Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Férfiak cisztája, azaz a...

Férfiak cisztája, azaz a pilonidális ciszta (farokcsont ciszta) mennyire komoly betegség?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve fedeztem fel, hogy van egy kis csomó a farokcsontomnál, de nem tulajdonítottam neki túl nagy figyelmet. Aztán kb 2 hónapja kifakadt először, vérezni kezdett ami el is múlt 2 nap után teljesen. Semmi nem látszott és nem is fájt. Aztán most olyan 1 hete vettem észre, hogy egy kis fehér "gömb" alakú dudor van ott amihez ha hozzáérek az puha. Továbbra sem fáj és semmi panaszom nincs, nem is vérzik.


Műtétre nincs most lehetőségem és NEM IS SZERETNÉK, hiszen 2 hét múlva érettségizek, nyelvvizsgázok és 3 hét múlva felvételizek, emellett még edzenem is kell napi szinten, hogy a felvételim meglegyen és ne essek ki az alapról ami kell az továbbtanulásomhoz.


Szóval, röviden: Mennyire komoly ez a betegség? Elmúlik magától? Otthoni gyógymód van rá? Milyen szövődményeket okozhat? Műtéten kívül nincs más gyógymód rá?



2018. ápr. 19. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Hívd fel telefonon a gyerekorvosodat és elmondja.

Ha a családban volt iylen, akkor kérdezz utána otthon a szüleidnél.

2018. ápr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem opció, mert gyermekorvosommal nem ápolok túl jó viszonyt, szerencsére 1 hónap és váltom is le.


Családban nem volt senkinek ilyen.

2018. ápr. 19. 18:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor akire váltasz, azt hívd fel, vagy anyukád kérdezze meg a saját orvosát.

Vagy telefonálj be a szakrendelőbe a bőrgyógyászatra.

Még 1 órát rendelnek.

2018. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, de ők 100%, hogy műtétet fognak mondani és ahogy a magyar egészségügyet ismerjük, tudtom nélkül beírnak valami ganéra amit el is fognak cseszni. Ezért nem akarok műtétet.
2018. ápr. 19. 18:42
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem telefonon nem tudnak megműteni.:)
2018. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Persze, még csak az kéne :D.

Viszont beírhatnak mindenféle hülyeségre, hiszen minden adat ott van a nyilvántartásban. Elég ha csak bemutatkozok, hogy ki vagyok.

2018. ápr. 19. 19:18
 7/13 anonim ***** válasza:
6: Ha nem kéred, nem írnak be. Meg ha beírnak, se vagy köteles elmenni.
2018. ápr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Ja meg vizsgálat nélkül nem tud diagnózist felállítani és anélkül nem tudja a megoldást se kitalálni. Beszélj már egy felnőttel, mert nem létezik olyan, amitől félsz.
2018. ápr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jogos, viszont ismerőssel erről nem akarok beszélni, mert oltári kínos. Ezért is jöttem ide.
2018. ápr. 19. 19:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez a sebészetre tartozik,oda sem kell ídőpont.Még aznap megvizsgálnak .Ha kell,azonnal felnyitják,és rendbe teszik.

Az ilyenekkel kell vissza járni is kezelésre .

2018. ápr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!