Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Pilonidalis cysta/Dermoid...

Pilonidalis cysta/Dermoid tömlő/Sinus pilonidalis. Ezzel a betegséggel fognak műteni. Mennyire fájdalmas a műtét, és a műtét után?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná, ez egy ciszta a farokcsontnál, ami folyton begyullad, betályogosodik. De bízom benne, hogy ismeritek. Sokan írtak már róla az interneten, olvasgattam, de arról senki sem beszélt, hogy mennyire fájdalmas a műtét, illetve a műtét után? Állítólag kétféleképpen csinálják a műtétet:

1. kivágják a cisztát, és műtét után összevarrják a sebet, és egy csöved dugnak bele, amin keresztül kivezetődik a genny.

2. kivágják a cisztát, és NEM varrják össze a sebet, ilyenkor nincs semmilyen cső. Állítólag ez jobb megoldás, mert jobban kitisztul a seb.


Számomra az tűnik logikusnak, hogy a nem összevarrt seb pokolian fájdalmas lehet!


Eddig is nagy fájdalmakat éltem át ezzel, főleg amikor az sztk sebészeten kimetszettek a hátsómból egy bőrdarabot, hogy megfelelően tisztulhasson, gyógyulhasson. Életemben nem fogom elfelejteni, annyira fájt, csak úgy ordítottam. Persze előtte egy hétig is iszonyúan fájt a fenekem, nem tudtam ülni, állni, feküdni se sokszor. Szerencsére a vágás után tényleg hamar gyógyulásnak indult, és elvileg péntekre meg is gyógyul, és akkor lehet műteni. Mert az orvos szerint mindenképpen ki kell műteni a cisztát, merthogy bármikor újra begyulladhat, betályogosodhat, és még nagyobbra nőhet a ciszta, ami egyre rosszabb lesz.

Szóval bla-bla-bla, de mennyire fáj a műtét, és a műtét után???


Légyszi írjatok! Akinek nem pontosan ez, de hasonló baja volt, kérlek titeket az is írjon! Bármilyen információra kíváncsi vagyok!


Köszönöm szépen előre is !


2011. júl. 4. 23:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
helo engem ma műtöttek ezzel már másodszorra mert kiújult de ugyanúgy nyitott sebbel kell kötözésre járnom mert elvileg ha gennyedzik nem zárhatják be a műtét kb fél órás vagy max 50 perc attol függ mekkora a fertőzött terület mert azt ki kell kaparni bizony de ezt nem érzed mer rögtön kapsz érzéstelenitőt az kicsit fáj de nemvészes végülis aza műtét h kikaparják a rossz részt és nyitvahagyjáka sebet bekötözik csomó vattát meg mittomén mit odaraknak aztán kétnaponta visszakell járni kötözésre az első kötözés iszonyuan fáj aztán egyre könnyebb lesz meg hozzászoksz a fájdalomhoz de készülj fel rá hogy fájni fog és amikor műtenek lazisd el a segged amennyire csak tudod hiddel ugy könnyeb lesz 20/f kérdezz ha vmit még nemtudsz erről. Jah és mihamarabb menj el ne várj mert annál fájdalmasabb lesz a műtét higyj nekem én is vártam egy évig aztán orditottam.. szóval siess.
2012. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 [L]O.o[u]iS válasza:
100%
ugyan ezzel a panasszal fordultam orvoshoz, tegnap előtt volt a műtétem, altatással zajlott a műtét, későbbiekben csak az ülés, és lehajolás kellemetlen érzés, nem mondanám hogy fáj. a műtét utáni sebet nyitvva hagyják a váldékozás miatt, a bekötése vattapamacsokkal való betömés és egy fedőkötés felhelyezése, a kötéscsere nem kellemes érzés, de nem fáj, bár orvos elmondása szerint ez személyenként változó, nem kell megrémülni tőle
2013. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 hónapja volt sinus pilonidalis műtétem, de azóta sem gyógyult be a sebem. Nyitva kezelték, bár a műtét után pár napig összehuzatták 3 öltéssel a vérzéscsillapítás miatt, de hamar ki is nyitották...

