Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fáj a körülmetélés?

L vagyok kérdése:

Fáj a körülmetélés?

Figyelt kérdés

2019. jan. 9. 08:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

nekem nem volt érzékeny utána sem.. mindenki döntse el, hogy akarja-e vagy nem.


én saját magam döntöttem és nem bánom

2019. jan. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#10 barátom azért műttette meg, mert kényelmetlenül szűk volt a fitymája, annyira, hogy fájt neki a szex. nem bánta meg
2019. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 lbpref ***** válasza:
70%
Biológiai, vagy szervi okból műteni kell, nincs mese. Egyéb meggyőződésből nincs sok értelme, mert el is lehet ám rontani a műtétet. Egyébként meg embere válogatja, és műtéti technika is, hogy utána mennyire fáj. Elektrokauterrel vágva kevésbé fájdalmas utána. Sima szike+varrás verzió viszont biztosan fáj. Nekem csak a fitymaféket kellett átvágni, mert rövidnek bizonyult, de szikével csinálták, és az utána következő 2-3 napot azért kihagytam volna...
2019. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%

Nekem szintén gyulladás miatt volt rá szükség és meg vagyok vele elégedve így. Akár azt is mondhatnám, hogy örülök. Viszont egyetértek azzal, hogy deformálódott probléma nélkül szükségtelen és veszélyesebb is. Saját hitem szerint a test-lélek egyensúly által a szervezet tudja, hogy mire van szüksége. Ha nincs probléma és ebből adódóan nincs erre szüksége, akkor az rosszul sülhet el.

Egyébként én úgyszólván egyéb okok miatt éreztem mindent és az orvosok 3-szoros érzéstelenítés mellett már kiakadtak rajtam. :D De ez csak az én személyes sztorim, ettől senki ne ijedjen meg. Valóban mindenki más azt meséli, hogy a varrásig nem éreztek semmit. Aztán 2-3 hétig kellemetlen az utókezelés, de nekem megérte a fáradtságot és egy egész életre jó lett. :-)

2019. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#10 nem kell ahhoz zsidónak lenni, sokan megcsináltatják "csak úgy", azaz meggyőződésből (főleg higiéniai és esztétikai okok). nem olyan rossz az.

de persze elrontani bármit el lehet ... és szintén sok múlik a módszeren.

2019. jan. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

wikipedia:


"Később, kb. i.sz. 140-től vált elterjedté az akkori rabbik elképzelése szerinti Periah, amely a teljes fityma amputálását írta elő. Ennek a célja az lehetett, hogy a zsidók ne rejthessék el a továbbiakban a körülmetélésüket, amint azt tették pl a meztelenül vívott ókori görög olimpiai játékokon."

2019. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt sem közben sem utána... Jó orvos csinálja, akkor a legjobb döntés egy férfinak.
2019. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

igen, volt erről sok video pl youtuben is h lányokat megkérdeznek az utcán erről, és azért a többség azt mondja, h legyen metélt, és nem kellene neki olyan fiú, akinek nincs. igaz, ez az USA, de európai lányoktól is hallottam pletyka-szinten h ezt becsülik, értékelik egy fiúban nagyon is.

(és igen, eltrontani meg bármit el lehet tehát ebből kár kiindulni)

2019. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#18 az usában sokkal elterjedtebb a körülmetélés, ott kb az a normális. elhiszik, hogy higiénikusabb, vallás miatt, vagy mert az apuka és az apuka apukája is vágva volt, így ez tradíció, úgyhogy az újszülötteket is vágják. ezért válaszolnak így azok a lányok, egyszerűen ehhez vannak szokva
2019. febr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

persze h ehhez vannak szokva, volt aki azt mondta pl csak könyvben látott metéletlen farkat, egy másik meg h számára megdöbbentő "alian" lenne, aki nem metélt.


de mi az h "elhiszik h higiénikusabb"??? hát én még itt Magyarországon is de Ny-Európa más országaiban még jóval nagyobb arányban hallom, hogy pont ezért csináltatják medg a fiúk (saját nagiktól, tehát nem apuka, anyuka unszolására).

ez nem hit kérdése, persze h higiénikusabb, ezt azért nem nehéz belátni.

2019. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!