Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Meddig tart egy fitymaműtét...

Meddig tart egy fitymaműtét és utána mennyi ideig tart a gyógyulás? Fájdalmas?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és fitymaszűkületem van. Sportolok és érdeklődnék, hogy mennyi időt kéne kihagynom a műtét miatt, illetve ha a műtétet SZTK-n keresztül csináltatom meg akkor fizetnem kell érte?
2008. nov. 5. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy TB álltal finanszírozott műtét,tehát ingyenes.A műtét maga kb 1-1,5 órás érzéstelenítéstől függően.A végleges gyógyulás 2 hét.1 hét utánn van varratszedés.Igen egy kicsit fájdalmas,a műtét nem,de utánna biztos,hogy érzékeny lesz a terület.Főleg a kötéscserék,hiszen majdnem minden vizeletürítés utánn át kell kötnöd magadnak.
2008. nov. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
nekem is volt műtétem,kb.1 órás volt, de a teljes gyógyulás 4-5 hét.az érzéstelenitö injekció kicsit kellemetlen de nem vészes. varratszedés 1 hét múlva. utána ajánlot a kamillás borogatás. fontos hogy a borogatás után szárazra kell törölni a péniszt hogy a kötés ne ragadjon bele a sebbe. éjszakánként merevedés előfordulhat, ez kicsit kellemetlen,ilyenkor fel kell kelni és kicsit járkálni a szobában.
2008. nov. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, lenne hozzá még 1 kérdésem:

A makk túlzott érzékenysége mennyi idő alatt múlik el kb?

2008. nov. 8. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
majs áztasd kamilla teába az segíti a gyógyulást
2009. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Már nem aktuális, de hátha valaki olvassa akinek hasznos lesz. Én 18 éves vagyok. Nekem nagyon jó doki volt az előzőek alapján: a műtét fél óra volt, az éréztelenítő tényleg elég szar, de nekem a varratok 10-15 nap után magától kiestek, illetve nekem a kötést nem kellett cserélgetnem, első este leszedtem, utána egy két napig otthon törölközőben mászkáltam, egy hétig voltam otthon, utána meg ha valahova mennem kellet puha pólócskkal kötöztem be. SZTK alapú kezelésnél nem kell fizetni.

Sok kommentet olvastam én ia a műtét előtt, A részleges fitymaműtéttől senki ne féljen, jó dokinál minden simán megy.

2013. jan. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!