A műtét altatással történt, semmit nem lehet érezni belőle, kivéve ha fel nem kelsz idő előtt, mint én. Sokat paráztam előtte, de később rájöttem:felesleges volt,jobb előbb túllenni rajta.


Most egy 3 cm magas, 2mm mély és kb 2 mm széles sebem van, ami nem akar sarjadni és összehegedni... Több orvosnál is jártam, volt aki azt mondta, hogy kitartás, lassan, de biztosan be fog gyógyulni. Volt olyan, aki mondta: újra ki kell metszeni a részt, aztán begyógyul, volt aki azt mondta szépen gyógyul, aztán az utolsó 3 hónapban semmi változás... Ha hosszú ideig nem lesz semmi változás, akkor lépnem kell, de az újabb vágás előtt ki fogom probálni a Soft-lézer terápiát, sokat olvastam róla, s csak jókat hallottam a gyógymódról!

2013. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

sziasztok!

Engem március 01-jén vágtak ambulánsan először... Kitisztították, 2 naponta kellett kötözésre járnom, a seb relatív gyorsan gyógyult, (kb. 2 hét alatt már el is felejtettem). Aztán április 14-én éreztem valami megint nem oké... mivel vasárnap volt, bementünk a sürgősségire, hogy segítsenek... ott egy asszisztens megnézett, kérdezte, hogy van-e otthon fájdalomcsillapító meg betadin? mondtam neki hogy van... erre hazaküldött, hogy akkor minden oké, az majd segít. Egész éjszaka a wc-n ülve próbáltam aludni, kb. fél órát sikerült is. Reggel irány a sebészet, megkerestem az orvosomat, aki azonnal a kötözőbe vitt, pici lidokain, majd vágott.... megkönnyebbültem... Elmondtam neki, hogy tegnap már voltam a sürgőn, ahonnan elhajtottak. Azonnal hívta az osztály, és leteremtette őket... Innentől ismét 2 naponta kellett kötéscserékre járnom, a seb már nem gyógyult olyan iramban, mint az első vágásnál... Megbeszéltük, hogy megműt, kimetszi az összes elhalt részt, és a cisztát. Június 3-án volt a műtét, gerincbe kaptam érzéstelenítőt, és a sebet nyitva hagyta.Teljesen jól éreztem magam, fájdogált, de elviselhető volt, naponta kötözött, majd 3 éjszaka után hazaengedett, és csak 2 naponta kellett hozzá járnom... Most itthol kötözöm naponta, a sebem még mindig nagyon mély, de már nem fáj, tudok ülni viszonylag normálisan, de csak kisebb időkre... Bal lábam néha lezsibbad, (amit nem tud a dokim, hogy mitől lehet) A kötéscserék nem fájnak, de nekem nagy szerencsém van, mert az orvosom egy kellemes jellem, és nagyon odafigyel a betegeire. A seb kinézete kicsit borzalmas, nehezen szoktam hozzá a látványához, de már nem sírom el magam, mikor kötözöm, és látom! :) Nagyon alattomos betegség ez a miénk, de az idő múlásával, ha már a gyógyulás útjára lépünk, akkor elviselhető az egész.


Mindenkinek Jó GYÓGYULÁST!!!!!

