Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nyáron voltam úszótáborban,...

Nyáron voltam úszótáborban, és úszás után, úgy 3.-ik napon a herezacskómból a golyóm felcsúszott a nemiszervem fölé, oldalra. Vissza tudtam nyomni kézzel, de kellemetlen érzés volt. Nagyon nagy a gond? Mással is megtörtént már?

Figyelt kérdés
A szüleim szerint ez néha férfiak esetében előfordul. Azelött voltam 2 héttel ugyancsak úszótáborba, arra gondoltam, hogy a megeröltetés/hideg víz miatt volt... Nyugtassatok meg, hogy nincs baj, kérlek. (14/F)
2008. nov. 2. 19:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nyáron voltam úszótáborba, és úszás után, úgy 3.-ik napon a herezacskómból a golyóm felcsúszott a nemiszervem fölé, oldalra. Vissza tudtam nyomni kézzel, de kellemetlen érzés volt. A szüleim szerint ez néha férfiak esetében előfordul. Azelött voltam 2 héttel ugyancsak úszótáborba, arra gondoltam, hogy a megeröltetés/hideg víz miatt volt... Nyugtassatok meg, hogy nincs baj, kérlek. (14/F)
2008. nov. 2. 19:45
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Tengerparton voltam egyszer vendégségben, saját partrész tartozott a házhoz, meztelenül fürödtünk. A háziúrnak fürdés után rendszeresen mindene eltűnt, tököstül makkostul. Csodálkoztam, mert még sosem pipáltam ilyet (én nő vagyok), és akkor homályosítottak fel, hogy ha a férfiak hideg vízbe mennek, a heréjük "önvédelemből", hogy a túlzott lehűlést elkerülje, visszahúzódhat az alhasba. Szerintem veled is ez történt.
2008. nov. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen a szüleim is ezt mondták, hogy a hideg víz okozhatta, de először fordult elő velem, így sztem normális, hogy megijedtem. Akkor úgymond "örülök", hogy mással is van így, és nem velem van a baj. Köszi a választ. :)
2008. nov. 2. 20:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De komoly, nem is tudtam, h ilyen védelmező-funkciója is van a férfi nemi szervnek x )
2008. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igen...valószínüleg a lehűlés miatt volt nekem is, mert napi 5-6 edzés volt/van a táborba, és nem volt valami hű-de-meleg. Viszont mikor felmelegedett az idő és a víz is, már nem volt probléma. :)
2008. nov. 3. 06:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Azért a helyzet kicsit komplikáltabb. Azzal egyetértek, hogy hideg vízben a herezacskó bőre összehúzódik, s ez feljebb emelheti a heréket, de a lágyékcsatornába visszacsúszás már nem fér bele a "normál" kategóriába.

Azt javaslom, hogy keress fel orvost, mert lehet, hogy kezdődő lágyéksérved van, vagy ingaheréd is lehet; mindkét elváltozás kezelendő.


Üdv: dr. Szalai Krisztián

2008. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hol van pontosan az ágyék csatorna, nekem oda húzodott fel, ahol...szóval a péniszem fölé oldalra, majdnem egy szintbe vele. És ha szabad kérdeznem mi az az ingahere? Ha esetleg olyanom van, avval lehet sportolni? Mert úszni szoktam, focizni és néha súlyzok, de foci és súlyzáskor nincs probléma, tábor utolsó napjaiban sem volt (még vizsgán sem, ami sztem megeröltetö, mert a mentést tanultam, és azért egy embert kiszedni vízböl nem könnyu.)
2008. nov. 3. 15:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

KEdveS Kérdező!


Az ingahere azt jelenti, hogy a here visszacsúszik a hasüregbe, de onnan vissza is csúszik. Ez azért lehet baj, mert ha sokáig a hasüregben marad, akkor meddőséget okozhat, mert a hereállományban károsodnak az ivarsejtek.

A lágyékcsatorna az a "cső", ami összeköti a hasüreget a herezacskóval, itt halad át az ondózsinór, s a magzati életben itt "szállnak le" a herék. Ha ez a csatorna túl tág, akkor elképzelhető, hogy bélkacsok tömörülnek le a herezacskóba. Ez nagyon veszélyes lehet.


KEress fel orvost, aki megvizsgál.


ÜDv: dr. Szalai Krisztián

2008. nov. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszöm a válaszokat, szóltam anyumnak, kerestünk egy cikket is a lágyéksérvről, és elolvasta. Voltak képek, amiket megnéztem, viszont az nem úgy nézett ki, mint amilyen nekem volt, ugyanis nekem a herezancskóm mondhatni üres volt olyankor. Mindenesetre megkértem, hogy menjünk el mikor lesz ideje megvizsgáltatni, remélem nem súlyos. Olvastam, hogy csak pár perces beavatkozás, szóval az mégjobb, ha esetleg baj van. :)
2008. nov. 3. 22:19
 10/12 A kérdező kommentje:
Jah, itt az oldal, ahol megnéztük, jobb oldalt az első képre gondoltam, viszont ott látszik, hogy a herezacskóban is van valami, viszont nekem nem volt semmi, üres volt. :|
2008. nov. 3. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!