Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fiúk szoktátok rendszeresen...

ElCid kérdése:

Fiúk szoktátok rendszeresen ellenőrizni a heréitek, hogy minden rendben van-e velük? Csak mert annyi kérdés foglalkozik itt a gyakorikérdéseken az ideális péniszmérettel.

Figyelt kérdés

Ógy vettem itt ki, hogy majd mindegyik fiú elégedetlen a péniszének a méretével. Pedig biztos nem feltétlenül szeretik a lányok a nagy péniszt. Sőt még rosszabb is lehet nekik ez, mintha csak átlagos méretű lenne. UGyanis ha túl nagy ők komolyan megsérülhetnek odabent. A túl nagy méret el is riaszthatja őket. Nem mellékesen a herék szerepe jóval jelentősebb a pénisz méreténél.Sokkal fontosabb, hogy a herék lent vannak-e a zacsiban, a megfelelő pozicíót elfoglalva. Ugyanis a le nem szállt here egyrészt terméketlenséget (magtalanságot) okoz, mert a herékben termelődnek a spermiumok, másrészt a tesztoszteron nevű hormon termelődéért is felelős.

Tudtátok, hogy a 15-35 év közötti férfiak körében leggyakrabban előforduló rákos megbetegedés a hererák? Korai felismeréssel szinte 100 százalékosan gyógyítható a betegség, ezért is fontos a rendszeres önvizsgálat.

Fontos, hogy már 13-15 éves korban elkezdd rendszeresen, legalább havonta egyszer megvizsgálni a heréidet, megtanuld érzékelni azok normális állapotát, mert csak így fogod tudni a későbbi eltéréseket felismerni. Különöen nagy figyelmet kell erre fordítanod, ha a heréid nem szálltak le három éves korodig, mert ebben az esetben nagyobb a betegség kockázata. A művelet nem vesz igénybe három percnél többet, ám akár életmentő is lehet, ha idejében felismered az esetleges elváltozásokat! Ennyit ugye megér az egészséged?


Hogyan végezd az önvizsgálatot?

A herevizsgálatra a legalkalmasabb időpontot egy meleg fürdő, vagy zuhany utáni percek jelentik, mikor a herezacskó izomzata ernyedt állapotban van.


1. Először is a tenyeredre helyezett herezacskót óvatosan emelgetve vizsgáld meg annak súlyát. Egyszerre mindig csak egy herét vizsgálj. Nem rendellenes, ha az egyik heréd egy kissé súlyosabb, mint a másik, az a fontos, hogy később ebben fog-e változás bekövetkezni.


2. A hüvelyk és mutatóujj segítségével óvatosan tapogasd körbe mindkét herédet, ellenőrizve, hogy nem tapintható-e rajtuk csomó, vagy nem nagyobbodtak-e meg. Ha könnyen összenyomódó, rugalmas duzzanatot találsz rajta, ne ijedj meg, nem a hererák jele. Valószínűleg a herezacskóban lévő folyadékot érzed, ami vízsérv formájában jelentkezik, ám egyszerűen kezelhető.


3. Ezután következik a mellékherék és ondóvezeték vizsgálata. Ha a heréket a péniszed töve felé tapintod, ott fogod érezni a mellékherét. Érintésre kissé érzékeny lehet, s akik először vizsgálják magukat, esetleg csomónak érezhetik azokat. Az ondóvezeték a mellékherék mögött elhelyezkedő, sima, kemény „cső”. Mindkét odalát vizsgált meg.


Mikor fordulj orvoshoz?

Amennyiben bármilyen eltérést tapasztalsz, fordulj orvoshoz! Ez lehet:


fájdalom vagy kellemetlen érzés a herében vagy a herezacskóban

bármilyen szokatlan eltérés a két here között

csomó vagy eltérés a here felszínén

Ha bármilyen orvosi vizsgálaton veszel részt, kérd meg a háziorvosod, hogy ellenőrizze a heréidet is. Ez természetesen kellemetlen lehet először, ám gondolj arra, hogy fontos megelőző vizsgálatról van szó.


2018. jan. 2. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Én pl szoktam. 16 éves koromig otthon is ellenőrizték a szerszámmal együtt, azóta magamnak nézem. Amíg gyerekorvosnál voltam az is nézte évi egyszer, 18 évesen pedig elmentem urológiára, hogy minden okés-e.20f
2018. jan. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Igen ellenőrzöm.De az egyeske hipohonder ès beteg is.Nem normális,hogy 16 éves gyereknek apja,anya húzkodja a szerszámot,meg csekolgatja amikor az orvosuk úgyis megnézi neki.Ha lenne lány tesód apád azt is leellenőrizni,mellét is megtapernák.Kamaszokèt otthon nem tnézik,meg fogdossák a szülők.16 évesen ez nem normális.
2018. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is megnézem néha,bár hogy mennyire csinálom jól más kérdés.Na nekem is sok ez a 16 éves korig duma.A suliba szétszívatták volna ha megtudják ezt valakiről.11 évesen sem mászkáltak be hozzám fürdésnél,rákérdezett apám aztán annyi,meg tanított tisztálkodni,8-9 évesen ha megnézte jól csinálom.Nem értem ha az orvosa megnézte akkor otthon mit zaklatták.Nekem ez már durva.Szerintem még büszke is rá.Ez már igen nagy túlzás.Remélem legalább nem az anyja lesegete meg egyéb.Kirázott a hideg.
2018. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De durva màr ez.Fúj.Már megszállotja a pénisz csekkolásnak.Á.Az hogy ellenőrzöd magadnak ok,de ez.
2018. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

minden este lecsekkolom magam

A családba fordult már elő hererák

20 fiu

2018. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a túl nagy farok dolog igaz. Sok lánynak fájdalmas lehet, főleg,ha nem tudja eléggé elengedni magát és nincs eléggé kitágítva.


Az a lényeg,hogy az ember hogy használja.


24/N

2019. jan. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!