2013. júl. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia a műtét nem fájdalmas bár elég nagy lelki megpróbáltatás ha ébren csinálják de a félelmen kívül szerintem mást nem érzel utána fog fájni egy ideig de ez attól függ mennyire nagy a seb ha viszonylag nagy a terület akkor a kötözés bizony fájdalmas gondolj bele egy nyílt sebbe piszgálgatnak konkrétan nekem annyira fájt hogy ordítottam és folyt rólam a víz plusz nehezen állt el a vérzés, mert elég vérzékeny vagyok szóval kb még fél órát vett igénybe, hogy elállítsák. Szóval azt tanácsolnám neked készülj fel arra hogy rettentően fog fájni ha lélekben jobban felkészülsz könnyebb lesz elviselni a fájdalmat és egy idő után megerősödsz és már meg sem fogod érezni sőt élvezni fogod, mert férfi vagy és egy férfi mindent elvisel ha levágják a karodat azt is el kell viselned ! Egyébként a nyílt sebes módszert válaszd az elsővel nem gyógyulsz be az hülyeség hidd el nekem én most vagyok túl a harmadik műtétemen már 4. hónapja járok kötözésre és most úgy tűnik tényleg vége a megpróbáltatásnak, de mondom az a fő hogyha kicsi a ciszta területe akkor hamar megfog gyógyulni és a kötözés sem lesz annyira fájdalmas bár nekem diónagyságnyi terület volt lehet azért fájt annyira hogy befostam.
2014. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Ez, az Én tapasztalatom!

22 éves lány vagyok aki másodjára betege az úgynevezett Sinus Pilonidalis.


Az első eset 2013 júniusában volt. Nem tudtam mi lehet az, vasárnap tusolás közben véletlen megnyomtam a derekam és nem is kellett sokat várni borzaszto fájdalom alakult ki a derekam és a fenekem között. Szerdáig húztam az orvosi vizsgálatot, de akkor már sírtam a fájdalomtól. Gyorsan át is küldtek a sebészetre, de idegen városban voltam, így haza jöttem a saját városomba. Délutánra értem a szüleimhez, és anyukám paradicsomot rakottaz alig fél diónyi dudoromra, mondván ez biztos csak egy mérges pattanás. Csütörtök reggelre fehér közepe lett. A sebészeten hamar fogadtak is, de mire bejutottam magától elkezdett kifakadni. Az orvos hideg érzéstelenítette majd szikével kb egy centin megnyitotta a sebet, amiből véres barna váladék távozott.

Szerencsésnek mondhatom magam, hogy nyáron történt egy lenge kisruhában töltöttem hasonfekve a következő napokat. Nem hagytuk begyógyulni, pár napig még váladékozott (ami egyébként büdös...) óránként tusoltam. Kamilla teát ittam, diót ettem. Hamar kitisztult teljesen a seb ( a nyomkodást nem pattanásos nyomkodásnak kell elképzelni, hanem a környezö bekeményedett terület simogatásaként kell érteni). Na ez volt 2013 fehér közepű problémám.


Több mint egy év telt el. Véletlen újra megnyomtam...

Nem volt olyan pusztító :D

Eleinte csak a derekam fájt, reméltem ez nem ugyan az. De aztán a kis dudor megint megjelent (kb egy hét után..) ezzel nem vártam azonnal a sebészetre mentem és megvágták. Más volt a doktor, nem volt fehér és nem volt úgy kigyűlve.

Jobban fájt mint előtte! Begyulladt, nem tisztult a seb!

Szerdán volt a seb megnyitása, így csütörtökön tettünk rá paradicsomot. Egy éjszakán át hagytuk rajta (előtte abszolult semi váladék, nem tisztult a seb, fájt mindenhol ) kb 20 órakkor tettük rá a parit (paradicsom, rá zsepi és ez leragasztva) és reggel tíz órakkor magától elkezdett tisztulni a seb! Csökkent a fájdalom! A kádba a térdemen ülve és arra ráhajolva tisztítottam folyó vízzel!

Most újra bekötöttük mert még mindig van benne cucc :)

De úgy érzem elindultam a gyógyulás útján.

Ez a doktor műtétet ajánlott, hogy ne újuljon ki. De hogy mi lesz belőle..?

Remélem mostmár a gyógyulás útjára tértem! :)

Azért október végén hason fekve egy törölközőben három napja.. Nem vicces :)


Kitartást mindenkinek! Paradicsomozzatok, és ha van lehetőségetek várjatok a fehér közép megjelenéséig!


Sziasztok!

