Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vasectomiát mikortól lehet...

Vasectomiát mikortól lehet elvegezni?

Figyelt kérdés
Annyira még nem aktuális mert 21 eves vagyok (gyerek nelkul) de barátnőmmel sokat gondolkoztunk rajta hogy 2 gyereknél tobb nem kell. Kicsit utana is olvastam es olyanokat irtak hogy 3 gyerek a minimum vagy 40. ev betöltése. Most akkor hogy is van ez? A nok 2006 ota kerheto 18 életévük utan a petevezetek elköttetését (mert az elozo szabály sértette a jogaikat) de egy ferfi 2 gyerekkel csak 40 ev utan?... Nekem nincs jogom rendelkezni hogy akarok e gyereket vagy sem? Bar a sperma bankos dolgoknak nem neztem utana de az a terv hogy megvan a 2 gyerek akkor leadom a spermamat egy ilyen spermabanknak es akkor ha esetleg megis szeretnek meg 1 gyereket akkor onnan megoldjuk. Most nem tudom en gondolkodok hülyén vagy maga a rendszer a rossz esetleg en olvastam félre valamit...

2018. máj. 7. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Megcsináltathatod 18 fölött, de vannak azért vele problémák. pl. mivel a hímivarsejtjeid felszívódnak, így immun válasz alakulhat ki, ergo hiába állították vissza a csövet, terméketlen leszel. másik probléma lehet a krónikus herefájdalom, ez is sokszor előfordul évekkel a vazektómia után.

szóval csak ésszel.


"Nekem nincs jogom rendelkezni hogy akarok e gyereket vagy sem?"

De, kell hozzá két kő.

2018. máj. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Amig a Viktor lesz hatalmon,ilyenről ne is álmodj .

Náluk a mennél több gyerek legyen 1 családban,ezt támogatják.

2018. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

2014. márciusától változott vissza a jogszabály erre a szigorúra. Mindkét nemre ugyanaz a korlát van: VAGY 3 db élő,vér szerinti gyerek (tehát örökbefogadott nem számít) VAGY betöltött 40 év. Amiatt olvashattál mégis különböző szabályokról, mert nem minden honlap frissíti a régebbi cikkeiben leírtakat.

Ha sokkal előbb esedékessé válik nálatok, akkor javasolnám valamelyik külföldi klinikák, pl. Szlovákiából nagyon jó tapasztalatokkal jöttek vissza, és csak 30 nap a várakozási idő.

2018. máj. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Kiegészítés, mivel látom, hogy ketten vagyunk 66%-osak: én, vagyis a 3. számú válaszoló, nem vagyok azonos az 1. válaszolóval.

Van pár vazektómián átesett ismerősöm, egyiknek sincsenek krónikus herefájdalmai. (Én nő vagyok, és szintén sterilizált, immáron 9 éve, és nekem sincs panaszom)

2018. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy előttem is írták, 40 év felett, vagy 3 gyermek esetén végzik el itthon. Viszont Szlovákiában 18 év felett megcsinálják, én is ott végeztettem el
2018. máj. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es válaszoló meg jó nagy hülyeségeket írt, sorry. Nekem 2015 év végén volt a vazektómiám, semmilyen krónikus herefájdalom nincs, nem is tudom, hogy honnan ez a marhaság :)
2018. máj. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és hasznos válaszokat! Nem tudom, én a részemről azt helyesnek tartom, hogy tudom fixen hány gyereket akarok és nem pedig az állam támogatását célzom meg (van ismerősöm, 9 en testvérek... Nekem nem családi pótlékból való megélés a célom)

A herefájást olvastam de csak az elején ilyen elvileg. De én nem hülyézek le senkit, kockázatok/tünetek minden beavatkozás után jelen van/lehet (érdekes, fülem mögött volt egy terime, leműtötték, azóta ha fülem felső részéhez érek akkor az alsó része bizsereg XD)

2018. máj. 7. 22:46
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
#6 talán angol nyelvű fórumokat is kéne olvasni, vagy angol gyk-t :) örülj hogy nincs de ez nem segít azokon, akiknek meg van
2018. máj. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként meg átmész Szlovákiába vagy eu-n belül bárhová és megcsinálják neked 18 felett. Sőt usaban van olyan állam ahol 15 felett és még szülői beleegyezés se kell.

Persze megint lehet mondani hogy ez mekkora marhaság.

2018. máj. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
jók a kommentek
2020. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!