamon, ilyen egészen "babapopsi" puhaságú volt a bőr. (Akkoriban annyira nem volt feltűnő, mert 2-3 naponta borotválkoztam. Apósom viszont így is kiszúrta, amikor látogatóban voltunk náluk, és ő azt mondta, hogy a stressz miatt van.) Aztán egy idő (hetek-hónapok) múlva visszanőtt a borosta ezekre a kopasz foltokra, de már teljesen kifehéredve. Kb fél éve szakállat növesztek, a korábbi kopasz foltok helyen most ősz az arcszőrzetem. Ugyancsak kb fél éve úgy érzem, hogy kevésbé stresszelek, ami egybevág azzal, hogy az őszülés is megállt/nem terjed.
2018. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!