2014. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Hát, tudom hogy nem mostani a kérdés, de gondoltam, ha valaki ide téved segíthet ez is.

16/f

Az egész úgy kezdődött, hogy egy kicsit fájt az a rész, hiszen edzek, és mindig a felülésekre fogtam, mondvan a közben nyomom meg. Aztán elkezdett dagadni, majd kifakadt. Ez nyáron történt. November 21.-én megműtöttek, úgy hogy nyitvahagyták. A műtét nekem kicsit kellemetlen volt, hiszen nem altattak, de én kértem, hogy NE! A műtőorvosommal közben nagyon jókatz beszélgettem, vicceket mondtam neki. ( Pozitiv szemelyiseg vagyok) Aztán utána nagyon rossz volt. Borzasztóan fájt, majd ezüstözött gézlapot tömködtem bele,hogy ne forrjon össze. Még januárban is szenvedtem vele. Februárban megint fájt, majd fehér pötty rajta es kifakadt. Elmentem dokihoz, ő felvágta, kinyomta, majd lápisszal kiégette. Nagynehezen begyógyult, és most szerdán voltam megint, mert ugan ez a tunet jelentkezett. megint felvéfgta, de most nem gennyes cucc, hanem csak vérrel telt meg. Remélem ez volt már az utolso incidens, hiszen utálatos betegség ez. Nem nagy betegség, viszont annál kellemetlenebb, de ha tehetném nem húznám megegyszer a műtétet olyan sokáig! Ígyis úgyis tul kell esni rajta

(Bocsi az ékezetek miatt)

2015. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 kollandor007 válasza:
100%

Sziasztok.

Andris vagyok, 26 éves.

Körülbelül 8 évvel ezelőtt kezdtem érezni a farokcsontomnál egy kisebb duzzanatot és nyomásra való érzékenységet. Annak tanúsítottam, hogy még középiskola alatt leestem a gyűrűről. Akkor egy ideig fájt. 7 évig arra gondoltam, hogy az esés után megrepedhetett a csont és lett ott egy kis csontkinövés. Sokat sportoltam, sok sok felülést csináltam. Az évek során gyakran kellett abbahagynom a felüléseket mert annyira kellemetlen volt. 2 évvel ezelőtt elmentem a háziorvoshoz és megemlítettem neki. akkor már a dudor cseresznye méretű volt. Azt tanácsolta, hogy forduljak ortopédushoz, mert valószínűleg egy gerincsérv vagy egy csontkinövés, de nem kell aggódnom mert szerinte semmi komoly. Nem mentem el akkor hanem inkább abbahagytam a felüléseket. Akkor nyáron beütöttem azt a részt. Akkor hetekig nagyon fájt de gondoltam biztosan csak az ütés miatt, majd elmúlik. Valóban enyhült a fájdalom de sajnos még mindig nem mentem el orvoshoz. 2014 nyarán már a nyomásérzékenység a munkámban is zavart. Elmentem a háziorvoshoz és elpanaszoltam neki. Kaptam tőle beutalót az idegsebészetre. Talán 2 hétre rá megjelentem a rendelésen. Az orvos elküldött MRI vizsgálatra, mondván ez komolyabb is lehet a gyors növekedése miatt. ekkor már dió méretű volt. 3 hónapra rá kaptam időpontot a vizsgálatra. Nem tudtam ezt az időt kivárni, így elmentem egy fizetős vizsgálatra. 1 hét múltán az eredménnyel megjelentem az idegsebészeten ahol az orvos ajánlott egy másik tapasztaltabb orvost. 5 nap múlva tudtam vele találkozni aki egyből ránézésre megmondta, hogy ez dermoid ciszta. Következő héten elmentem a sebészetre. nagyon kellemetlen volt ekkor már az ülés, hajolgatás és háton fekvés. 4 hónapra rá kaptam műtéti időpontot. Gondoltam ez nem olyan sürgős, így még elmentem a már befizetett utazásomra. Ekkor napról napra jobban fájt. A repülő úton is nagyon érzékeny volt. Nagyon be volt dagadva. napokig nem tudtam aludni. majd egyik reggelre kifakadt és arra keltem, hogy tiszta gennyes az ágy. Ekkor a fájdalom is elmúlt. Hazajöttünk az utazásról és következő héten elmentem a Honvéd Kórház sebészetére, remélve ott hát



Nem szerettem volna ennyit várni így elmentem a Honvéd Kórházba ahol a sebész felajánlott egy csak ott alkalmazott megoldást a gyógyulásra. Aminek a menete:

2015. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 kollandor007 válasza:
68%

(Bocsánat véletlenül hamarabb elküldtem)

Ekkor a fájdalom is elmúlt. Hazajöttünk az utazásról és következő héten elmentem a Honvéd Kórház sebészetére, remélve ott hát ha hamarabb kapok időpontot. A főorvos megvizsgált és felajánlott egy olyan módszert amit csak ott ős néhányan végeznek. Az eljárás lényege, hogy az akkor már meglévő tályogomon, valamit még 3 lyukon keresztül a tömlő járatait kikaparják és egy fenolos maró anyaggal feltöltik mely néhány hét alatt szétmarja ezt a cisztát és majd felszívódik a szervezetben. A műtétet gerincérzéstelenítéssel végezte a sebész. Nem volt fájdalmam. 2 napra rá haza is mehettem. 1 két hétig érzékeny volt az a rész de nem járt különösebb fájdalommal. 3 hét táppénz után már mentem is gyógyultan dolgozni. Pár nap elteltével éreztem még a duzzanatot és újra váladékozni kezdett. Visszamentem az orvoshoz aki egy szondán keresztül a lyukba nyúlt és tisztogatni kezdte a tömlőt. 2 héten keresztül jártam 2 naponta. Kellemetlen kezelés volt de azt mondta, hogy meggyógyultam. A váladékozás nem múlt el. Sajnos nálam ez a módszer nem vált be. Ekkor beszéltem egy másik sebésszel aki műtéti eltávolítást javasolt. Ez volt idén május elején. Május végére kaptam időpontot. A műtét 1 óra hossza volt altatásban. Délután már haza is mehettem. A fájdalomcsillapítók ellenére elég komoly fájdalmakkal telt az éjszaka. Sehogy sem tudtam feküdni. A vágás 16cm volt hosszában, babér vágás. A tömlő teljesen el lett távolítva valamint az érintett bőrfelület is. 4 öltéssel lett összevarrva. Naponta jártam kötözésre. Nagyon nagy kihívás volt elmenni a kórházba. A legkisebb mozgás is komoly fájdalmakkal járt. Napokig nem tudtam aludni. Mindent megtettem a gyógyulás érdekében. A vérzés hamar elállt és gondoltam a gyógyulás útjára léptem. Sajnos 5 nap elteltével jelenős mennyiségű savós vöröses folyadék folyt minden egyes vécézésnél. Nem volt kellemes látvány magam alá nézni és látni a tócsát. Ekkor az alsó részét felvágta az orvos és kitisztította. Ezt az érzést senkinek sem kívánom. Minden nap elvégezte az orvos ezt a tisztítást. 2-3 nap alatt elmúlt az erős váladékozás, majd a műtét utána 10 nappal a varratok is el lettek távolítva. Megnyugodtam, hogy szépen gyógyul. Másnap már mosolyogtam is a rendelés előtt. Az orvos levette a kötést és tájékoztatott, hogy teljesen szétnyílt a sebem ( nem tudott a gyulladás miatt összeforrni) valamint ezután már nem is lesz összevarrva, hanem nyitottan kell felsarjadnia. 16 napja volt a műtétem de eddig látványos gyógyulás még nem volt. Naponta 2x erős vízsugárral zuhanyoztatni kell a nyílt sebet és át kell kötözni. Anyukám csinálja. Egy hős. Miért? A seb olyan 16 centi hosszú, két ujj széles és olyan 3 centi mély. Nagyon nem szép látvány. El sem tudom képzelni, hogy fog beheggedni. A zuhanyoztatás és a kötözés már nem jár komolyabb fájdalommal, inkább csak kellemetlen. A mozgás még nagyon korlátozottan fájdalommentes. Az ülés nem megy. Feküdni csak oldalasan. Várom a gyógyulást de emellett félek a kiújulás veszélyétől.

Nem halálos de nagyon kellemetlen betegség ez és sajnos elég gyakori is.

Ha meggyógyultam én lézeres szőrtelenítést fogok csináltatni azon a területen és nem fogom direkt nyomásnak kitenni azt a részt. Nagyon rossz hónapok állnak mögöttem és még vannak előttem. Nem szeretném ezt újra átélni.

Itt van egy videó egy ilyen műtétről:

https://www.youtube.com/watch?v=sL5tVxz89i4

Mindenkinek kitartást és gyors gyógyulást kívánok.

Sziasztok

2015. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

Rengeteget olvastam a műtétem előtti/utáni időszakban a betegségünkről.. És ha még ezt valaki olvassa, talán hasznát veheti :)

16 éves lány vagyok, kétszer volt tályogom farokcsontnál, az első alkalommal kifakadt, nem tartott sokáig a fájdalom így nem is fordultunk vele orvoshoz... A második alkalommal azonban meglepő kitartással rombolta a fájdalomküszöbömet..:) Így hát felkerestük a házi orvosunkat, aki azonnal elküldött a sebészetre.. Ott az orvos első ránézésre felismerte a betegséget, és helyben ambulánsan feltárták a tályogot.. Ezután a procedúra után sem volt egyszerű, igen nagy fájdalmaim voltak abből adódóan, hogy a feltárás helyén egy pici sebbe tuszkolták bele a gézt kötözésekkor.. Mozogni csak korlátozottan, de tudtam. Akkor még azt gondoltam, na ez a fájdalom.....Később rájöttem hogy közel sem :(

A nagy műtét, amelyben kimetszették a sipoly területét július 9-én volt, 2 héttel az ambuláns műtét után. Gerincérzéstelenítettek, a műtét kb. 50-60 perc volt. Sajnos 4 óráig utána semmit nem éreztem deréktől lefele, így katéterezni is kellett, amire egyébként nem is emlékszem.:D Átaludhattam.

A lényeg, hogy magától a műtéttől nem kell félni. Az utána következő időszaktól viszont....Na, arra fel kell készülni.A sebet nyitva kezelik. A kötözés csak az első 5-6 alkalommal fáj jobban, viszont a mozgáskorlátozottság... Na az szörnyű. Iszonyatos fájdalmakat éltem át minden mozdulatnál.. Az ágyról csak segítséggel tudtam lemászni és visszamászni, a járás is nehézséget okozott,a csap fölé sem tudtam hajolni (a fogmosás is fájdalmat okozott), wc-re ülni egyáltalán nem tudtam.. És még sorolhatnám, ez jellemezte az első hetemet. A második hétben a helyzet javult :) Már tudtam fogat mosni is! :D Nagyon lassan, de javult...:) Varratszedésem két héttel a műtét után volt, ekkor már egész jól voltam. Maga a varratszedés nagyon csúnya dolog....Fájt eléggé. Viszont utána mint akit kicseréltek :) Sokkal jobban voltam, nem voltak akkora fájdalmaim mint előtte. Sőt. Varratszedés után még 4 napig nem ülhettem, de ezután már rendben volt minden.:) Már itthon kötözzük egy hete, zuhanyoztathatom is. A seb még mindig nem túl szép látvány, de az orvosom azzal biztat hogy eddig az évben tutira az enyém a legszebben gyógyuló műtéti seb ezután a műtét után.:D Elvileg 1-2 hét, és mozoghatok is, a teljes gyógyulás augusztus végére várható. Igaz, hogy a nyaramat tönkre vágta, de legalább egészséges vagyok! :)

2015. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!